digitální matrika

Jaká je možnost získat informace z matrik?

digitální matrika

Příspěvekod lehka5 » pon kvě 14, 2018 16:32

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda existuje digitální matrika narozených a zemřelých obce Dobřichov asi od roku 1850? Předem děkuji za info.
lehka5
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 14, 2018 15:56

Re: digitální matrika

Příspěvekod Zora » pon kvě 14, 2018 17:12

viewtopic.php?f=12&t=41955

Zde návod, zkuste vyhledat - matriční knihy existují.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: digitální matrika

Příspěvekod salus » úte kvě 15, 2018 4:48

Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.

Re: digitální matrika

Příspěvekod lehka5 » pon říj 22, 2018 13:26

Dobrý den,
měla bych na Vás prosbu. Jsem rodačkou z Velkých Chvalovic, okres Kolín. V naší vsi je kaple sv. Jana Nepomuckého, která je v majetku města Pečky. Jsem katechetkou místního farního společenství a ráda bych se dozvěděla více informací o této kapli. Jelikož jsem nebyla moc úspěšná, prosím, zda by mi mohl někdo poradit. Kaple je z roku 1833 a měli ji prý zde postavit místní obyvatelé jako ochranu před morem.
Byla zde prý i tvrz, ze které zůstala na sýpku upravená budova. První písemné zprávy o vsi pocházejí z roku 1316.
Předem děkuji.HŠ
lehka5
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 14, 2018 15:56

Re: digitální matrika

Příspěvekod Rebeca » úte říj 23, 2018 10:23

Zdravím,jak najít údaje o historii kaple vám neporadím. Pár rad bych ale měla. A to:
- založte si na kapli nové téma, takto to zapadne
- jste si jistá, že v roce 1833 šlo o ochranu před morem? Podle mně byla poslední morová epidemie v Čechách 1711 - 1715.
- zkoušela jste církevní archivy?
- co místní kronika?
- možná by nebylo od věci zde napsat, kde všude už jste hledala a z jakých zdrojů čerpáte již zjištěné informace...


- jo a zcela jistě Vám na tento dotaz neodpoví nikdo v sekci "O archivech a matrikách" zkuste to dát do "Dotazů"...... 8)
Rebeca
 
Příspěvky: 549
Registrován: pát lis 04, 2016 17:43
Oblast pátrání: Příbram a okolí, Most a okolí, Cheznovice a okolí, Praha západ, panství Worlické :-D


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků