Digitalizace Opava

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Digitalizace Opava

Příspěvekod velkejkarel » pon kvě 31, 2010 5:49

Někde jsem zaregistroval,že Opava skončila s digitalizací matrik,že jsou hotovi,ale přitom nacházím své zájmové knihy ještě nepověšené. Ví o tom někdo něco ?
velkejkarel
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 06, 2010 11:39

Příspěvekod Zdenek » pon kvě 31, 2010 20:23

No ono to je asi trochu jinak: Určitě ještě neskončili, poměrně velká část ještě chybí, ale u již zveřejněných matrik se objevily drobné chybičky, tak se to snaží dát do pořádku. Někdo tady psal, že se tam stále objevují další, ale já také na některé čekám. Chce to trpělivost a dočkáme se. Bohužel Opava nikde nezveřejňuje co a jak.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod ozana » pon kvě 31, 2010 20:27

email z 31.3.2010:

Dobrý den,
některé soubory dat byly špatně označené a musí se identifikovat. Kromě toho zůstala část matrik asi skutečně nenaskenována a kopie se musí dodatečně zhotovit. Prosíme o trpělivost, tyto věci nelze vyřešit ze dne na den. Již jsem Vás informovala, že zveřejníme seznam dosud nepřipojených matrik a ten budeme průběžně aktualizovat.
S pozdravem
za Zemský archiv v Opavě: Jarmila Štěrbová
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Digitalizace Opava

Příspěvekod velkejkarel » úte čer 01, 2010 5:45

Všem děkuji za odpověď a aktuální informaci.
velkejkarel
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 06, 2010 11:39

Příspěvekod WB » úte čer 01, 2010 9:13

ozana píše:email z 31.3.2010:

Dobrý den,
některé soubory dat byly špatně označené a musí se identifikovat. Kromě toho zůstala část matrik asi skutečně nenaskenována a kopie se musí dodatečně zhotovit. Prosíme o trpělivost, tyto věci nelze vyřešit ze dne na den. Již jsem Vás informovala, že zveřejníme seznam dosud nepřipojených matrik a ten budeme průběžně aktualizovat.
S pozdravem
za Zemský archiv v Opavě: Jarmila Štěrbová


No už je to dva měsíce, ale ten seznam ještě nenascenovaných matrik jsem ještě neviděl.

Nechapu, proč nemužou někde třeba v PDF zveřejnit, co chybí, jaky je důvod a kdy asi zveřejní.
WB
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte dub 22, 2008 20:49


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků