Lány (Kladno) matriky 1660 až 1680

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Lány (Kladno) matriky 1660 až 1680

Příspěvekod Monika » ned pro 29, 2019 19:00

Potřebovala bych matriční zápisy z Lán (okr. Kladno) zhruba z let 1660 až 1680 a koukám, že je to velká bída.

SOA Praha vypisuje:

Družec 01
Zde ovšem z Lán pro danou dobu nic není.

Smečno 01
Zde sice Lány sem tam jsou, ale vypadá to spíš jako by v Lánech bylo jen několik chalup. Přitom šlo o lidnatou obec, v níž byl dvůr i ovčín. Fakt je, že mi matrika v té době připadá vedená nepořádně - pro danou dobu je v ní jen málo zápisů, i když podle všeho by měla matrika zahrnovat dva kostely: v Stochově a Tuchlovicích, kam se z Lán zřejmě chodilo.
Také přímo ze Smečna v téhle matrice zápisy nejsou.

Koukala jsem se pro jistotu i do Nového Strašecí, Unhoště, Kladna, Zbečna, teď prohlížím opět i Rakovník. Samozřejmě tam zápisy z Lán nejsou (nešlo-li zrovna o svatbu místní nevěsty a ženicha z Lán).

Předpokládám, že tedy matrika pro kostel přímo ve Smečně (v níž by případně mohla být i hlavní část zápisů z Lán) se pro toto období nedochovala. Je to tak?

Nezjišťoval někdo, zda se případně někde nedochoval duplikát, opis nebo "pracovní verze", kterou si pro sebe psal farář? Nebo zda by se nenašlo něco alespoň jako výpisky třeba v nějaké kronice?

O soupisech poddaných na panství vím a vycházím z nich, jenže mi nedávají odpovědi na všechny otázky.

Děkuji předem. :)
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Zpět na O matrikách