Objednávání fotokopií - SOA Zámrsk

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Příspěvekod Dr. Taby » čtv zář 14, 2006 13:48

Pavel Hrneček píše:Majkas: no ja to trochu zlehčil, ale matrik a " výslechů " příbuzenstva a hlavně dát ten neuvěřitelnej guláš do kupy, to byla fuška.
Nejsi ten pavel hrneček, co byl jeho veb recenzovanej v časopisu computer?
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

DeeDee

Příspěvekod Pavel Hrneček » čtv zář 14, 2006 13:59

Jo tak to jsem já. Naprostej lajk a samouk.

Ale když mě to tak baví :D
Uživatelský avatar
Pavel Hrneček
 
Příspěvky: 180
Registrován: pon zář 11, 2006 19:12
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Jak přesně funguje objednávka fotokopie?

Příspěvekod kratec » pon led 22, 2007 7:46

Dr. Taby píše:Tak už to dorazilo. Jedna kopie A3 a dvakrát zvětšenina. Docela čitelné. Dokonce dohledali nějaká další data a dali na ně avízo. Velká spokojenost.


Už se tu na to ptal Pavel Hrneček, ale mám pocit, že odpovědi se nedočkal, zkusím se zeptat také: Jsem naprostý začátečník, v podstatě jsem shromáždil zatím rodné, oddavkové a úmrtní listy příbuzných a teď to sypu do počítače. Jestliže bych se chtěl dostat dál, chápu to dobře, že když zjistím, že např. údaj o narození mého předka má být v matrice uložené v SOA Havlíčkův Brod, jim tam napíši datum narození a jméno, že oni předka dohledají a udělají mi kopii té stránky? Tedy že mi ji za určitou částku pak poslají?
A pak jestli se ještě můžu zeptat, když ti poslali tu kopii, co tedy přesně v záznamu bylo? Je tam např. napsáno jak na rodných listech jméno narozeného + jména jeho rodičů? Předem díky za odpověď.
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Příspěvekod VLVOJTA » pon led 22, 2007 13:36

Dá se říct, že ano.
Tu otázku je třeba zaslat do SOA, kterých je v ČR asi jako krajů. Pokusím se je vyjmenovat, kdybych udělal nějakou chybu nebo na něco zapoměl, prosím ostatní, ať to opraví.
AHMP- archív hlavního města Prahy, jak sám název napovídá, je to archív jen a jen Pražský
SOA Chodovec - spravuje matriky řekněme středočeského kraje
SOA Zámrsk- spravuje matriky bývalého východočekého kraje
SOA Litoměřice - spravuje matriky libereckého a ústeckého kraje
SOA Plzeň - spravuje matriky západních Čech
SOA Třeboň - dtto, ale pro jižní Čechy

MZA Brno - jižní Morava
MZA Olomouc - střední Morava
MZA Opava - severní Morava a SLezko

Omlouvám se předem za své neznalosti Moravy, ale Moravu vůbec nedělám a tak mám velice povšechné znalosti.
Uživatelský avatar
VLVOJTA
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon srp 07, 2006 18:10
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Jan » pon led 22, 2007 18:37

Matriky jsou uloženy ve Státních oblastních archivech , MZA Brno a ZA Opava. Na této stránce jsou adresy, odkazy na web stránky , mailové adresy atd. všech archivů v ČR. http://www.cesarch.cz/adresar.aspx?lang=cz V těchto archivech jsou uloženy matriky do roku 1900. Některé matriky před rokem 1900 jsou uloženy i na obecních úřadech (ty které byly ještě v roce 1950 používány).
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Objednání fotokopií z matrik + pár info, které mi řekli

Příspěvekod kratec » stř dub 25, 2007 19:58

Tak jsem poslal e-mailem objednávku na fotokopie z matriky, uvedl jsem jméno předka, datum a místo narození, za 3 kopie (2x A4, 1x A3) jsem platil cca 63 Kč, už to mám v ruce, v pohodě, jen to ještě přečíst.8)
Po objednání trvalo cca 14 dnů, než mi došla složenka, ihned jsem ji uhradil a v podstatě do týdne jsem obdržel své kopie, takže plná spokojenost. A to jsem se tam ještě prvně pro jistotu telefonicky informoval, dovolal jsem se do badatelny, paní v telefonu byla velmi příjemná, vše mi řekla, když jsem se jí zeptal, že kdybych tam dojel, jestl budu mít jistotu místa v badatelně, vzhledem k tomu, že jsem až z Brna, naznačila, že vše se dá řešit.
Nelze prý říci, kdy je tam plno, kdy je tam volněji, je to střídavě, ale naznačila, že léto je nabité, takže mi to vyznělo, že jet tam někdy v zimě, mohlo by to být v klidu. Ale někteří z vás tam již jistě byli, tak mohou případně komentovat to, co tu jen předávám, co mi řekla do telefonu. :D
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků