Hodonín 1850 nar. T.G. Masaryk vyřešeno

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Hodonín 1850 nar. T.G. Masaryk vyřešeno

Příspěvekod ota » ned kvě 18, 2014 9:38

Vážení, možná bych toto měla přesunout spíše do tématu
volně k povídání, ale tam by se třeba nepodívali experti čtení starého písma. Když tak po rozluštění převedu tam. Narazila jsem na článek

http://hodoninsky.denik.cz/zpravy_regio ... rodil.html

ve kterém autor píše, že v matrice narozených je T.G. Masaryk zapsán jako Masařík - což tedy já tak nečtu, ale čtu to Masarik. Dále autor popírá narození v Hodoníně. Také mě zajímá poznámka napsaná pod zápisem narození. Je to německy a sotva rozluštím pár slov. ( stačí třeba uvést jen o co se jedná) Myslím, že to může zajímat i ostatní.
7.3.1850
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=155

Děkuji předem
Naposledy upravil ota dne ned kvě 18, 2014 14:34, celkově upraveno 2
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Re: Hodonín 1850 narození T.G. Masaryk němčina

Příspěvekod Gabi » ned kvě 18, 2014 14:26

Dobry den,

Thomas Johann Maßarik
Ist laut Zuschrift der k.k. Bezirks-
hauptmannschaft dto. Wischau am 16 Sep-
tember 1880 N. 8261 zur evangelischen
Kirche H(elvetischer)C(onvession) beigetretten. Göding? den 18 S(e)pt(em)b(e)r 1880
------------------------------------------------------Stephan Velenek? Coop(erator)
:) Gabi
Gabi
 
Příspěvky: 1615
Registrován: pon kvě 14, 2012 19:17
Bydliště: Oberpfalz
Oblast pátrání: Stříbro/Mies; Sulislav/Solislau; Pňovany/Piwana; Stod/Staab; Chotěšov/Chotieschau

Re: Hodonín 1850 narození T.G. Masaryk němčina

Příspěvekod ota » ned kvě 18, 2014 14:33

Děkuji, Göding je správně to je Hodonín.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků