Digitalizace

Jaká je možnost získat informace z matrik?

Příspěvekod bursica.d » úte zář 01, 2009 17:59

Michael píše:ad Bursica: rozumím tomu dobře tak, že archiv z Uh. Hradiště Vám prodal cédéčka se sčítacími archy některých svých obcí? Nevíte, které obce by v tom případě byly k mání?


Já jsem je o to požádala při své návštěvě archívu (zaplatila jsem jen cenu CD) a oni mi vyšli vstříc. Přesně nevím, které obce jsou již zdigitalizované. Já se zajímám o Bojkovice, Komňu, Bzovou, Nivnici, Záhorovice a Nezdenice - to mám ty nejstarší. Pak ještě o Zlechov, Štítnou, Nevšovou, ale ty nemám. Jestliže něco potřebuuje, tak jako SZ :)
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod jkjk » čtv zář 17, 2009 14:50

Prubezne aktualizuju prvni prispevek, Trebon se ted pekne rozjela.

Jinak u Mormonu maji nove neco ze Slovenska, hodne (mozna vse) z Presovskeho archivu.
jkjk
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko

Příspěvekod duros » čtv zář 17, 2009 16:34

Tak teraz som si to pozeral a skutocne, z Presova je tam, zda sa, uuuplne vsetko!
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod bursica.d » čtv zář 17, 2009 18:05

duros píše:Tak teraz som si to pozeral a skutocne, z Presova je tam, zda sa, uuuplne vsetko!


Se máte, také jsem koukala. Bohužel, potřebuji matriky Lysé pod Makytou a Lazů pod Makytou. :(
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod duros » čtv zář 17, 2009 19:07

bursica.d píše:......

Se máte, také jsem koukala. Bohužel, potřebuji matriky Lysé pod Makytou a Lazů pod Makytou. :(


Ale kdeze, mna sa to absolutne (bohuzial) netyka. Ale nadseny som, pretoze dufam, ze sa to pohne aj u nas na SK dalej;-)
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod jkjk » ned říj 18, 2009 14:41

pri hledani duvodu zmizeni Presovskeho archivu od mormonu jsem narazil na prezentaci osoby u nich zodpovedne za CR a SR, tedy vybiram nejdulezitejsi:

Ceska republika
- bezi digitalizace (poradi dle jejich priorit) - Litomerice, Opava, Trebon, nove Zamrsk
- bezi indexace casti Litomeric (http://www.familysearchindexing.org/home.jsf)

Slovensko
- melo by byt skoro hotovo - Levoca, Presov, Kosice, Bytca Banska Bystrica, Nitra; bezi Bratislava
- bezi digitalizace scitacich archu ze scitani 1869 - Bratislava, Nitra, Bytca
jkjk
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko

Příspěvekod duros » pon říj 19, 2009 4:49

jkjk píše:pri hledani duvodu zmizeni Presovskeho archivu od mormonu jsem narazil na prezentaci osoby u nich zodpovedne za CR a SR, tedy vybiram nejdulezitejsi:

Ceska republika
- bezi digitalizace (poradi dle jejich priorit) - Litomerice, Opava, Trebon, nove Zamrsk
- bezi indexace casti Litomeric (http://www.familysearchindexing.org/home.jsf)

Slovensko
- melo by byt skoro hotovo - Levoca, Presov, Kosice, Bytca Banska Bystrica, Nitra; bezi Bratislava
- bezi digitalizace scitacich archu ze scitani 1869 - Bratislava, Nitra, Bytca


Panecku, to je info!! Kiez by to uz bolo!;-) Vdaka;-)
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod duros » pát říj 23, 2009 8:08

jkjk píše:....
Slovensko
- melo by byt skoro hotovo - Levoca, Presov, Kosice, Bytca Banska Bystrica, Nitra; bezi Bratislava
- bezi digitalizace scitacich archu ze scitani 1869 - Bratislava, Nitra, Bytca


Tak dnes som nasiel odkaz, ktory pre Slovensko nevesti nic dobre...:-( /upozornujem najma na druhu cast prvej vety/
http://forums.familysearch.org/showthread.php?p=3546
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod bursica.d » pát říj 23, 2009 9:14

duros píše:
jkjk píše:....
Slovensko
- melo by byt skoro hotovo - Levoca, Presov, Kosice, Bytca Banska Bystrica, Nitra; bezi Bratislava
- bezi digitalizace scitacich archu ze scitani 1869 - Bratislava, Nitra, Bytca


Tak dnes som nasiel odkaz, ktory pre Slovensko nevesti nic dobre...:-( /upozornujem najma na druhu cast prvej vety/
http://forums.familysearch.org/showthread.php?p=3546


Tak to je bomba. Už jsem si dělala naděje že se tam brzy objeví i Lysá pod Makytou a ono tam zatím nebude nic; výhledově dlouho nic. Je jasné, že tímto zveřejněním utíkají slovenským archívům peníze za badatelům předložené matriky. :(
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod jkjk » pon říj 26, 2009 1:04

duros píše:
jkjk píše:....
Slovensko
- melo by byt skoro hotovo - Levoca, Presov, Kosice, Bytca Banska Bystrica, Nitra; bezi Bratislava
- bezi digitalizace scitacich archu ze scitani 1869 - Bratislava, Nitra, Bytca


Tak dnes som nasiel odkaz, ktory pre Slovensko nevesti nic dobre...:-( /upozornujem najma na druhu cast prvej vety/
http://forums.familysearch.org/showthread.php?p=3546

no v blizke dobe urcit ne :( clovek ma holt pocit, ze kdyz uz to je jednou na internetu, tak to tam i zustane a pak to takhle dopada :oops:
jkjk
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko

Příspěvekod bursica.d » pon říj 26, 2009 14:55

Na Mageu byl odkaz od slovenského kolegy-genealoga k mormonským matrikám :
from: VLADOVLADO [24.10.09 - 00:28]
Pre zaujímavosť a informáciu o LDS. http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsim ... ivari.html

Článek stojí za přečtení. :shock:
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod duros » pon říj 26, 2009 18:45

bursica.d píše:Na Mageu byl odkaz od slovenského kolegy-genealoga k mormonským matrikám :
from: VLADOVLADO [24.10.09 - 00:28]
Pre zaujímavosť a informáciu o LDS. http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/vsim ... ivari.html

Článek stojí za přečtení. :shock:


Vsetko zname veci. Ale uznavam, ze poucne pre tych, ktori o tom nemaju tolko vedomosti.
A podla mojho osobneho nazoru za stiahnutim tych slovenskych matrik stoji prave tato medializacia (predchadzal tomu aj clanok v pravde: http://spravy.pravda.sk/mormoni-dokoncu ... domace_p23 , zdvihla sa tam v diskusii vlna odporu, ktoru bolo dost tazke zmiernovat). A pod vplyvom tejto medializacie a zrejme aj tlaku RKC asi zasiahlo SK min. vnutra u mormonov. Toz, pekne im dakujem!
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Opava

Příspěvekod ozana » pát říj 30, 2009 13:45

K digitalizaci v Opavě:

Dobrý den,
projekt je stále v přípravě, nyní se vše dolaďuje a doplňují se údaje k evidenci jednotlivých svazků. Předpokládáme zveřejnění všech digitalizovaných svazků najednou. Zprávu na webové stránky zařadíme, až bude projekt připraven jak po technické, tak i po evidenční stránce.
S pozdravem
za Zemský archiv v Opavě: Jarmila Štěrbová
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod HOZNA » pát říj 30, 2009 16:56

No jo, ale z té jejich odpovědi se člověk nedozví, v jakém stavu ta digitalizace momentálně je (např. které farnosti mají hotovy, které budou později, co všechno mají v plánu zpracovat atd. - nechce se mi věřit, že to co tam mají, dají vše okamžitě v jednu chvíli na web). A to nejdůležitější - slibovaný termín začátkem roku 2010 platí ? Jsou to tajnůstkáři ...
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05

Příspěvekod ozana » stř lis 04, 2009 22:08

Naskenované to mají všechno, skenovali více než rok kdesi v Olomouci. Asi nějaká firma, ne nějací brigádníci na koleně. Tvrdí, že to zveřejní vše najednou k 1.1.2010. Trochu jsem do nich ryl, ale nic podrobnějšího se z nich nedá vymáčknout.

Taky bych si představoval konkrétnější popis současného stavu rozpracování projektu (např. naskenováno 100%, naplnění databáze 80%, ...). Mohli se pochlubit výběrovým řízením, vítězem VZ, konkrétním HW a SW řešením, pilotním nebo testovacím provozem, atp. Místo toho je poslední aktualita o digitalizaci z konce června.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5765
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

PředchozíDalší

Zpět na O matrikách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků