Stránka 1 z 1

Matriky - Itálie

PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2018 21:00
od Ollynka88
Mátě někdo nějaké zkušenosti s hledáním předků v Itálii?? Můj otec je totiž Ital, ale bohužel mnoho toho o jeho rodině a předcích nevím a nevím, kde bych měla hledat, když se momentálně do Itálie nedostanu :D Samozřejmě, že by se hledalo podle oblastí, ale zda-li někdo nevíte, jestli jsou například jejich matriky také digitalizované jako ty naše nebo které oblasti apod. Zkrátka pokud máte někdo nějaké zkušenosti :)

Re: Matriky - Itálie

PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2018 21:32
od Monika
Vypadá to, že u mormonů nějaké matriky asi budou: https://www.familysearch.org/search/col ... gion=Italy Materiály jsou přístupné po registraci, která je zdarma a zadáváte povinně jen mailovou adresu, heslo a jakékoli jméno. Některé věci jsou i po registraci nepřístupné, ale zrovna jsem tam namátkou otevřela jednu z matrik narození a jde v ní bez problémů listovat.

Držím palce.

Re: Matriky - Itálie

PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2018 8:57
od Ollynka88
Familysearch znám, děkuji :) Vlastně jsem tam hledala nejdřív. Později jsem sama nějakým způsobem našla stránku antenati.it (snad to píšu správně), kde jsou přímo i některé zápisy digitalizované! Ovšem bohužel nechápu způsob jejich digitalizace, neboť do této podoby jsou předvedené jen některé oblasti a jen některé roky. Povedlo se mi najít aspoň rodinu mojí italské babičky ze strany jejího otce. Ale další část rodiny prostě nemůžu zatím dohledat ani v tomto, ani moc ve Familysearch. Nevím, zda mají moji příbuzní v Itálii nějaké dokumenty (jedu tam až v říjnu), a kdyby náhodou ne, tak nevím jak dál, jelikož oni se myslím o historii svoji rodiny do této míry nezajímají, čili si myslím, že neví přesně i kde co hledat. A že by toho bylo zajímavého! :)

Re: Matriky - Itálie

PříspěvekNapsal: sob bře 31, 2018 9:06
od Ollynka88
Pokud by se náhodou někde takové našly, hledám hlavně oblasti Faenza, Ploaghe (u Sassari, na Sardinii) a oblast Emilia Romagna. Rodinu babičky jsem aspoň lehce dohledala, oblast Taranto.

Re: Matriky - Itálie

PříspěvekNapsal: pon úno 04, 2019 10:53
od Ollynka88
ráda bych se znovu zeptala, zda-li někdo neví, kde hledat příbuzné v itálii (rodilí italové, ne češi v itálii)?? jak už jsem již psala nehoře, na family search mi to našlo jen pár věcí, na antenati.it také. jelikož nemám žádné dokumety (rodné listy apod) a nevím, zda-li a které matriky mají digitalizované, hodila by se mi pomocná ruka... nebo popřípadě pokud někdo nezná někoho, kdo se tímto zabývá?? jedná se mi zejména o oblasti výše uvedené - faenza, ploaghe, reggio calabria a taranto.