Matriky Rakousko - Vyřešeno

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matriky Rakousko - Vyřešeno

Příspěvekod HH13 » pon lis 23, 2015 13:54

Dobrý den,
nevěděl by prosím někdo z Vás, zda (a hlavně kde) jsou zdigitalizované matriky pro Solnohradsko? Jde mi konkrétně o Hallein u Salzburgu.
Nalezl jsem pouze matriky severních regionů Linz/St.Polten/Wien (http://www.data.matricula.info/php/main.php).
Omlouvám se za spam, pokud bylo toto téma již probíráno v jiném vlákně a děkuji,
Honza
Naposledy upravil HH13 dne pon lis 23, 2015 14:27, celkově upraveno 1
HH13
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 11, 2015 15:59
Oblast pátrání: Jižní Čechy (Táborsko, Milevská oblast, Bechyňsko), Praha Záběhlice a blízké okolí

Re: Matriky Rakousko

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon lis 23, 2015 14:08

No, jen pokus, neb německy nemluvím a v Rakousku umím hledat jen v matricule
ale tady
http://actapublica.eu/nastenka/detail/71266/
se odkazují sem
http://www.kirchen.net/archivneu/page.asp?id=8284
a tam je tento dokument
http://www.kirchen.net/upload/57768_Rep ... _III_1.pdf
a jak já to vidím, tak nic z toho není digi. A ještě budete asi muset najít, kde přesně v Halleinu to bylo. Ale asi je všechno k mání v Salzburgu- tak že by vánoční výlet? :-)
Takže asi klasickou cestou- hezky napsat na děkanát a oni se Vám rádi podívají- zatím si to tady všichni chválí- že napsat do Rakouska na matriku je v pohodě....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky Rakousko

Příspěvekod HH13 » pon lis 23, 2015 14:27

Tak to si budu držet pěstě, aby mi skutečně odpověděli na email, na vánoční trhy je Salzburg přece jenom lehce z ruky.
Moc Vám děkuji za tak rychlou reakci! :)
H.
HH13
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 11, 2015 15:59
Oblast pátrání: Jižní Čechy (Táborsko, Milevská oblast, Bechyňsko), Praha Záběhlice a blízké okolí

Re: Matriky Rakousko - Vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon lis 23, 2015 14:29

Ještě jsem pak nakoukněte, máme kolegy z Německa i Rakouska, třeba poradí víc....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Matriky Rakousko - Vyřešeno

Příspěvekod HH13 » pon lis 23, 2015 14:57

To určitě udělám, "nakukuji" sem pravidelně už několik měsíců, a ještě několik dalších měsíců mi bude trvat, než rodinný strom dotáhnu do nějakého cílového stavu... :)
děkuji.
HH13
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 11, 2015 15:59
Oblast pátrání: Jižní Čechy (Táborsko, Milevská oblast, Bechyňsko), Praha Záběhlice a blízké okolí

Re: Matriky Rakousko - Vyřešeno

Příspěvekod HH13 » stř lis 25, 2015 18:48

Rychlý update situace a povzbuzení pro ostatní. Diecéze v Salzburgu funguje ještě lépe než na výbornou!
- email s daty a prosbou jsem odeslal v pondělí před půlnocí
- hned v úterý ráno přišla velmi vlídná odpověď že žádost zakládají do fronty a odpoví mi nejpozději během několika týdnů
- dnes, ve středu v poledne nečekaně dorazili oba poptávané skeny matrik, společně s milou zdravicí, tj. ani ne za 48 hodin
Smekám. To takhle skvěle všude? Připadá mi to až neskutečné... :)

Jinak ale totálně nečitelné písmo (a samozřejmě kurent k tomu), jdu poprosit nějakého zdatného němčináře do jiné sekce o přečtení ;)
HH13
 
Příspěvky: 48
Registrován: stř bře 11, 2015 15:59
Oblast pátrání: Jižní Čechy (Táborsko, Milevská oblast, Bechyňsko), Praha Záběhlice a blízké okolí

Re: Matriky Rakousko - Vyřešeno

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř lis 25, 2015 19:23

no vidíte!
(to jsem teda nečekala)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků