Kam se obrátit?

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Kam se obrátit?

Příspěvekod Anna » pon dub 26, 2010 18:14

Mám následující problém, se kterým si nevím rady, třeba mi někdo poradí. :?

Můj děda se narodil v roce 1920 v Nových Modlanech, což je součást města Krupky. Obrátila jsem se tedy na MÚ v Krupce, ale tam mi matrikářka sdělila, že Nové Modlany k nim nikdy nepatřily, že se mám obrátit na další obec, a to Modlany. Tak jsem vyrazila na OÚ Modlany, a tam mi bylo řečeno, že Nové Modlany vždy patřily do Krupky. Ani na jedné matrice matriky Nových Modlan nemají. Tak kam teď? :shock:

Podle historického lexikonu obcí 2005 jsem navíc zjistila, že, cituji :
"NOVÉ MODLANY v r. 1869-1921 se jako osada neuvádí, v r. 1930 obec v okr. Ústí nad Labem, v r. 1950 osada obce Bohosudov v okr. Teplice, od r. 1961 část obce Krupka v okr.Teplice"

Do roku 1921 se tato osada neuváděla, ale můj děda má na všech dokladech uvedeno narozen 1920 v Nových Modlanech, bohužel mi právě chybí rodný list. :(
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Vizi » úte dub 27, 2010 6:56

Lepší zdroj je Lexikon obcí severních a severozápadních Čech na stránkách SOA Litoměřice a ten uvádí příslušnost k řkfú Modlany, takže zápisy budou v modlanských matrikách, ač jako teplický rodák uznávám, že je to zajímavé, protože do Bohosudova mi to přijde blíž, ale asi to bylo z historických důvodů.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Anna » úte dub 27, 2010 10:06

Děkuju za informaci, odkaz si vytisknu a ještě jednou zkusím uprosit modlanskou matrikářku, aby se pořádně podívala.
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků