Matriky v Polsku.

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matriky v Polsku.

Příspěvekod Zdenek » pát led 25, 2013 18:24

Vážení kolegové, kolegyňky.
Vím, že se zde někde již psalo o stavu matrik v Polsku. Teď to zrovna nemůžu najít, ale vzpomínám si, že to nebyla žádná sláva. Myslím, že část byla na farách a část v archivu a digitalizace téměř žádná.
A já teď přicházím s téměř drzou otázkou. :roll:

Co Polsko a židovské matriky?
Máte někdo informace, jak to v Polsku vypadá s židovskými matrikami? Nečekám, že by něco bylo online, ale spíš jestli vůbec nějaké jsou a kde jsou uložené.
Nevím, jestli se vůbec v Polsku vedly, ale minimálně v té části, co spadala pod Rakousko-Uhersko se vést musely.

Předem děkuji za jakékoliv info.

PS: Co kdyby jsme v tomto vláknu zapsali vše co se dá o Polských matrikách zjistit, nejen židovských, ale i katolických a dalších. To pro potřeby i dalších kolegů, které jeho rodokmen zavede k našim severním sousedům. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Martinamil » pát led 25, 2013 23:25

Tady je něco málo co o Polských matrikách vím já https://www.familysearch.org/search/ima ... /waypoints "naštěstí" jsem neměla zatím potřebu v nich něco hledat, protože noty na buben...
Martinamil
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned dub 15, 2012 17:33
Bydliště: Milovice

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Milan Wölfl » pát led 25, 2013 23:52

Martinamil píše:Tady je něco málo co o Polských matrikách vím já https://www.familysearch.org/search/ima ... /waypoints "naštěstí" jsem neměla zatím potřebu v nich něco hledat, protože noty na buben...

Taky by mě zajímalo něco víc. Bohužel, všechny matriky, které bych mohl využít, jsou nepřístupné :(
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob led 26, 2013 8:13

Pri svem patrani po zidovskych predcich jsem narazila na "organizaci" na webu TOLEDOT.ORG
Tam jsou podobni nadsenci jako tady. Pan Muller tam detailne mapuje Zidy v Cechach, ale myslim, ze bude mit prehled i o Polsku. Je velmi ochotny. Takze pokud nenajdete, zkuste se na nej obratit: library@toledot.org....
Taky ma kopie familiantu a dalsi dokumenty (mimochodem).
Vrele doporucuji.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Zdenek » sob led 26, 2013 9:29

Karolina Vernerova píše:Pri svem patrani po zidovskych predcich jsem narazila na "organizaci" na webu TOLEDOT.ORG
Tam jsou podobni nadsenci jako tady. Pan Muller tam detailne mapuje Zidy v Cechach, ale myslim, ze bude mit prehled i o Polsku. Je velmi ochotny. Takze pokud nenajdete, zkuste se na nej obratit: library@toledot.org....
Taky ma kopie familiantu a dalsi dokumenty (mimochodem).
Vrele doporucuji.


Děkuji, napíšu mu. V jakém jazyce pan Muller komunikuje?
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Karolina Vernerova » sob led 26, 2013 10:04

cesky :-), nemecky, anglicky a mozna i jinak
at mate stesti a najdete.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Lukisson » pát úno 08, 2013 9:36

Co se týče polských matrik, online bohužel nic moc.
Když si ale poradíte s polštinou, paní na matrikách jsou velice ochotné a pokud přímo nenapíšou info, tak Vás odkážou, kde informaci najdete. Opravdu klobouk dolů před takovou ochotou státních úředníků, tady si o tom můžeme nechat jen zdát..:)
TY Lukáš
Uživatelský avatar
Lukisson
 
Příspěvky: 238
Registrován: stř led 30, 2013 14:59
Oblast pátrání: Severní Morava, Valašsko, Ukrajina, Polsko

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod Zdenek » sob úno 09, 2013 11:35

Děkuji. Zkusím to. :wink: V pondělí si jdu koupit česko-polský slovník. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Matriky v Polsku.

Příspěvekod mannowar » čtv pro 26, 2013 22:41

Mám dotaz ,možná to tu někde je ale nenašel sem ,zjistil sem že má prababička se jmenovala Zuzana Sikorová nar. 29.7.1884 v polském Těšíně bohužel nemůžu najít kde to mám vůbec hledat nemá nahodou někdo odkaz, zřejmě římsko-katolického vyznání
mannowar
 
Příspěvky: 381
Registrován: ned zář 29, 2013 11:52
Bydliště: ostrava
Oblast pátrání: Tichá.Lichnov.Orlová


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků