Vídeň - nabídka

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod Zdenek » pát črc 20, 2012 17:08

levape píše:Martino máte jistě pravdu. Já jen že těch 16 euro + nějaké poplatky (celkem kolem 600,- Kč) za jednu kopii matričního zápisu o sňatku mě dost překvapilo. Asi také záleží na způsobu platby. Ale jinak jsem (na rozdíl od manželky) rád, že jsem ten výpis získal.

Já bych dal i těch 600 kč, kdyby mi odpověděli kladně. Bohužel jsem zatím takové štěstí neměl. :D
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod Radka75 » pon črc 23, 2012 7:31

Dobrý den,

Martino, poslala jsem Vám SZ z údaji, děkuji moc.
Radka75
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon kvě 28, 2012 19:48

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod Martinamil » pon črc 23, 2012 7:56

Tak má návštěva fary proběhla a z Vídně V. informace mám.

Stále však platí má nabídka a bude-li to možné zkusím zajistit Vaše potřeby elektronicky či telefonicky. Případně jsem také na rakouském genealogickém fóru, tak mohu něco zkusit přes kolegy tam.

Některé fary reagují rychle, jiným to trochu trvá, tak mějte prosím chvíli trpělivost, hlavně teď v době dovolených.

A ještě malé upozornění. Vídeňské fary striktně drží hranici 100 let. Před tímto rokem (tzn. nyní před rok 1912) nic neokopírují, nepošlou. Samozřejmě je možné nahlédnout, ale osobně a pokud prokážete příbuzenství (úředně přeložené rodné listy až k požadované osobě) tak i okopírují (tedy pouze požadovaný řádek).

Zaslání údajů z far není úplně zdarma. Některé zasílají fakturu na vyhledání a manipulační poplatky, jiné podklady pro dobrovolný příspěvek. Poplatek je do 20€ (cca. 500 Kč). Při negativním zjištění fakturu nezasílají, jen informují, že nenašli.

Vzhledem k tomu, že matriky jsou v rozměrech A3, tak odmítají cokoliv skenovat (až na čestné vyjímky) a fotí strany, které je potřeba.
Martinamil
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned dub 15, 2012 17:33
Bydliště: Milovice

Re: Vídeň - nabídka

Příspěvekod Dana Schubertová » úte črc 31, 2012 9:31

Mohu poprosit o radu, či konzultaci? Můj dědeček měl strýce, který po r. 1910 odešel do Rakouska. Vím, že zemřel a je pochován ve Vídni, protože děda dal kdysi, když mamka jela na zájezd do Vídně, parte s tím, aby se podívala na hřbitov. Pochopitelně nic z toho nebylo a parte je pryč, děda po smrti a mamka si nic nepamatuje. Já znám jméno, příjmení, datum narození, mám kopii kmenového listu (průběh vojny). Byla bych ráda, kdybych alespoň zjistila kdy zemřel a kde je pochován. Ale to datum úmrtí stačí. Vím o něm vše i docházku do školy, kde sloužil na vojně atd. ale veškeré informace končí rokem ukončení vojenské služby.
Myslíte si, že bych ve Vídni uspěla? Děkuji za odpověď i radu.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Vídeň - nabídka

Příspěvekod Jan » úte črc 31, 2012 9:50

Zkuste hledat na této stránce: http://www.friedhoefewien.at/eportal/
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Vídeň - nabídka

Příspěvekod Dana Schubertová » stř srp 01, 2012 4:07

Děkuji, zkusím. Hezký den.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod Martinamil » pát srp 03, 2012 8:46

powery píše:Zdravím,

mě by se hodila svatba z farnosti Vídeň III. Erdberg. Bylo by tedy možné, jak píšete, zkusit dohodnout scany i z jiných far?

Díky



Pošlete mi emailovou adresu. Scan přišel dnes emailem :-)
Martinamil
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned dub 15, 2012 17:33
Bydliště: Milovice

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod powery » pát srp 03, 2012 21:53

Martinamil píše:
powery píše:Zdravím,

mě by se hodila svatba z farnosti Vídeň III. Erdberg. Bylo by tedy možné, jak píšete, zkusit dohodnout scany i z jiných far?

Díky


Pošlete mi emailovou adresu. Scan přišel dnes emailem :-)


Děkuji srdečně, jen přemýšlím, jak bych Vám to mohl oplatit? ;)
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod Martinamil » pát srp 03, 2012 21:57

powery píše:
Martinamil píše:
powery píše:Zdravím,

mě by se hodila svatba z farnosti Vídeň III. Erdberg. Bylo by tedy možné, jak píšete, zkusit dohodnout scany i z jiných far?

Díky


Pošlete mi emailovou adresu. Scan přišel dnes emailem :-)


Děkuji srdečně, jen přemýšlím, jak bych Vám to mohl oplatit? ;)


To je v pořádku! Jsem ráda, že jsem mohla pomoci já, když jste mi tady všichni tolik pomohli a určitě ještě pomůžete v rubrice čtení starých záznamů. :wink: :lol:

Myslím, že i to je účel tohoto fóra, ať mne když tak správci opraví, ale každý umí něco a musíme si pomáhat na té naší společné genealogické lodi :)
Martinamil
 
Příspěvky: 308
Registrován: ned dub 15, 2012 17:33
Bydliště: Milovice

Re: Vídeň 5 - St. Margareten - nabídka

Příspěvekod zrnka písku » pát srp 03, 2012 23:01

Martinamil píše:
Myslím, že i to je účel tohoto fóra, ať mne když tak správci opraví, ale každý umí něco a musíme si pomáhat na té naší společné genealogické lodi :)


Marti na takové pravdě není co opravovat :-) Díky za ostatní :!:
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Vídeň - nabídka

Příspěvekod Zora » sob srp 04, 2012 6:55

Ještě bych připomněla, že jsou tu také zcela mladí badatelé, kteří se ne vždy dokážou přesně vyjádřit, co potřebují. Pokud svou žádost ale pokládají slušně, byť na nevhodném místě nebo se špatně formulací, buďme, my starší, a vy zkušenější, shovívaví a pomozme jim najít ta správná slova a věty. Většinou u nich nejde o úmysl, někoho si na své bádání najímat, nebo hledat badatele, kteří práci vykonají za něj, ale jen a jen o nevhodně formulované prosby. Je přece fajn, když se 14 letí kluci zajímají o své předky s velkým nasazením :-)))
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeň - nabídka

Příspěvekod redcraft » úte led 29, 2013 17:20

Martinamil píše:Chystám se do Vídně na faru St. Margareten kvůli narození své pra-prababičky.

Abych byla, i já na tomto fóru někomu platná a ne jen "sosala", nabízím tomu, kdo potřebuje, že se mu tam podívám, ofotím možné. Němčinou vládnu, takže není problém se tam dohodnout, domluvit. Naštěstí jsou hodně příjemní, ochotní.

Jen je potřeba znát alespoň přibližně rok narození a samozřejmě jména. Adresa není důležitá. Elektronické indexy se teprve zpracovávají a ne všechny matriční knihy indexy mají.

Pojedu jen na St.Margareten, bohužel jinou faru zatím navštěvovat nebudu, ale není problém zkusit dohodnout scany z jiných far elektronicky pro Vás, co německy nevládnete a nemůžete si tedy dohodnout sami.


touto cestou bych chtěl velmi poděkovat uživatelce Martinamil , které se podařilo z farnosti ve Starém Ottakringu získaz pro mě velmi důležitý zápis narození mého předka z roku 1865
redcraft
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 28, 2012 17:01

Předchozí

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků