ActaPublica a "přístup zamítnut"

Jaká je možnost získat informace z matrik?

ActaPublica a "přístup zamítnut"

Příspěvekod Morrigna » úte zář 27, 2011 6:22

Včera na novinkách na stránkách ActaPublica napsali:

Chtěli bychom Vás upozornit, že z důvodu optimalizace nastavení ochrany obrazových souborů proti neoprávněnému stahování, může být Váš přístup k matrikám zablokován. (Přístup k tomuto souboru byl zamítnut) Pokud bude Váš přístup zablokovaný neoprávněně, tak nám, prosím, napište.
Děkujeme za spolupráci.
Realizační tým

No a dnes po hodině prohlížení už nenačtu celou jednu farnost. Přitom jsem stránky jen zobrazovala, nic víc... Děje se to ještě někomu jinému, nebo je problém u mě?
Uživatelský avatar
Morrigna
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 22, 2011 18:34
Bydliště: úpatí Brd

Příspěvekod Bodie » úte zář 27, 2011 13:34

Mám stejný problém a už jsem jim napsal dvě zprávy, jednu na email a druhou přes jejich formulář.

Problém je v tom, že jako detekci neoprávněného stahování použili hodně amatérskou metodu založenou na počtu stažených stránek za určitý čas.
Někdo, kdo nikdy nelistoval matrikou a realizoval zmínění algoritmus, se domníval, že člověk nemůže rychle listovat matrikou, protože načtenou stranu je třeba nejdříve přečíst. Tento pan Někdo asi nikdy nehledal konkrétní rok, nebo předěl mezi záznamy narozených a oddaných nebo konkrétní písmeno v indexu atd.

Napsal jsem jim, ať tento nepovedený algoritmus vypnou, protože jinak znemožňuje čtení matrik.


Edit: Tak mi teď přišel email, že mi přístup obnovili a upravili zmíněné limity. Jsem zvědav, jestli to teď bude fungovat.
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Příspěvekod Morrigna » úte zář 27, 2011 17:55

Tak teď už to chápu - matrikou jsem listovala na rychlém připojení na internet a jen jsem opisovala na kterých stránkách je která obec. Neodpověděli mi, ale teď už to běží.
Uživatelský avatar
Morrigna
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 22, 2011 18:34
Bydliště: úpatí Brd


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků