Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Příspěvekod marekl » čtv lis 27, 2014 23:39

Na jaře jsem dost hledal v litoměřické matrice. Kvůli výpadkům jsem toho nechal, že se vrátím později, až archiv bude fungovat.

Teď ale zjišťuji, že přímé adresy na stránky knihy nějak nefungují. Otevřou jinou knihu. Aby odkazy fungovaly, musím napřed pomocí hledání najít konkrétní knihu a otevřít ji. Pak je už přímá adresa zase funkční. Jakoby si web nějak držel v paměti, kde jsem byl naposled, a tato jiná kniha ovlivňovala zadanou adresu.

Setkali jste se s tím už také? Nevíte, jak vyřešit, aby adresa vždy vedla na požadovanou stránku požadované knihy?
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)

Re: Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Příspěvekod ozana » pát lis 28, 2014 8:04

asi cookies v prohlížeči (pamatuje si naposledy otevřenou matriku a z odkazu si vezme jen číslo skenu), musíte nejdříve zavřít prohlížeč a pak otevřít odkaz
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Příspěvekod czluny » pát lis 28, 2014 10:32

Přesně jak se píše, musí se zavřít prohlížeč. Taky mě tím štvou:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Příspěvekod Sagitarius » pát lis 28, 2014 15:18

Monika píše:Taky mi to komplikuje hledání. Možná by stačilo jen smazat jejich cookie?


Případně zakázat pro jejich web cookie vůbec ukládat. Schválně to zkusím, mělo by to jít. Také mě tím štvou.
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Matrika Litoměřice, přímé odkazy

Příspěvekod marekl » pát lis 28, 2014 21:27

Teoreticky by mohlo fungovat, kdyz se stranky otevrou v takovem tom tajnem modu prohlizece. Tusim Ctrl + Shift + N v Chromu. Ten nic neuklada do historie, nepouziva cookies. Zkusim.

EDIT: Tak potvrzuji. V Chromu to přes incognito režim funguje.
marekl
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon úno 03, 2014 19:59
Oblast pátrání: Vizovice, Slavkov pod Hostýnem, Nový Bor a okolí, Becherov (SK)


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků