SOA Zámrsk, fara Rohovládova Bělá

Jaká je možnost získat informace z matrik?

SOA Zámrsk, fara Rohovládova Bělá

Příspěvekod Kirvin » čtv črc 11, 2013 22:21

Zdravím kolegy,

v jedné ze svých rodových větví jsem narazil na rod Štěpánů. Moje prababička Miloslava Štěpánová se narodila 14. 7. 1899 v Bohumíně - Orlové. Její otec Eduard František v Karviné 9. 3. 1872. Jeho otec, Johan (Jan) Štěpán, je uváděn povoláním jako úředník a drážní dozorce. V blíže nezjištěné době a místě se oženil s Františkou Pilařovou. a dne 14.2. 1869 se jim v Bašce narodil první potomek, dcera Františka. V zápise narození této dcery je uváděn původem z obce Vlčí Habřina. Podle narození potomků odhaduji jeho narození do doby mezi léta 1840 - 1850. O původu jeho manželky jsem nezjistil bohužel nic.

Vzhledem k tomu, že to mám z Plzně do Zámrsku trochu z ruky a času moc není, rád bych se zeptal, zda-li někdo zde neviděl matriku uloženou v SOA Zámrsk:

7668
sign. 1841
matrika N index N 1833-1867
územní rozsah: Vlcí Habrina
37x24 cm, vazba: nová kožená, 251 fol., ceština, poznámka: vzadu židé 1841-1847
mikrofilm c. 610
fara Rohovládova Bělá.

Zajímá mě narození zmiňovaného Johana (Jana) Štěpána. Případně, zda-li se ve stejné farnosti nevyskytuje i Františka Pilařová..

Díval jsem se do otisků map stabilního katastru a Štěpánové v obci byli... Nicméně, já potřebuji toho konkrétního a jeho další předky. Ty už bych si vyhledal časem, nebo počkát, až budou příslušné matriky na internetu, jen bych si rád ověřil, že jdu tím správným směrem..

Na oplátku mohu nabídnout cokoli ze SOA Plzeň nebo Archivu města Plzně.

Díky..

PS: Pokud bádáte v uvedené oblasti, zajímaly by mne i Vaše poznatky k odchodům odtud za prací do oblasti severní Moravy - Baška (FM), Karviná atd. Díky.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 170
Registrován: úte čer 04, 2013 17:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: SOA Zámrsk, fara Rohovládova Bělá

Příspěvekod sHImi » pát črc 12, 2013 9:21

Bádám hlavně ve farnosti Vápno - což je hned vedle. Zde žili mí předkové od roku 1721 (co jsou matriky) víceméně na jednom místě. Žádné přesuny sem, nebo odtud jsem nezaznamenal. Maximálně o dvě vesnice vedle. Tak si myslím že v Bělé (a ve Vlčí Habřině) to bylo podobné.
Ještě bych zkusil napsat do Bělé na matriku. Paní matrikářka tam je velmi vstřícná a pokud vím, tak tam mají index k matrikám - ten je bohužel ještě živý. Možná by byla ochotná se do něj podívat.
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 10:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník