Nenaskenovaná stránka v matrice.

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » pon lis 12, 2012 0:55

Jakým způsobem můžu postupovat při získání informací z nenaskenované stránky v matrice?
Při prohlížení on-line matrik jsem zjistil že archiv nenaskenoval jednu (resp.dvě)stránky matriky :!: .Konkrétně Archiv Opava O • 1785 - 1834 • 7744 • Ší VII 8 • Jedlí, Svébohov, Václavov, Drozdov.Strana v prohlížeči je 129.Dle indexu má obec Drozdov v matrice 61 stran ale skeny končí na straně 60 resp.63.Je vidět že na druhé straně je zápis.Bohužel je to zápis který zrovna potřebuji :-( Máte s tím někdo zkušenost?
stránka 60: Obrázek
a další stránka 63: Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod magdalka » pon lis 12, 2012 8:16

Už jsem takové nedokonalosti reklamovala např v Brně, trvá to sice někdy až půl roku, ale je-li to oprávněné, pak vyhoví.
Někde v záhlaví bude nějaký mail na správce (nebo podobná funkce) - ha - už to vidím: podatelna@zao.archives.cz - tam popište svůj problém a snad Vám bude vyhověno.
magdalka
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte dub 17, 2012 15:55
Bydliště: Svitavsko

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » pon lis 12, 2012 10:24

magdalka píše:Už jsem takové nedokonalosti reklamovala např v Brně, trvá to sice někdy až půl roku, ale je-li to oprávněné, pak vyhoví.
Někde v záhlaví bude nějaký mail na správce (nebo podobná funkce) - ha - už to vidím: podatelna@zao.archives.cz - tam popište svůj problém a snad Vám bude vyhověno.

E-mail jsem poslal tak snad to dají do pořádku.Zároveň jsem je požádal i o informace k nenaskenované stránce,mám tam záznam o svatbě který potřebuji.Tak nevím jestli archiv pošle info nebo budu čekat cca půl roku až to naskenují :?:
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Milan Wölfl » pon lis 12, 2012 13:57

Já jsem jednou u Třeboně oznamoval skutečně nečitelný snímek - index jmen, kde bylo i pár záznamů na stránce, kterou někdo kdysi z matriky asi vytrhl.
Naneštěstí byl i index ztracen a zachovala se jen jeho xerokopie, takže opravit už to nemohli - když se pořizovala xerokopie originálu, tak s originálem kdosi hnul, čímž se obraz rozmazal a archiv už to dát dopořádku nemohl :-(
Je ale pravda, že odpověděli ještě ten den :-)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Phaare » pon lis 12, 2012 16:26

Před 10 měsící jsem kvůli tomu psal do Litoměřic. Odpověděli odbratem, že to doskenují, ale prozatím skutek utek...
Hledat předky není ztráta času. Hledat předky je hledání ztraceného času.
Uživatelský avatar
Phaare
 
Příspěvky: 216
Registrován: úte říj 12, 2010 20:30
Bydliště: Nový Bydžov
Oblast pátrání: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... cCQRkNTuAc

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » pon lis 12, 2012 17:26

Dostal jsem e-mail z archivu:
Dobrý den,
děkujeme Vám za upozornění na nekompletní kopii této matriky. Váš
podnět přeposíláme na pobočku našeho archivu v Olomouci, kde je uložen
její originál a kde také mohou kopii doplnit a nechat ji opět připojit
(zapobocka@ol.archives.cz).
S pozdravem

Tak snad to dají do pořádku.Bohužel informace co je tam vlastně zapsáno asi neposkytnou(Ještě zkusím napsat do Olomouce).No nic musím trénovat trpělivost :-)
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod zrnka písku » pon lis 12, 2012 17:48

Martin Jílek píše:... a kde také mohou kopii doplnit a nechat ji opět připojit
...

to je myslím dost podstatný úryvek :-D
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod sanmarco » pon lis 12, 2012 21:33

S Opavou jsem nikdy neměl problém, většinou do 2-3 měsíců byla matrika opravená. Co se týče Olomouce, tak tam si píšu s vedoucí pobočky, paní doktorkou Kovářovou (s.kovarova@ol.archives.cz), vždy mi zápis našla, přepsala a poslala, dokonce několikrát s omluvou. Např.

Oddací matrika ř.k. fary Potštát, M 7132, s. 425
Datum sňatku: 29.5.1718, Kyžlířov
ženich: Joannes, syn † domkaře Georga Gromana, svobodný
nevěsta: Catharina, dcera † sedláka Mathiase Rödera, svobodná
svědci: radní Joannes Mik a selský syn Balthasaer Lehnert
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Zdenek » pon lis 12, 2012 21:44

Měl jsem ten stejný problém. Jak jistě víte, originály matrik, které jsou zveřejněné, nejsou badatelům v badatelně předkládány ke studiu, ale to neplatí pro nenaskenované. Do Olomouce jsem zašel a v klidu celou matriku prolistoval. Zapomněl jsem dodat, že před tím jsem poslal žádost paní ředitelce, a ta mi to ochotně nabídla.
No nevím, jestli je to řešení (pokud jste z Aše, tak asi ne) ale je to také možnost a rychlá. Na možnost, že vám to ofotí a pošlou bych moc nespoléhal, i když i takovou zkušenost mám. Jeden nejmenovaný pracovník, nejmenovaného archívu mi požadovaný zápis nafotil vlastním foťákem a poslal mailem. Musím ještě dodat, že jsme se vůbec neznali jen jsem slušně poprosil a když jsem se ptal co za to, dostal jsem odpověď, že stačí pěkně poděkovat. Byl jsem v rozpacích, holt ještě pořád jsou slušní lidé, co konají dobré skutky jen pro radost svou, i těch druhých.

Jsem nenapravitelný optimista. :roll: :roll:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » pon lis 12, 2012 21:54

sanmarco píše:S Opavou jsem nikdy neměl problém, většinou do 2-3 měsíců byla matrika opravená. Co se týče Olomouce, tak tam si píšu s vedoucí pobočky, paní doktorkou Kovářovou (s.kovarova@ol.archives.cz), vždy mi zápis našla, přepsala a poslala, dokonce několikrát s omluvou. Např.

Oddací matrika ř.k. fary Potštát, M 7132, s. 425
Datum sňatku: 29.5.1718, Kyžlířov
ženich: Joannes, syn † domkaře Georga Gromana, svobodný
nevěsta: Catharina, dcera † sedláka Mathiase Rödera, svobodná
svědci: radní Joannes Mik a selský syn Balthasaer Lehnert

Zkusím jí napsat.Díky za kontakt.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » pon lis 12, 2012 22:00

Zdenek píše:Měl jsem ten stejný problém. Jak jistě víte, originály matrik, které jsou zveřejněné, nejsou badatelům v badatelně předkládány ke studiu, ale to neplatí pro nenaskenované. Do Olomouce jsem zašel a v klidu celou matriku prolistoval. Zapomněl jsem dodat, že před tím jsem poslal žádost paní ředitelce, a ta mi to ochotně nabídla.
No nevím, jestli je to řešení (pokud jste z Aše, tak asi ne) ale je to také možnost a rychlá. Na možnost, že vám to ofotí a pošlou bych moc nespoléhal, i když i takovou zkušenost mám. Jeden nejmenovaný pracovník, nejmenovaného archívu mi požadovaný zápis nafotil vlastním foťákem a poslal mailem. Musím ještě dodat, že jsme se vůbec neznali jen jsem slušně poprosil a když jsem se ptal co za to, dostal jsem odpověď, že stačí pěkně poděkovat. Byl jsem v rozpacích, holt ještě pořád jsou slušní lidé, co konají dobré skutky jen pro radost svou, i těch druhých.

Jsem nenapravitelný optimista. :roll: :roll:

Osobní návštěva nemusí v mém případě znamenat problém mám to cca 35km do Olomouce.Zkusím ale e-mail a když to nepůjde holt se pojede na výlet :-)Musím říct že i já mám pár příjemných zkušeností se vstřícností některých matrikářek :-)Tímto jim mockrát děkuji.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Nenaskenovaná stránka v matrice.

Příspěvekod Martin Jílek » úte lis 13, 2012 11:20

:-) Dnes jsem obdržel e-mail z archivu.Paní archivářka Kovářová mě zaslala chybějící stránku matriky!Tak tomu říkám rychlost a ochota :-) Tímto jí mnohokrát DĚKUJI za pomoc.Nevím kdy jí zařadí do matriky tak uvedu jména oddaných na této stránce.Třeba někomu pomůžou.

1)Anton Deutsch-Barbora Drozd
2)Johan Wolf-Viktorie Diblik
3)Franz Moravek-Elizabetha Diblik
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků