Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Příspěvekod key » pát čer 06, 2014 21:32

Prosím Vás jsem na mrtrvém bodě potřebuji získat rodný list cokoliv mé babičky a dědi.Babička narozená v Laškovcích děda v Egreši. V Laškovcích mě odkázali na Michalovce ale nikdo nic o ní neví.Neporadíte mi jak pokračovat ? děda se narodil v Egreši tam jsem psala email na obecní úřad ale nikdo mi neodepsal :roll: jsem úplně na začátku ale brzdí mě ty matriky na Slovensku děkuji za rady
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Příspěvekod duros » sob čer 07, 2014 5:47

Neuviedli ste roky. Vo vseobecnosti plati, ze cirkevne matriky pred r. 1895 su ulozene v statnych archivoch, obecne matriky z r. 1896-1906 sa odosielaju do pobociek statnych archivov (byvale okresne archivy). Novsie, tzv. zive matriky, maju moznost prezerat (teda skor nahliadnut do prislusneho zaznamu, alebo si dat urobit vypis) len priami pribuzni, resp. prislusne statne organy (potazmo osvojitelia a osvojenci). Ak mate priame pribuzenstvo, potom je potrebne ho preukazat a prislusny urad je povinny za poplatok Vam vystavit povedzme opis zaznamu, ale Vam dovolit nahliadnut tento zaznam. Poplatok je 5 Eur.
V sucasnosti patria Laskovce pod matricny urad Michalovce, Egres pod matricny urad Secovce.
Cirkevne matriky: Laskovce maju svoju greckokatolicku farnost, rimokatolici patrili pod Trhoviste.
Egres patril pod farnost reformovanej cirkvi v Niznom Zipove.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Příspěvekod key » sob čer 07, 2014 17:37

Dobrý den ,

děkuji za odpověd mě se jedná o rok 1929 až 1931 psala jsem sice na obecním úřad do Egreše ale bohužel žádná odezva. O své rodině nevím zhola nic tak proto zkouším vyhledat rodný list dědečka a babičky abych se dozvěděla kdo jsou moji pra . abych se mohla dostat dál jsem úplně na začátku pátrání :-) bohužel v rodině pamětníci nežijí moc děkuji
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05

Re: Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Příspěvekod duros » sob čer 07, 2014 21:02

Vy ste si asi neprecitali moju odpoved. Necudujem sa, ze Vam z Egresu neodpisali, kedze tam nemaju matriku. Pisal som Vam, ze Egres patri pod matricny obvod matricneho uradu v Secovciach.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Matrika Laškovce,Egreš Slovensko

Příspěvekod key » ned čer 15, 2014 20:45

duros moc děkuji už jsem tam napsala :-)
key
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned kvě 18, 2014 21:05


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků