mormoni

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Příspěvekod jkjk » čtv říj 01, 2009 21:13

U mne to stridave funguje a nefunguje i na stejnem pocitaci se stejnym prohlizecem, chyba tedy bude u Mormonu. Ale taky tam pisou, ze to je testovaci provoz (pravda minula verze byla mnohem stabilnejsi).
jkjk
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko

Příspěvekod bursica.d » pát říj 02, 2009 7:33

Přátelé, možná že chyba není v počítači, ale mezi kláesnicí a židlí... :D
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod levape » pát říj 02, 2009 9:57

Bursica na to asi kápla. Já prohlížím stále bez problémů.
http://labs.familysearch.org/alpha/reco ... ctions;r=1
levape
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 03, 2008 18:25

Příspěvekod Vizi » pát říj 02, 2009 10:01

bursica.d píše:Přátelé, možná že chyba není v počítači, ale mezi kláesnicí a židlí... :D

Chybí mi tu zuřící smajlík :evil: :evil: :evil: :evil:

Při pátrání po té chybě jsem zatím našel informace v tom smyslu, že by to mělo být přímo na serveru. Moc se mi tomu nechce věřit, ale většina těch rad byla "opravte si nastavení cest při generování aplikace", ovšem vysvětlení proč to u některých klientů vadí a u jiných ne chybělo, přestože přesně tyhle dotazy padaly (jako většině lidí naše aplikace funguje, ale u některých návštěvníků stránek to vrací tuhle chybu).

Jen jedna rada byla směřovaná ke klientům, bylo to ve smyslu zkontrolujte zda máte nejnovější flash player, Javu, smažte cache prohlížeče a já nevím co ještě a pak vám to bude fungovat. Buď jsem neudělal všechno co bylo v tomhle návodu napsané anebo už nevím, každopádně teď jsem zas v pracovním procesu, tak se tomu budu věnovat zas navečer.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Lenka » pát říj 02, 2009 12:21

Esli za to nemůžou ty blbý Visty :roll:
Lenka
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 25, 2009 21:14
Bydliště: Klatovy

Chyba odhalena

Příspěvekod Vizi » pát říj 02, 2009 15:30

Kompletní rozšroubování obou mých počítačů přineslo své ovoce a nalezl jsem příčinu nezobrazování stránek mormonů. Chyba je skutečně na jejich straně v nastavení aplikace, která uživateli nepošle jeden soubor (knihovnu) nezbytnou pro její fungování.
Flash player, který tuto aplikaci zpracovává, si takto zaslané knihovny ukládá na uživatelově (tedy vašem) počítači do dočasného úložiště na disku, aby snížil pro příště objem přenášených dat. Ti, kterým aplikace funguje, mají ještě tuto knihovnu na svém disku uloženu z dřívějška než se dělal upgrade webu u mormonů, v takovém případě se flash player ani nepokouší knihovnu stáhnout ze serveru. No a ti ostatní mají smůlu a stránky se jim nezobrazí, chybějící soubor se pokouší flash player stáhnout z adresy http://labs.familysearch.org/alpha/rpc-3.2.0.3958.swz, kde jak vidíte je vrácena chyba 404 (stránka nenalezena).
Pokud snad někdo touží okamžitě a ihned studovat matriky u mormonů, mohu mu příslušné chybějící soubory zaslat s informací kam je uložit, mě se takhle podařilo stránky na druhém počítači oživit.
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod duros » pát říj 02, 2009 15:59

Ved som Vam to pisal, tusm vcera...;-) "Runtime Shared Library"
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Lenka » pát říj 02, 2009 21:32

Vizi prosím o zaslání souborů... docela to hoří mám kontakt ze zahraničí.
Lenka
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 25, 2009 21:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvekod namor » sob říj 03, 2009 7:49

To je divné. Musel jsem minulý týden přejít z mého vytopeného PC na manželčin noťas se kterým jsemna stránkách Mormonů předtím nikdy nebyl a hned napoprvé jsem se dostal, kam jsem potřeboval. Inu jsou to věci mezi nebem a zemí nebo židlí a klávesnicí ;oD
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

mormoni

Příspěvekod bursica.d » sob říj 03, 2009 14:17

Pod Vistama aplikace běží normálně (na velkém PS mám XP a na notebooku Visty).
Napadlo mne, jestli problém nebude v tom, na jakou stránku se najíždí (třeba si někdo uloží do záložek již vyhledávání podle států a někdo základní domovskou stránku). Ta stránka, která už je směrována na vyhledávání podle států pak skutečně nemusí fungovat.
Dalším problémem může bý přetíženost severu. Ale i tak je možná moje teorie "mezi klávesnicí a židlí".
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Vizi » sob říj 03, 2009 15:49

Nezlobte se, ale já bych téma nefungující aplikace u mormonů dál nerozpitvával, opakované řeči typu "problém mezi židlí a klávesnicí" mě i trochu uráží. Tohle fórum je pro mě v rámci internetu jakousi oázou klidu, kde si lidi nijak nenadávají, neplivou po sobě hnus, ale naopak věcně diskutují a snaží se pomoci tím čím mohou (což je v mém případě právě tvorba a fungování webových aplikací). A nerad bych odsud odcházel jen proto, že se zde necítím dobře.
Myslím že jsem popsal příčinu nefungování, problém je jednoznačně na straně serveru a to že stránka někomu funguje je spíše dílem náhody, ty konkrétní soubory, co se mají stáhnout jsou uloženy mezi soubory dočasnými, takže mohou být smazány např. programem pro údržbu počítače.

Děkuji za pochopení 8)
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Mormoni - definitivní řešení

Příspěvekod Vizi » sob říj 03, 2009 17:14

Takže jsem definitivně rozlouskl záhadu (ne)fungujícího vyhledávání na stránkách mormonů - doména familysearch.org

Předně je třeba říct, že v rámci tohoto webu existuje několik různých projektů, které se liší doménou třetího řádu. Základní web mormonů má pochopitelně URL http://www.familysearch.org, digitalizované matriky se nachází na http://pilot.familysearch.org, v menu je to druhá položka v nabídce Search record -> Record Search Pilot. Na této stránce se zobrazuje plně funkční aplikace s dostupnými digitalizovanými materiály, např. pro Evropu.

Stránka http://labs.familysearch.org/, na kterou zde byl původní odkaz, je vývojářskou stránkou, kde nemusí být plně funkční aplikace, informace přímo z webu Showcases new family history technologies that aren't ready for prime time. Your feedback will help us refine new ideas and bring them to market sooner. Have fun playing with these innovations and send your feedback directly to our development teams.

Pokud navštívíte nejprve oficiální stránku pilot.familysearch.org, bude vám posléze fungovat i vývojářská labs.familysearch.org, protože ony chybějící soubory se stáhnou z té fungující.

Toť vše a tímto považuji toto téma za sebe za uzavřené :roll:
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun

Příspěvekod HOZNA » sob říj 03, 2009 17:38

Děkuji VIZImu za sebe i za všechny, kteří se o tento problém zajímali za vyčerpávající odpověď a trpělivost při řešení. Přiznám se, že takovou trpělivost už nemám :D
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05

Re: Mormoni - definitivní řešení

Příspěvekod bursica.d » sob říj 03, 2009 19:02

Vizi píše:Takže jsem definitivně rozlouskl záhadu (ne)fungujícího vyhledávání na stránkách mormonů - doména familysearch.org

Předně je třeba říct, že v rámci tohoto webu existuje několik různých projektů, které se liší doménou třetího řádu. Základní web mormonů má pochopitelně URL http://www.familysearch.org, digitalizované matriky se nachází na http://pilot.familysearch.org, v menu je to druhá položka v nabídce Search record -> Record Search Pilot. Na této stránce se zobrazuje plně funkční aplikace s dostupnými digitalizovanými materiály, např. pro Evropu.

Stránka http://labs.familysearch.org/, na kterou zde byl původní odkaz, je vývojářskou stránkou, kde nemusí být plně funkční aplikace, informace přímo z webu Showcases new family history technologies that aren't ready for prime time. Your feedback will help us refine new ideas and bring them to market sooner. Have fun playing with these innovations and send your feedback directly to our development teams.

Pokud navštívíte nejprve oficiální stránku pilot.familysearch.org, bude vám posléze fungovat i vývojářská labs.familysearch.org, protože ony chybějící soubory se stáhnou z té fungující.

Toť vše a tímto považuji toto téma za sebe za uzavřené :roll:


Jsem toho názoru že zde, na tomto fóru nikdo po nikom nedští oheň a síru
nebo jej nijak neponižuje. Každý se zde snaží tomu druhému pomoci jak nejlépe umí. I já patřím mezi ty,kteří prosí o pomoc zkušenější kolegy a na oplátku se snažím pomoci i já. Můj výrok o klávesnici a židli není nijak hanlivý, má jen vyjádřit že příčina problému není známá. Tímto uzavírám tuto diskusi (z strany). :)
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Re: Mormoni - definitivní řešení

Příspěvekod namor » úte říj 06, 2009 12:07

bursica.d píše:
Jsem toho názoru že zde, na tomto fóru nikdo po nikom nedští oheň a síru
nebo jej nijak neponižuje. Každý se zde snaží tomu druhému pomoci jak nejlépe umí. I já patřím mezi ty,kteří prosí o pomoc zkušenější kolegy a na oplátku se snažím pomoci i já. Můj výrok o klávesnici a židli není nijak hanlivý, má jen vyjádřit že příčina problému není známá. Tímto uzavírám tuto diskusi (z strany). :)


I já bych se rád VIZImu omluvil, i když to nebylo myšleno zle, stačí se podívat, že věta je ukončena smajlíkem.
Dovedu pochopit, že pokud se problém nedaří vyřešit, pak podobná hláška rozhodně nervozitě neubere.
Ale i Vy jste kolego určitě měl dost času, než jste tento příspěvek napsal, aby z Vás ta zášť vyprchala.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků