O Chrastavice 1870

Jaká je možnost získat informace z matrik?

O Chrastavice 1870

Příspěvekod marvec » sob led 16, 2021 16:16

Na Ponta Fontium je v indexu 1828-1890 ooi pro farnost Domažlice (Domažlice 71) mnoho svateb z knihy 60 (asi původně označována jako LX). V seznamu digitalizovaných matrik ovšem tako kniha chybí (oo cca pro 1868-1874). Nenarazil někdo na podobný problém? díky...
marvec
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 16, 2021 16:02
Oblast pátrání: domažlice

Re: O Chrastavice 1870

Příspěvekod JosefJ. » sob led 16, 2021 21:25

Narazil, ale moc Vám nepomohu. Jedině zkusit se zeptat přímo v archivu. Např. u SOA Zámrsk mají u farností uvedeno, které matriky se nedochovaly, v Plzni jsem nic takového nenašel. Postrádám třeba v Rokycanech sňatky za dlouhé období kolem roku 1700 a několik měsíců váhám, jestli tam napíšu.Nebo v Jílovém u Prahy jsem narazil na dva záznamy v rejstříku, které jsem nedohledal v matrice. Jeden mi dohledali ochotní zde na fóru, ke druhému se asi ta správná matrika nenašla.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: O Chrastavice 1870

Příspěvekod Hanka Teplice » čtv bře 25, 2021 11:53

Matrika svateb č.60 je vojenská matrika. Je uložena ve Vojenském ústředním archivu v Praze.
Po zaslání žádosti zasílají výpisy z matriky.
Hanka
Hanka Teplice
 
Příspěvky: 46
Registrován: čtv říj 24, 2013 16:35
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Domažlice, Radonice u Domažlic, Osvračín, Kouty u Třebíče, Chlum u Třebíče


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků