Brno - sv. Janů ( u minoritů)

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Brno - sv. Janů ( u minoritů)

Příspěvekod terminal » čtv pro 11, 2014 16:12

Dobrý den,
prosím Brnoznalé o radu... V indexu zemř. Brno - sv. Janů ( u minoritů) na Actapublica jsem nalezl záznam z května r. 1945 - úmrtí Františa Žákovského.
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/7964/?strana=193
Nicméně matrika zemřelých toho roku na webu není.
Víte-li někdo na jakém matričním úřadě bych zmíněnou matriku mohl nalézt? A pokud to tam znáte, máte zkušenosti s el.komunikací (jsem z Mostu, takže do Brna se na úřady jen tak nedostanu) ? Pokud by měl někdo zdejší zmíněný úřad "za rohem" a byl by ochoten mi tam zajít, tak by to bylo úplně dokonalé...
Sice nevím, zda tento František je ten "můj", neb v indexu je psán datum úmrtí 21.5. a můj praděda byl pohřben 16.5. (info z Brněnských hřbitovů) a měl zemřít 11.5. Tak snad se jen vloudila do indexu chybka a já objevil pradědovo úmrtí (nebo - kolik mohlo v květnu r.45 zemřít v Brně Františků Žákovských?
Děkuji za pomoc a rady...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Brno - sv. Janů ( u minoritů)

Příspěvekod Zora » čtv pro 11, 2014 16:29

http://actapublica.eu/userdata/inventar ... _mesto.pdf str. 36

Zkuste se domluvit přímo mailem s Moravským zemským archivem, nedá se odhadnout, kde se matriční kniha nachází, inventář brněnských matrik - str. 36 o Vámi hledané knize říká, že v době vzniku soupisu byla uložena na MěÚ Brno střed. Je ale možné, že kniha už byla předána k archivaci.
Zora brnozčástiznalá:-)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Brno - sv. Janů ( u minoritů)

Příspěvekod terminal » čtv pro 11, 2014 16:56

Děkuji Zorko za tip :-) Zkusím to.
H
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků