Originál matriky

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Originál matriky

Příspěvekod misamac » úte zář 09, 2008 10:28

Při pročítáni matriky na mikrofilmu jsem v několika případech zjistil,že nafocení bylo uděláno poměrně nekvalitně - není to pořádně zaostřeno,nebo co a tedy je to nečitelné.Je možno v tomto případě požádat o originál,případně je možno i v jiných případech pracovat s originálen než s mikrofilem.Jaksi se mi lépe čte originál.Jedná se konkrétně o MZA v Brně.Díky
misamac
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2007 19:56

Příspěvekod VLVOJTA » úte zář 09, 2008 14:55

Za zkoušku člověk nic nedá, ale moc tomu nevěřím, matriky se nafocovaly na mikrofilmy, obyčejně proto, že byly staré a že ve špatném stavu.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod namor » čtv zář 18, 2008 9:16

Mám takovou zkušenost z Třeboně, že když byl kinofilm nekvalitní, tak mi půjčili originál. Ale asi to nebude všude stejné.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kovarl » čtv zář 18, 2008 14:19

Já mám zase zkušenost, že občas je špatný výtisk z mikrofilmu (AHMP), některé plochy se úplně ztrácí. Když jsem si udělal fotku z monitoru, dokázal jsem to pak upravit do čitelného stavu.
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod Rozina » čtv zář 18, 2008 17:04

Teď jsem se vrátila z SOA Zámrsk. Byla jsem tam poprvé. Přestože jsem do žádanky napsala k jednotlivým matrikám i čísla filmů, obsluha mě nabídla originály. Byla jsem mile překvapena vstřícností i příjemným prostředím.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Arin-Gark » pát zář 26, 2008 22:31

To mně se v Brně už parkrát stalo u obsáhlejší matrik, že byly přefoceny na mikrofilm i s jakousi neprůhlednou páskou (která hádám složila k tomu aby se jim při nafocování neotáčely stránky matriky), která byla umístěna tak šikovně, že vedla přímo přes denní datumy. Díky tomu teď musim mít u spousty sňatků a narození svých předků místo denního data otazník. Opravdu by neškodilo nahlédnout do originálu - docela mně to štve....
Uživatelský avatar
Arin-Gark
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát srp 25, 2006 13:58

Příspěvekod VLVOJTA » pát říj 03, 2008 17:44

Arin-Gark píše:To mně se v Brně už parkrát stalo u obsáhlejší matrik, že byly přefoceny na mikrofilm i s jakousi neprůhlednou páskou (která hádám složila k tomu aby se jim při nafocování neotáčely stránky matriky), která byla umístěna tak šikovně, že vedla přímo přes denní datumy. Díky tomu teď musim mít u spousty sňatků a narození svých předků místo denního data otazník. Opravdu by neškodilo nahlédnout do originálu - docela mně to štve....

No tak to je, ale odfláknutá práce, kterou by nebylo od věci obsluze badatelny reklamovat. :-)
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků