evangelické matriky Klatovy

Jaká je možnost získat informace z matrik?

evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Anna » pon čer 01, 2015 19:50

Všechny moc zdravím :D
Potřebovala bych najít zápisy v evangelických matrikách pro Klatovy a najednou vůbec nevím, kam se vrtnout. Poradí mi prosím někdo kde jsou uloženy a zda je k dispozici jejich digitální verze?
Moc děkuji předem :wink:
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Ewka » pon čer 01, 2015 20:24

Soupis jsem taky nenašla.. Ale zkuste vyhledávat na http://www.portafontium.eu/ - podle období a matriky kterou hledáte. Třeba najdete nakonec i tu evangelickou :-)

PS: seznam všech matrik je tady, ale ten asi znáte: http://www.soaplzen.cz/sites/default/fi ... -08-13.pdf
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Zora » pon čer 01, 2015 20:30

tohle jsem našla na netu:

Státní oblastní archiv v Plzni

Název fondu (sbírky): Sbírka matrik západních Čech
Uloženo v archivu: Státní oblastní archiv v Plzni
8 evangelických far (Aš, Hranice, Cheb,
Karlovy Vary, Kraslice, Plesná, Plzeň, Podhradí); 17 okresních úřadů ( Aš, Domažlice, Cheb, Jáchymov, Karlovy Vary....

... viz celý odkaz
http://prameny.euweb.cz/matriky.htm

Oblast neznám, takže jen informace z netu. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Anna » pon čer 01, 2015 20:31

Právě to zkouším, ale zatím bez úspěchu. Zkoušela jsem i evangelické matriky Čs.Budějovic, ale taky marně. Tak snad se najde někdo, kdo s tím měl nějakou zkušenost a navede mě. Děkuju :D
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Zora » pon čer 01, 2015 20:40

zkuste se zeptat v tlf (mailem) v té Plzni, jestli ty matriky jsou někde přístupné, lína "ústa" holé neštěstí :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Ewka » pon čer 01, 2015 20:43

A jakou matriku konkrétně hledáte? :)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Zora » pon čer 01, 2015 20:45

Ewko, já se domnívám, že ty evang. matriky pro Klatovy nejsou online... víz nahoře příspěvek o Plzni. Pokud se rozhlížím po netu, všude jen odkaz na archiv Plzeň a kartony s matrikami. Mohlo se to samozřejmě změnit, netuším, jak starý je ten přehled. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: evangelické matriky Klatovy

Příspěvekod Ewka » pon čer 01, 2015 20:47

Zora píše:Ewko, já se domnívám, že ty evang. matriky pro Klatovy nejsou online... víz nahoře příspěvek o Plzni. Pokud se rozhlížím po netu, všude jen odkaz na archiv Plzeň a kartony s matrikami. Mohlo se to samozřejmě změnit, netuším, jak starý je ten přehled. Z


Podle portafontium by online být měly - otázko zůstává, pod kterou evangelickou farnost klatovy patřily. Podle toho soupisu zřejmě pod Plzeň, ale chce to bližší info :)
PS: a taky jestli to byli čeští nebo němečtí evangelíci - pokud čeští je vyhráno (jediný český evangelický sbor byl v Plzni)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků