Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Re: 1817 N - Dolní Němčí

Příspěvekod stanley4 » pát črc 11, 2014 12:44

eMKa píše:
stanley4 píše:
Zora píše:MALETÍN, o. Šumperk

mal by to byť on, Zirnig sa tam vyskytuje - http://repo.archives.cz/zoomify_viewer/ ... ualImg=115

Později na jižní Moravě je jeho dcera psaná jako Černá nebo Černíková, ale to by šlo :-)

edit: z té Opavy už mám osypky... ten odkaz neotevřu... errror 500 :-(
už ani ja :(
ale bol to len index

edit: tu je - http://vademecum.archives.cz/vademecum/permalink?xid=be94c6e2-f13c-102f-8255-0050568c0263&scan=115
alebo I-N • inv. č. 7089 • sig. Mh VI 18 • 1767 - 1809 • Starý Maletín, Nový Maletín, Javoří, Krchleby, Svojanov, Křižanov, Dlouhá …
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Příspěvekod eMKa » pát črc 11, 2014 13:08

Díky moc všem , našla jsem tu svatbu, teď ještě zjistit, jestli je to ten správný Franc :-)
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Příspěvekod Zora » pát črc 11, 2014 13:15

já bych je tiše a "závistivě" dodala, Emko, Stanko, čtete jak z partesu, přečtete Molletein... tak proč ho nezkusit taky vygooglit. :-))) Nic to nestojí :-))) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Příspěvekod eMKa » pát črc 11, 2014 13:23

Zora píše:já bych je tiše a "závistivě" dodala, Emko, Stanko, čtete jak z partesu, přečtete Molletein... tak proč ho nezkusit taky vygooglit. :-))) Nic to nestojí :-))) Z

Zoro gůglit sic jde, ale to se musí nejprv mozek přesvědčit, že to je logické... když mi to vyplivne místo 150 kilometrů daleko - mozek tvrdí, že to spíš blbě čtu :-D
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Příspěvekod Zora » pát črc 11, 2014 13:30

Pokud to přečtete - skoro vždy je to od Vás správně- pak bych uvažovala racionáolně, ženich byl z daleka, musel mít "papíry" od fary z místa bydliště. Takže tu obec při svatbě 150 km kdesi na JIžní Moravě opsali.
Kdysi mně dobrá duše přečetla, že otec nevěsty z jihomoravské vsi - poblíž Znojma pochází z obce "Kraš"
Spíš to vypadalo, jako klikyhák a pro mě něco jako vtípek. stejně jsem sedla a strejda googl vyplivl, že "to" existuje a že je Kraší dokonce několik :-)))
V místní matrice jsem pak asi tři dny lovila a nepřekonala ani indexy, ... Opava , jiný kraj, jiný mrav. :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29189
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Re: 1817 N - Dolní Němčí - Vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát črc 11, 2014 14:12

aha, našel se! prima
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Předchozí

Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků