Oddací list 1755 Hrádek (Slavičín)

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Oddací list 1755 Hrádek (Slavičín)

Příspěvekod hledaniotce » úte úno 14, 2017 22:17

Poradí mi někdo, v které matrice bych našla oddací list z roku 1755? V matriční knize v actabublica není zmínka o rodičích snoubenců. Tím bych asi skončila pátrání, protože bez této informace se nemohu posunout dál. Ženich zřejmě nepocházel z této oblasti. Jak zjistím, v kterém archivu je uložen oddací list ? Poskytnou mi tyto informace ve Slavičíně, kde byl v roce 1755 sňatek uzavřen?

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=256

Děkuji za radu.

J.
hledaniotce
 
Příspěvky: 226
Registrován: pon led 30, 2017 21:40
Oblast pátrání: Šanov, Pitín. Chropyně, Zářičí
Rodokmen online: MyHeritage - jarca.prochazkova@tiscali.cz

Re: Oddací list 1755 Hrádek (Slavičín)

Příspěvekod Karla55 » úte úno 14, 2017 23:30

Neuvedla jste, jakého zápisu se Váš dotaz týká. Ani co jste doposud vypátrala, s odkazy.
Jinak tento dotaz patří spíš do Hledám pomoc či Otázky a odpovědi.
Doporučuji pročítat si starší příspěvky na fóru, tam určitě najdete inspiraci. Také je dobré přečíst si nějakou příručku pro začínající genealogy. Já jsem měla od Blanky Lednické - Sestavte si rodokmen a Josefa Peterky - Cesta k rodinným kořenům. Tam se dozvíte různé "fígle", protože pátrat se dá nejen podle zápisů v matrikách.
Naposledy upravil Karla55 dne úte úno 14, 2017 23:49, celkově upraveno 1
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Oddací list 1755 Hrádek (Slavičín)

Příspěvekod Zora » úte úno 14, 2017 23:39

Pravděpodobně jde o svatbu Štefanika, jsou k dispozici indexy narozených.
-------------
Všeobecně platí, že snubní, oddací protokoly, zápisy o ohláškách, rodné listy snoubenců...+ další doklady, týkající se sňatku, byly uchovávány ve farních archivech, po čase byly přesunovány do církevních - dnes diecezních archivů. Z těchto archivů byly částečně přesunuty po roce 1948 do stáních archivů, většinou SOKA.
Po roce 1990 se zase z velké části církevní fondy vracely církvi.
----------
Nezapomínejte, prosím, uvádět vždy odkaz, příjmení, nejlépe i s přepsaným textem, případně další souvislosti.
U Vašeho odkazu je uvedeno, že ženich a nevěsta byli oba z Hrádku.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků