Matriky-vyřešeno

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Matriky-vyřešeno

Příspěvekod Míla » stř říj 16, 2013 21:57

Prosím vás, může mi někdo,zákonů znalý sdelit,jaká je doba u jednotlivých matrik od dokončení knihy po možnost do ní vojně nahlížet.Naše matrikářka poslala kupu knih do archívu a mám obavu ,že už se asi nedožiju jejich digitalizace.A moje bádáni bude u konce.Zajímá mě, jak to bude po novémroce,prý mají být změny. Díky
Naposledy upravil Míla dne stř říj 16, 2013 22:58, celkově upraveno 1
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Matriky

Příspěvekod Semik » stř říj 16, 2013 22:30

Semik
 
Příspěvky: 410
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Matriky-vyřešeno

Příspěvekod artepa » čtv říj 17, 2013 12:24

Když je matrikářka poslala do archivu, než budou zdigitalizované, tak by měly být k dispozici, ne? i když to znamená cestu do archivu
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Matriky-vyřešeno

Příspěvekod terminal » čtv říj 17, 2013 12:31

Pokud je matrika v archivu,tak je volně k dispozici (k nahlédnutí)... Pokud tedy zrovna nebude mít konkretní archiv nějaké technické překážky (malování, inventurizace, předání k digitalizaci...)
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: Matriky-vyřešeno

Příspěvekod Míla » čtv říj 17, 2013 14:37

Díky všem za informace a hurá do Opavy - na to správné místo.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

Re: Matriky-vyřešeno

Příspěvekod Slim » čtv říj 17, 2013 14:49

Než vyrazíte, koukněte do Vademeca ( http://http://vademecum.archives.cz ), jestli jsou k dispozici. Pokud nebudou ještě katalogizovány a čekají někde na zapracování, tak Vám je nikdo k nahlédnutí nedá. Pokud je ve Vademecu nenajdete, ověřte si nejdříve emailem nebo telefonicky, zda je prohlédnutí možné. Pokud je ve Vademecu najdete, můžete si je k bádání přímo přes něj objednat na určitý den, emailem Vám následně přijde potvrzení. Jinak se mi už i stalo, že matrika kterou jsem objednal a která mi byla potvrzena, nakonec k mání nebyla, protože mezitím byla převezena k digitalizaci.
Ještě rada, když už se do Opavy vydáte, stojí za to najít ve Vademecu i jiné dokumenty a užitek z návštěvy maximalizovat.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: Matriky-vyřešeno

Příspěvekod Míla » čtv říj 17, 2013 16:44

Díky za radu,na internet už jsem právě koukala včera a tam jsem je objevila,jelikož už jsem v ních několikrát hledala u nás na matrice tak vím, které to jsou.Archiv už mám taky obvolaný,jen se tam vypravit se seznamem hledaných duši.Jen nerozumím tomu,že tam jsou knihy narozených do roku 1949 a doba 100 let uplyne až v roce 2049, tak mám pochybnosti o tom, jestli mi do toho dovolí jen tak nahlížet. U nás na matrice jsem s tím neměla vůbec problémy.Zítra se snad dozvim,kdy a co z toho budou digitalizovat,ale po zkušenosti z minula s tím až tak nespěchaji. Moc děkuji za rady,tady každa rada drahá.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek


Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků