Matriky - Itálie

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matriky - Itálie

Příspěvekod Ollynka88 » pát bře 30, 2018 21:00

Mátě někdo nějaké zkušenosti s hledáním předků v Itálii?? Můj otec je totiž Ital, ale bohužel mnoho toho o jeho rodině a předcích nevím a nevím, kde bych měla hledat, když se momentálně do Itálie nedostanu :D Samozřejmě, že by se hledalo podle oblastí, ale zda-li někdo nevíte, jestli jsou například jejich matriky také digitalizované jako ty naše nebo které oblasti apod. Zkrátka pokud máte někdo nějaké zkušenosti :)
Ollynka88

Oblast pátrání: Východní Čechy - Moravany, Chroustovice a jejich okolí

Re: Matriky - Itálie

Příspěvekod Monika » pát bře 30, 2018 21:32

Vypadá to, že u mormonů nějaké matriky asi budou: https://www.familysearch.org/search/col ... gion=Italy Materiály jsou přístupné po registraci, která je zdarma a zadáváte povinně jen mailovou adresu, heslo a jakékoli jméno. Některé věci jsou i po registraci nepřístupné, ale zrovna jsem tam namátkou otevřela jednu z matrik narození a jde v ní bez problémů listovat.

Držím palce.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Ollynka88 » sob bře 31, 2018 8:57

Familysearch znám, děkuji :) Vlastně jsem tam hledala nejdřív. Později jsem sama nějakým způsobem našla stránku antenati.it (snad to píšu správně), kde jsou přímo i některé zápisy digitalizované! Ovšem bohužel nechápu způsob jejich digitalizace, neboť do této podoby jsou předvedené jen některé oblasti a jen některé roky. Povedlo se mi najít aspoň rodinu mojí italské babičky ze strany jejího otce. Ale další část rodiny prostě nemůžu zatím dohledat ani v tomto, ani moc ve Familysearch. Nevím, zda mají moji příbuzní v Itálii nějaké dokumenty (jedu tam až v říjnu), a kdyby náhodou ne, tak nevím jak dál, jelikož oni se myslím o historii svoji rodiny do této míry nezajímají, čili si myslím, že neví přesně i kde co hledat. A že by toho bylo zajímavého! :)
Ollynka88

Příspěvekod Ollynka88 » sob bře 31, 2018 9:06

Pokud by se náhodou někde takové našly, hledám hlavně oblasti Faenza, Ploaghe (u Sassari, na Sardinii) a oblast Emilia Romagna. Rodinu babičky jsem aspoň lehce dohledala, oblast Taranto.
Ollynka88

Zpět na O matrikách