Matrika N Kadov (Kodau), 1907

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Re: Matrika N Kadov (Kodau), 1907

Příspěvekod winsa12 » sob kvě 29, 2021 21:13

Zora píše:František Janků nalezen :-)

...Zdravím a díky za hezké pátráníčko, dejte, prosím vědět, jak to celé dopadlo a odkud pocházel Františkův otec, jsem zvědavá. Z...

Dobrý deň, pani Zora,

na matričnom úrade v Rouchovanech to bol zásah priamo do čierneho. :D Potvrdili sa mi rodičia Františka Janků - Antonín Janků a Marie roz. Nováková. Zo záznamu som sa viac nedozvedela, lebo podľa slov pani matrikárky, mi nemôže do telefónu hovoriť žiadne informácie z matričnej knihy, čo ma prekvapilo vzhľadom k 114-ročnému (!) záznamu. :shock: Opýtala som sa, či Františkov otec pochádzal z Tavíkovic. Odpovedala mi, že pri otcovi nie je nič napísané, odkiaľ pochádzal. Pani matrikárka bola milá a ústretová. Ponúkla mi možnosť, prísť do Rouchovan a záznam si môžem odfotiť do mobilu za poplatok. Druhá možnosť - niekto, kto bude mať cestu okolo, bez preukázania sa príbuzenského vzťahu.

Za hezké pátráníčko, rešerš a Váš čas, srdečne ďakujem hlavne ja Vám! :)
winsa12
 
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 05, 2020 0:31

Re: Matrika N Kadov (Kodau), 1907

Příspěvekod Zora » sob kvě 29, 2021 21:17

Jsem ráda, že jsem pomohla.

Viz SZ
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků