Totalne neznaly pisma...:-(

Archiv vyřešených příspěvků. Prosíme již neoživovat.

Totalne neznaly pisma...:-(

Příspěvekod duros » ned lis 15, 2009 9:54

Zdravim Vas, v tejto rubrike som si vsimol, ze sa patri, aby najskor zadavatel uviedol, co dokazal precitat. Ja ako absolutne neznaly pisma pouzivaneho v ceskych krajinach Vas ovsem prosim o kompletny preklad (za predpokladu, že ide o to, co si myslim). Mal by to byt sobas otca mojej prababky Jozefa Tarabu (aspon si tak myslim) z Horni Lhoty (okr. Blansko). U nevesty som dokazal precitat len Magdalena, no a samozrejme datum a vek. Navyse je to dost presvetlene, takze neviem. Ide o zapis vlavo hore na tejto strane:
http://www.actapublica.cz/8112-prohlizec-s4?strana=240

Uz vopred dakujem.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Čihák Josef » ned lis 15, 2009 10:29

Mám pocit ,že se v tomto zápisku jedná o Johanna Tarabu (ne Josefa) syna Antona Taraby.
strom
Čihák Josef
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát bře 13, 2009 16:21
Bydliště: Kladno

Příspěvekod ozana » ned lis 15, 2009 10:51

Doufám, že to moc nepopletu:

6.6.1858 No.29 Johann Taraba svobodný hausler 23let in Uber? Lhota syn ???? Anton Taraba katolického vyznání hausler in Uber? Lhota und ????? Marianna katolického vyznání dcera Anton Soboll inmann in Szeshau?
a
No.35 Magdalena Klimesch? in raterlichom? hauser lendign dcera der leb???? Martin Klimesch katolického vyznání hauslers? in Uber? Lhota und dessen? lebender? ???? Franziska katolického vyznání dcera Joseph Svoboda halbbahnersochter? in Slouz?
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod HOZNA » ned lis 15, 2009 11:17

Pokusím se o doplnění (v češtině) :
Johann Taraba, svobodný domkář v Horní Lhotě, syn po zemřelém Antonu Tarabovi, katol.nábož., domkáři v Horní Lhotě a jeho zemřelé manželky Marianny, ,kat.nábož., dcery Antona Sobolla, podruha v Szuschau (?).

Magdalena Klimesch, v otcovském domě, svobodná dcera žijícího Martina Klimeše, katol.náb., domkáře v Horní Lhotě a jeho žijící manželky Franzisky, katol.náb., dcery Josefy Swobodové, dcery půlláníka ve Sloupu.

Svědkové : Josef Jakubetz a Michal Jakubec, ( oba katolíci, domkáři v Horní Lhotě).
oddal Franz Nowak, koop.

Dole je poznámka : S poručnickým svolením C.K okres.úředu Blansko ....
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05

Příspěvekod Mirra » ned lis 15, 2009 12:05

6.Juni 1858, čp. 29
ženich, 35 roků: Johann Taraba, lediger Häusler in Ober Lhota, Sohn nach dem verstorbenen Anton Taraba, katholischen Religion, Häusler in Ober Lhota und dessen verstorbenen Ehegattin Marianna, katholische Religion, Tochter nach Anton Soboll, Innmann in Czeskau (Češkovice)

nevěsta, 26 roků: Magdalena Klimesch, in vaterliche Hause, ledige Tochter das leben den Martin Klimesch, katholische Religion, Häusler in Ober Lhota, und dessen lebenden Ehegattin Franziska, katholischen Religion, Tochter der Josefa Swoboda, halblähneres Tochter in Sloup

svědci: Josef Jakubetz, Häusler in Ober Lhota, katholischen Religion, Michal Jakubec, Häusler in Ober Lhota, katholischen Religion
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Příspěvekod HOZNA » ned lis 15, 2009 12:43

No vida, vida, jak se nám zadařilo ... jen jsem se později podíval na tu obec, odkud pocházela matka ženicha a zdá se mi, že to první písmenko není "C" ale "S" a tak mi tam místo Češkovic vychází Speschau = Spešov.
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05

Příspěvekod Mirra » ned lis 15, 2009 13:35

HOZNA píše:No vida, vida, jak se nám zadařilo ... jen jsem se později podíval na tu obec, odkud pocházela matka ženicha a zdá se mi, že to první písmenko není "C" ale "S" a tak mi tam místo Češkovic vychází Speschau = Spešov.

Ano, máte pravdu, teď už tam to S také vidím. A ten Spěšov je kousek od Horní Lhoty. Takže moje omluva.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Příspěvekod duros » ned lis 15, 2009 20:21

Chcem Vam vsetkym vyslovit velke podakovanie za pomoc. Ale ak je to Johann, tak som nasiel nespravny zapis. Mne bola ta Magdalena hned divna. Tak nic, budem sa snazit dalej. Este raz VELKA VDAKA!
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod HOZNA » ned lis 15, 2009 21:18

No, při letmém prohlížení jsem jednoho Josefa Tarabu našel, ale ženil se už v r 1804 s Anna Woniawka ale v Dolní Lhotě. Snad Vám to k něčemu bude.
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05

Příspěvekod duros » pon lis 16, 2009 11:25

HOZNA píše:No, při letmém prohlížení jsem jednoho Josefa Tarabu našel, ale ženil se už v r 1804 s Anna Woniawka ale v Dolní Lhotě. Snad Vám to k něčemu bude.


Az tak daleko som nesiel, je mozne, ze je to dotycneho stary otec. Prababka sa totiz narodila v r. 1871...umrtie dvoch jej surodencov som nasiel v Jablonanoch v r. 1871 vo veku 6 a 4 rokov. Jej matkou by mala byt Josefa Vašíčková. Velmi pekne dakujem aj za tento podnet.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na VYŘEŠENO

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků