Objednávání fotokopií - SOA Zámrsk

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Objednávání fotokopií - SOA Zámrsk

Příspěvekod Dr. Taby » čtv srp 31, 2006 18:55

Tak jsem zkusil objednat na základě mnou zadaných údajů fotokopie z matrik uložených v SOA Zámrsk. Mám to tam přece jenom 3,5 hodiny vlakem, tak se uvidí. Poslal jsem jim Jméno, datum, událost a obec a oni to už nejspíš našli a teď mě posílají složenku. Až to přijde, tak dám vědět.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod tdvor » pát zář 01, 2006 14:58

Když jsem zde v nedávné době pobýval, byl jsem svědkem několika telefonátů, jimž obsluha badatelny vysvětlovala, že archív nezpracovává genealogické rešerše a že žadatelé musí přijet osobně bádat či se obrítit na některého z profesionálních badatelů.
tdvor
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 02, 2006 20:51
Bydliště: Strážiště

Příspěvekod VLVOJTA » sob zář 02, 2006 13:19

Rozdíl mezi rešerží a Tabyho požadavkem bych chápal v tom, že Dr. Taby žádal konkrétní zapisy (udal datum a obec), kdežto rešerše je o tom, že by mi pracovníci archivu udělali od nějakého zadaného předka několik generací udaným sněrem (tj, vývod a nebo rozrod).
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Dr. Taby » sob zář 02, 2006 16:51

Tak už mě přišla složenka. Tak až to přijde, dám vědět.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Dr. Taby » čtv zář 07, 2006 18:02

Tak už to dorazilo. Jedna kopie A3 a dvakrát zvětšenina. Docela čitelné. Dokonce dohledali nějaká další data a dali na ně avízo. Velká spokojenost.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Val » čtv zář 07, 2006 20:22

Mám podobnou zkušenost. Na moji žádost poslali ihned po zaplacení složenky dvě kopie A4. Stálo to 50 Kč, což se mi určitě vyplatilo, zvlášť, když jsem si jen potřebovala ověřit některé údaje.
Uživatelský avatar
Val
 
Příspěvky: 90
Registrován: pát srp 04, 2006 19:03
Oblast pátrání: Letohrad - Červená, Pustiny, Hradec Králové, Praha, Habry

je tady dost lidiček

Příspěvekod MNICH » stř zář 13, 2006 8:05

Nevím jak vy ale mě se zdá zbytečné a zdlouhavé ....... je tady přeci dost lidiček, kteří do archivu chodí, a vyfocení onoho zápisu by jim jistě nezabralo více jak pět minut...a za chvíli byste to měli v e-mailu.

Ale alespoň víme že to funguje . Dík za info.
MNICH
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte srp 01, 2006 12:09
Bydliště: Praha - východ

Příspěvekod Dr. Taby » stř zář 13, 2006 9:17

To byla kdysi moje idea - takový spolek vzájemné pomoci. Já mám např 20 km do SOA Litoměřice, někdo máblízko jiné archivy. Prostě dohoda apomoc, ale pak jsem si řekl, jestli to není utopie v dnešní době.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

DeeDee

Příspěvekod Pavel Hrneček » stř zář 13, 2006 12:02

Hovoříte zde o fotokopiích z matrik z SOA. O co jako jde. Mohl by někdo vysvětlit jak to funguje, co se pro to musí udělat?
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvekod Majkas » stř zář 13, 2006 12:02

Taky už o tom delší dobu uvažuju, ale v trochu jiných parametrech. Jak už jsem psala, vyhledávám a zpracovávám genealogická data profesionálně, ale kvůli různým důvodům (zdravotním i osobním) jezdím jen do Zámrsku a dělám jen východní Čechy. Přemýšlela jsem, že bych rozšířila působnost na celou republiku, kdybych měla takovéto "zástupce" v jiných archivech. Představovala bych si buď "výměnný obchod" (tj. zápis jinde za zápis v Zámrsku) nebo "placenou službu" tzn. od spolehlivého člověka se znalostmi starého písma bych požadovala dobré nafocení všech zápisů ke konkrétnímu příjmení (bez třídění), zaplatila bych 10,- Kč za zápis. Veškeré zpracování atd. bych si již udělala sama. Našli by se lidé, co by do toho šli?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Fotokopie arch. materialu

Příspěvekod Tomsa » stř zář 13, 2006 20:39

V takovem "ochotnickem" systemu bych z casovych duvodu bohuzel byl spise poptavajicim tedy platicem.
Pripadne by mohlo jit sdilet materialy, ktere jiz nekdo prefocene ma.
Zajinaly by mne zejmena konkretni zaznamy z archivu Zamrsk, Brno, Trebon, Zdar n./Saz., Pribram, Praha.
Uživatelský avatar
Tomsa
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon črc 31, 2006 17:10
Bydliště: CZ, Nučice

Příspěvekod VLVOJTA » stř zář 13, 2006 21:05

Ad Majkas, bohužel díky svému amatérismu bych byl jen "ten s nataženou rukou". A díky svému bydlišti to mám všude daleko. :(
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

DeeDee

Příspěvekod Pavel Hrneček » čtv zář 14, 2006 7:49

Abych řekl pravdu, já mam svůj rodokmen zpracován od roku 1569 ( http://pavelhrnecek.wz.cz/ ) a to jsem v SOA ještě nikdy nebyl, takže bych se asi přidal ktěm co " jsou s nataženou rukou ". Vše mám od známých. On si každý něco málo udělali a já taky něco měl a pak jsem se toho chytil a dal to všechno dohromady.
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvekod Majkas » čtv zář 14, 2006 7:58

Ad Pavel Hrneček: Už jsem se na Vaše stránky dívala, když jste se přihlásil do fóra. Tohle všechno mít bez jediné návštěvy v archivu... klobouk dolů. Já jsem na začátku ani jsem jsem nevěděla, jak se jmenoval pradědeček.
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Pavel Hrneček » čtv zář 14, 2006 13:08

Majkas: no ja to trochu zlehčil, ale matrik a " výslechů " příbuzenstva a hlavně dát ten neuvěřitelnej guláš do kupy, to byla fuška.
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Další

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků