Narození 1855 - Emerentiana - otec VYŘEŠENO

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Narození 1855 - Emerentiana - otec VYŘEŠENO

Příspěvekod kika06 » pát kvě 09, 2014 13:54

Prosím o překlad k otci Emerentiany - Johan Brieskorn, myslím, že hajný v Přemyslovicích ...? dále nepřeložím

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=55


děkuji

s pozdravem

Kristýna


Velmi moc děkuji, napsáno krásně, přesně na moje pochopení :lol:

Kristyna
Naposledy upravil kika06 dne sob kvě 10, 2014 14:53, celkově upraveno 1
kika06
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 09, 2014 13:39

Re: Narození 1855 - Emerentiana - otec

Příspěvekod Kašpar » pát kvě 09, 2014 17:00

kika06 píše:Prosím o překlad k otci Emerentiany - Johan Brieskorn, myslím, že hajný v Přemyslovicích ...? dále nepřeložím
Sohn des Gottfried Briskorn aus Ermenland / http://en.wikipedia.org/wiki/Warmia/ in Preusen bei Heiligenbeil / http://de.wikipedia.org/wiki/Mamonowo/ u(nd) ? Christina geb. Swigler aus ??Goldab??
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=55


děkuji

s pozdravem

Kristýna
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Narození 1855 - Emerentiana - otec

Příspěvekod kika06 » sob kvě 10, 2014 11:19

Děkuji za odpověď. Jedná se tedy o syna Gottfrieda Briskorna, ale nevím, odkud tedy pocházel, zmiňují se tam dvě oblasti, Heiligenbeil a Ermelan, jedno je jisté, šlo o Prusko. Dohledávala jsem v atlasech, ale dle mne jsou dvě různá místa. A jak je uvedeno Christina ..... to jde o matku se jménem za svobodna? Manželku Gottfrieda? Nejsem z toho zatím moc moudrá. :cry:

Poradí ještě někdo?

Děkuji moc

Kristyna
kika06
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 09, 2014 13:39

Re: Narození 1855 - Emerentiana - otec

Příspěvekod Kašpar » sob kvě 10, 2014 14:26

kika06 píše:Děkuji za odpověď. Jedná se tedy o syna Gottfrieda Briskorna, ale nevím, odkud tedy pocházel, zmiňují se tam dvě oblasti, Heiligenbeil a Ermelan, jedno je jisté, šlo o Prusko. Dohledávala jsem v atlasech, ale dle mne jsou dvě různá místa. A jak je uvedeno Christina ..... to jde o matku se jménem za svobodna? Manželku Gottfrieda? Nejsem z toho zatím moc moudrá. :cry:
Christina je, jak je psáno, manželka Gottfrieda, tedy matka Johana.
Máte uvedeny odkazy na jednotlivá místa, stačí je otevřít a zjistíte to. Jsou to dvě místa - Ermeland u ( při) Heiligenbeil

U Ermelandu máte dokonce schematickou mapku.
Heiligenbeil je dnešní Mamonowo, Ermeland je dnešní Warmia ( neboli dle mapy Google Ermland-Masuria - oblast Mazurských jezer v Polsku)
Poradí ještě někdo?

Děkuji moc

Kristyna
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Narození 1855 - Emerentiana - otec

Příspěvekod kika06 » sob kvě 10, 2014 14:36

Děkuji za informace, odkazy jsem prošla, dohledala místa, to je v pohodě. Nerozumím ale tomu, odkud tedy pocházel, proč jsou uvedeny dvě místa.
Poradí s tím někdo?

Díky

Kristyna
kika06
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 09, 2014 13:39

Re: Narození 1855 - Emerentiana - otec

Příspěvekod Kašpar » sob kvě 10, 2014 14:47

kika06 píše:Děkuji za informace, odkazy jsem prošla, dohledala místa, to je v pohodě. Nerozumím ale tomu, odkud tedy pocházel, proč jsou uvedeny dvě místa.
Poradí s tím někdo?
tak jo, ještě jednou
pocházel z Heiligenbeil ( dnešní Mamonowo v Polsku), jenž tehdy patřilo k Prusku, oblast Ermeland ( dnešní oblast Mazurských jezer). Dalo by se to přirovnat k situaci - např. - České Budějovice v Jihočeském kraji

Když si otevřete, třeba mapy Google - tak by při heslu Ermeland ( Google uvádí Ermland - Prussia) - Vám ukáže právě onu oblast dnešních Mazurských jezer. Při zadání hesla Heiligenbeil Vám ukáže dnešní Mamonowo, jenž se „krčí" nahoře.
Takže Heiligenbeil ( Mamonowo) je město v Ermeland-u ( Ermland - Masuria)
Díky

Kristyna
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Petr Červenka a 39 návštevníků