Family Search Center in Praha (Mormoni)

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod Karel75 » čtv srp 06, 2015 14:49

Zpráva od mormonů, stará několik dní....

We are at the moment working on reactivating the Prague Family History Center. We have placed an order for equipment. It will still take about 2 to 3 months before we are active.
We will inform you when the center opens. We hope you and many others will enjoy working there.
Karel75
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv kvě 14, 2015 10:52
Oblast pátrání: Čáslav - Tupadly, 'Strampouch, Jičín/sko (Hradištko), Velká a Malá Úpa

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv srp 06, 2015 16:17

aha! prima!
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Dagmar8 » čtv srp 06, 2015 17:33

také reaguji ...aha..
a protože neumím anglicky, překladač mi to přeložil takto

Jsme v současné době pracuje na reaktivaci pražské rodinné historie Center. Máme objednal zařízení. To bude trvat ještě asi 2-3 měsíců, než jsme aktivní.
Budeme vás informovat při otevření centra. Doufáme, že vás a mnohé další se mohou těšit pracovat tam. :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv srp 06, 2015 18:33

docela dobře to přeložil :-)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Karel75 » pát srp 07, 2015 7:05

Ja ja, naturlich.
Karel75
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv kvě 14, 2015 10:52
Oblast pátrání: Čáslav - Tupadly, 'Strampouch, Jičín/sko (Hradištko), Velká a Malá Úpa

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod keidin » sob čer 25, 2016 12:33

Je už možné půjčovat si mikrofilmy v centru v Praze? Případně jak je to s půjčkováním mikrofilmů? Objednávají se přes familysearch.org? Psala jsem email na české centrum, ale nikdo neodpověděl.
keidin
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob čer 05, 2010 16:13

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Miloslav » úte črc 12, 2016 22:02

Také bych se připojil s dotazem, zda je možné objednat mikrofilm do Prahy? Z pražského centra mi doposud na zaslaný e-mail nepřišla odpověď. Případně bych se rád zeptal, jestli má někdo zkušenost s objednáváním mikrofilmů do center v Bavorsku (Regensburg, Nürnberg, Passau,...)?

Díky.
Miloslav
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob dub 09, 2016 10:16

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod Miloslav » ned črc 17, 2016 9:58

... z e-mailové korespondence s pražským centrem...

Dobrý den,
při pátrání po svých předcích bych rád využil některé mikrofilmy, které jsou uvedeny na familysearch.org. Rád bych se zeptal, zda je možné tyto mikrofilmy přes Vaše centrum zapůjčit a prohlédnout. Pokud není možné zapůjčení a prohlédnutí těchto mikrofilmům v ČR, rád bych Vás požádal o informaci, zda je toto možné například v sousedním Bavorsku.
-----------------------------------------------------------------------------------

15.7.2016 ( cz_prague@ldsmail.net )

Dobrý den,
všechny mikrofilmy, které jsou na Familysearch si můžete objednat. Tato služba je ale placená. Je možné platit přímo platební kartou. Jeden mikrofilm stojí asi 7,5 Euro a máte možnost si ho prohlížet 3 měsíce. Pak se zase musí vrátit, nebo si to můžete ještě prodloužit. Objednání mikrofilmů trvá 1 - 3 měsíce, podle toho, zda je v Německu nebo v Americe. Je možné si tyto mikrofilmy objednat také do Vídně, záleží jen na Vás.

Hezký den

Eva Velechovská
misionářka církevní služby Praha
Miloslav
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob dub 09, 2016 10:16

Re: Family Search Center in Praha

Příspěvekod ozana » úte srp 09, 2016 16:16

přebráno z Okouna
http://www.okoun.cz/boards/rodokmeny%2C ... 1067198244
Mormoni v Praze
Tak jsem absolvoval první návštěvu Centra pro rodinnou historii v Praze na Miladě a vrátil jsem se nadšen. Všechno funguje jako na drátkách. ....
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod jaaara1970 » úte říj 18, 2016 23:24

Super, díky za info, právě jsem si objednal mikrofilm, snad to bude dobře utracených 7,5 USD, jinak bych musel na Slovensko do archivu do Bytče. Pokud někdo hledá v matrikách obce Rajecká Lesná (SK)
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
tak by to mělo být za pár týdnů v Praze. Online ty skeny na familysearch bohužel nejsou.
jaaara1970
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 18, 2016 23:15
Bydliště: Líbeznice
Oblast pátrání: Rajecká Lesná, Rajec (SK), Žleby, Police u Jemnice, Francie (Dept.. Oise), USA (Ohio, Michigan)

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod Miloslav » pát říj 28, 2016 18:20

Potvrzuji, centrum Family Search v Praze funguje výborně. S objednáním a prohlídkou mikrofilmů nevznikl žádný problém. Našel jsem vše, co jsem hledal. :-)

V současné době jsou po přihlášení na Family Search k dispozici online Musterlisty a Standestabellen. Tyto je možno stahovat ve formátu pdf.
Miloslav
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob dub 09, 2016 10:16

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod filmovymaniak » sob říj 29, 2016 10:04

Dobrý den,
pro jaké období ty online Musterlisty a Standestabellen jsou? Zkoušel jsem vyhledávač a nejspíš jen pro roky 1753-1820.
Díky za odpověď.
Pokud by byli pozdější, z dob povinné služby po roce cca 1866, tak bych se zaregistroval.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod Miloslav » sob říj 29, 2016 23:21

Musterlisty a Standestabellen jsou přístupné online do roku 1820, jak píšete. Počátek období je různý dle regimentu cca od roku 1740. Po roce 1820 se podívejte u regimentu, který Vás zajímá, na Grundbuchblätter. U některých regimentů tyto kmenové listy jsou k dispozici u některých jen prostý seznam vojáků. Toto lze ověřit bez přihlášení. Jejich samotné prohlížení je ale možné jen po přihlášení.

Např.:
https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Miloslav
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob dub 09, 2016 10:16

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod filmovymaniak » ned říj 30, 2016 11:07

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď,
zkusím to projít.
Snad něco najdu, jeden předek byl 1873 vojínem 2. pluku 1. eskadróny dragounů. druhý měl roku 1870 dovolenec ke sňatku od 3. pěšího pluku
(IR 3) Infanterieregiment Erzherzog Carl Nr.3

Prošel jsem to a našel něco k 3. pěšímu pluku : https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library
Grundbuchblätter, 1820-1869
Österreich. Armee. Infanterie Regiment 003
Takže, když se tam zaregisturuji a kliknu na ten odkaz, tak si to budu moci projít online?
Diky za pomoc.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Family Search Center in Praha (Mormoni)

Příspěvekod Miloslav » ned říj 30, 2016 12:51

Ano, materiály, které jsou přístupné online mají vpravo ve sloupci "Format" ikonku foťáku. Materiály, které nejsou online mají v tomto sloupci ikonu cívky s filmem. Po přihlášení na záznam s ikonou foťáku kliknete a rovnou ho procházíte. S ohledem na roky které uvádíte, ale nevím jestli něco najdete, záznamy jsou jen do roku 1869 a to jen jejich část. Registrace je zdarma, žádné poplatky se neplatí, žádný obtěžující spam mi do mailu nechodí, atd. Vyzkoušejte, uvidíte. Praktická zkušenost bude nejlepší... :-)
Miloslav
 
Příspěvky: 75
Registrován: sob dub 09, 2016 10:16

Další

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník