Matriky na Ukrajině a SSSR

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod powery » pon pro 10, 2012 14:14

Nezměnilo se něco ohledně přístupu do matrik na Ukrajině? Nevíte někdo, jak postupovat? Jsou někde digitalizované? Lze kontaktovat někoho, kdo může poskytnout nějaké podrobnější informace?

Konkrétně by mě zajímala oblast Il'nycja [Ru, U], Iloncza [H], Bereg, Irsava, Ukraine.

Díky za každou radu
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Rooka » pon pro 10, 2012 22:59

Ahoj, nevím jak to je na Ukrajině z archívy, ale pravděpodobně by to mělo bejt na Uzhorodě, a odkaz je tady http://dazo.gov.ua/index.php?id=application , dostal jsem se až sem, jelikož jsem schaněl sčítací operáty z roku 1921 pro oblast Lyutha s příjmením Malik, kde se narodil můj děda i jeho další sourozenci a v roce 1922 zemřel muj praděda (56). Bohužel odpovědi jsem se nedočkal i když odpovědi mě byl poslan odkaz, který je víš. Jinak vůbec nic. Ani nevím kolik chtějí za výtah určitého operátu, Michal, pokud by jsi se k tomu nějak dopracoval, budu moc rád za informaci
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod korinka12 » ned úno 07, 2016 22:35

Rooka píše:Dobry den, píšu jelikož si nevím rady, a hlavně neumím daný jazyk matrik, ktere se nachazí v Podkarpatské Rusi v okrese Velký Bereznyj města Lyuty a okolí. Předem děkuji za jaký koli odkaz na online matriku z dané části Michal


no,to se týká i mých předků,děda se narodil v Lyuta 1897 a jako mladý odešel do Bežovců,kde potkal babičku.Pak v rodině byla zmínka o Užhorodu,ale záznamy buď už nemají nebo nevím.Ale praděda a další předci jsou určitě někde tam pohřbeni a potomci žijí také určitě....a taky jsem skoro v koncích:-))
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Homelessbar » ned úno 07, 2016 23:36

stačí napsat do státního archivu ve Lvově a oni Vám za malý poplatek odpoví a dohledají věci v archivu.
Uživatelský avatar
Homelessbar
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned lis 24, 2013 22:02
Oblast pátrání: Morava

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon úno 08, 2016 7:30

Homelessbar: Fakt Vám odpověděli? A co jste po nich chtěl? A jakým jazykem jste jim psal?
Já už to zkoušela dvakrát- anglicky a nic.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod korinka12 » pon úno 08, 2016 9:15

Homelessbar píše:stačí napsat do státního archivu ve Lvově a oni Vám za malý poplatek odpoví a dohledají věci v archivu.


Tak to by bylo skvělé,ale v předchozích komentářích v jiných vláknech,moc dobré zkušennosti neměli....no,ale zase zkusit se má vše.Děkuji za radu,zkusím a uvidíme:-)
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod korinka12 » ned črc 31, 2016 15:00

Kód: Vybrat vše
https://familysearch.org/search/catalog/1411329?availability=Family%20History%20Library


Tak jsem dostala odkaz na tyto stránky, kde bych popřípadě mohla najít záznamy o předcích na Ukrajině....ale vůbec nevím, jak dál....jestli někam napsat o mikrofilmy nebo se dá koupit či objednat....můžete prosím někdo poradit? Možná se bude hodit ještě někomu:-)) Děkuji
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Zett » úte srp 02, 2016 6:07

Domluvte si návštěvu a můžete hledat....

Prague Czech Republic Family History Center, Milady Horakove 85/95, PRAGUE 170 00
nebo
Brno Czech Family History Center, Stranskeho 41, CZ-61600, BRNO 61600

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod korinka12 » čtv srp 18, 2016 21:27

Děkuji mockrát Zett:-))
korinka12
 
Příspěvky: 128
Registrován: sob led 09, 2016 19:47
Bydliště: Tachov
Oblast pátrání: Stará Huta,Nova Huta,Černá Hora,Bihor(vše Rumunsko),Užhorod,Luta)vše Ukrajina),Sobrance,Bežovce,Koromľa(Východní Slovensko),Teplice,Rtyně,Žatec,Louny,Litoměřice

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Ollynka88 » pát bře 30, 2018 20:02

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li nevíte, jestli jsou matriky na Ukrajině též digitalizované a popř. kde přesně je hledat. Část rodiny moji tchyně pochází ze Zaričeva. Máte někdo zkušenosti, odkazy??
Ollynka88
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon bře 26, 2018 20:03
Oblast pátrání: Východní Čechy - Moravany, Chroustovice a jejich okolí

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Rooka » pát kvě 25, 2018 20:54

Přátele, jenž brouzdáte vody ukrajinských břehů (Matrik) Já ač jazykem neznalým, hledám informace, zda existují matriky pro obec Lyuthu pod rokem 1777-1955 děkuji popřípadě, kde hledat... děkuji Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Zora » sob kvě 26, 2018 15:20

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Rooka » sob kvě 26, 2018 15:27

Krásný den Monika a Zorka, jedna se o obec Lyutha v okrese Velký Berezný spadajíce i pod Uzhgorod. ale tam se nikde s tohoto období matriky nenachazí Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Zora » sob kvě 26, 2018 15:55

Michale, našla jsem tu správnou obec?
Pokud ne, vlož, prosím, mapu se správnou obcí Díky. Z

https://mapy.cz/zakladni?x=22.7200700&y ... &id=355241
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Matriky na Ukrajině a SSSR

Příspěvekod Rooka » ned kvě 27, 2018 10:50

Zorka ano to je ta obec kde se mi narodil děda a veškera rodina před rokem 1909 poslední dle zapisu sč.operatu z 1869 mám Tivadara Malika 1929 víc ani min informaci nemám kde bych mnohl najit jejich data den měsíc. popřipadě svatbu...
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

PředchozíDalší

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků