Vídeňské matriky

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Zora » ned srp 03, 2014 7:55

Wien XX. Brigittalände 46.
Ještě k té adrese - v různých odkazech se mně v textu objevuje Wien XX. Brigittalände (pluis různá čísla), ale na mapě nejsem schopna tuhle ulici najít... někdy je to psáno jako Wien XX. Bez. Brigittalände, tedy Vídeň, Bezirk (okres, čtvrt) ... ale prostě to slovo Brigittalände mě mapa nebere. Je to opravdu dobře přepsáno?
Není tam třeba Brigittanlände nebo Brigitteanlände ?
Brigitt-Anlände by bylo nábřeží Brigity...
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned srp 03, 2014 8:08

ještě jednou jsem se koukla na ten jednodušší záznam a vidím, že jsem "zazdila", že je tam místo svatby....

tak trochu nechápu, proč je svatba dvojí- jedna civilní na konci 1901 a druhá, židovská v roce 1902, ale budiž....

Detail View: Index of the Jewish Records of Vienna
No. 82871
Year 1902
Numerative 862
Code 2
Volume Stadttempel
Last Name Mayer
First Name Felix A.
Parents
Last Name Kahn
First name Irma
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Zora » ned srp 03, 2014 8:16

Snad proto, že ženich nebyl židovského vyznání, byla napřed civilní svatba.
Poté možná konvertoval k judaismu - to nějaký čas trvá. Podle jména a hlavně příjmení byla nevěsta ze židovské rodiny. a nositelem víry v židovské rodině je žena, čili ženich se asi přizpůsobil, velice pravděpodobně byl katolík, pokud ho Jutta hledá v katolických matrikách.

Požádala jsem Pipsi o radu, kde je (byla) adresa .Wien XX. Brigittalände 46, uvidíme, tam by manželé měli tedy bydlet po svatbě.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Zora » ned srp 03, 2014 11:06

Pipsi obratem odpověděla, Danke :-)
Tohle je mapka s adresou.


https://www.google.at/maps/place/Brigit ... a6a602e678

Z.

edit - zkuste v L. adresářích hledat bydliště také pod juménem rodičů nevěsty, je dost možné, že "mladí" bydleli právě u nich. V adresářích je uveden vždy "živitel", nebo jak to napsat, hlavní osoba. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Jutta » pon srp 04, 2014 7:58

Napsala jsem přímo Pipsi a obdržela jsem obratem spoustu informací, mj. že 1932 byl sňatek rozveden (jak to správně formulovat? :-)) a že ženich 1942 zemřel. Plus kompletní adresy. Úžasné. Teď si v tom musím udělat Ordnung. Díky za pomoc.
Jutta
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte črc 22, 2014 21:42

Předchozí

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků