Rejstříky k matrikám

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Re: Rejstříky k matrikám

Příspěvekod Zora » pon čer 29, 2015 17:31

Sagitarius píše:
Zora píše:Zkuste se podívat na tohle

http://matriky.msts.cz/
Z.


Páni, to je suprová kolekce, spousta práce. Kdopak je autor? Že jsem na to dosud nenarazil...
Ještě že to jsou převážně matriky O, jinak bych měl několik duplicitních. (Letohradsko, okolí Velkého Meziříčí) Ale já spíš dělal N, a nějaké Z..


Kdo to dělal se ví, ale zatím se mně autor - ruce mu pozlatit neozval.
Pro nás, kteří fakt hůř vidíme, je to neocenitelná pomůcka a díky ní se dá dohledat neskutečné množství spojitostí. My, co máme předky především z Vysočiny, si můžeme mnou ruce.
Našla jsem původně na netu, dávala jsem sem odkaz vícekrát.
Tak třeba to pomůže zase někomu dalšímu.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rejstříky k matrikám

Příspěvekod Sagitarius » pon čer 29, 2015 18:33

Zora píše:
Sagitarius píše:
Zora píše:Kdo to dělal se ví, ale zatím se mně autor - ruce mu pozlatit neozval.
Pro nás, kteří fakt hůř vidíme, je to neocenitelná pomůcka a díky ní se dá dohledat neskutečné množství spojitostí. My, co máme předky především z Vysočiny, si můžeme mnou ruce.
Našla jsem původně na netu, dávala jsem sem odkaz vícekrát.
Tak třeba to pomůže zase někomu dalšímu.
Z.


Tak to jsem se s tím doteď míjel, taky nečtu úplně všechno. :-)
Každopádně je to opravdu úctyhodná práce, jak už jsem psal, mám také nějaké zkušenosti s přepisováním, takže dokážu ocenit.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Rejstříky k matrikám

Příspěvekod Karel75 » pát črc 03, 2015 17:35

Karel75 píše:Zajímalo/bavilo by někoho vytvářet rejstříky k matrikám, kde nejsou? Možná lepší
ve dvou - jeden čte, druhý zapisuje... třeba by to některé SOKa či SOA uvítaly...
Karel


Ring je stále volný, něco málo už se rozjíždí, je to docela zábava... dochází mimo jiné k výměně informací a názorů.
Kdo by měl nápad/zájem//dotaz, nechť mne kontaktuje...))

Karel75
Karel75
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv kvě 14, 2015 10:52
Oblast pátrání: Čáslav - Tupadly, 'Strampouch, Jičín/sko (Hradištko), Velká a Malá Úpa

Re: Rejstříky k matrikám

Příspěvekod Zora » čtv črc 16, 2015 16:59

Drobné upozornění.
Autzor rejstříků z Vysočiny udává odakz na číslo skenu, což je vynikají, ťuknu a mám potřebnou stránku.
Ovšem - v okamžiku, kdy dojde z nějakého důvodu k posunutí čísel skenů (listy navíc, listy chybějí, tedy opravy) je s tím trochu víc práce. Možná by nebylo špatné i odkaz na číslo stránky matriky (to, co se píše přímo na jednotlivé listy)
Za sebe se omlouvám, při čtení nejsem nic platná :-(((

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rejstříky k matrikám

Příspěvekod czluny » pon črc 20, 2015 21:07

Dobry vecer, ahoj. Kazda takovato iniciativa budiz pochvalena. Doufam ze nebude po zasluze potrestana:-)
Dotaz mimo misu: proc nezkusite indexaci matrik pro mormony (familysearch) tam to po vas vzdy jeste nekdo vse zkontroluje a můžete si prohldnout jak to po vas opravil. Nevim jak ted, ale byly tam drive i cz matriky. Je to pouze trochu slozitejsi na rozjezd (vse v anglictine atd.) Mormoni to vsechno zavrouxdo toho svyho atomovyho bunkru a zpristupnej zdarma dalsim generacim:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Předchozí

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků