Vorarlberger Landesarchiv

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Vorarlberger Landesarchiv

Příspěvekod Michal1 » stř kvě 27, 2009 20:49

Mám velmi dobrou čerstvou zkušenost s Vorarlberger Landesarchiv v Rakousku. Zjistil jsem, že v městě Bludenz se narodil jeden můj předek (díky Arin-Gark!) a znal jsem přibližný rok narození. Napsal jsem do výše zmíněného archivu mail s dotazem, kde a jak by se dalo zjistit více. Za 2 dny mi přišla odpověď s datem narození dotyčného, jmény rodičů a dovětkem, že svatbu rodičů nelze najít, neboť zrovna z toho období (1722-1745) se zápisy nedochovaly. To vše zdarma. Skutečně výborné služby! U nás by si mohli vzít příklad...
Michal1
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 09, 2008 11:15

Příspěvekod Arin-Gark » čtv kvě 28, 2009 10:32

Tak přece jen to byla správná stopa - to jsem sám rád. A přeju hodně úspěchů v dalším pátrání. :wink:
Uživatelský avatar
Arin-Gark
 
Příspěvky: 169
Registrován: pát srp 25, 2006 13:58

Příspěvekod Michal1 » čtv kvě 28, 2009 20:42

Teď mi napsali ještě znovu sami od sebe - že pokud mám zájem, pošlou kopii záznamu o narození poštou... Opět zdarma. Nestačím se divit, opravdu maximální ochota.
Michal1
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 09, 2008 11:15

Příspěvekod Dana Schubertová » ned kvě 31, 2009 8:56

Mám prosbu, můžete mi vysvětlit zda bych v uvedeném archivu našla pomoc v tomto případě: mám příbuzného, který odešel do Vídně, kde i zemřel. Bohužel mám jen jeho datum narození, pravděpodobný rok odchodu do Vídně a to, že zemřel ve Vídni - kdy to bohužel nevím. Přes internet jsem dohledala na hřbitovech Vídně všechny muže stejného jména, ale bohužel se se správou těchto hřbitovů nemohu přes internet spojit - asi někde dělám chybu. Tak mne napadlo při čtení vašeho příspěvku jestli by tudy "nevedla cesta". I když zemský archiv - znamená to pro celé Rakousko? Budu vděčná za každou radu. Díky.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod Michal1 » pon čer 01, 2009 12:45

Tak to ne, uvedený archiv je pouze pro oblast Vorarlberg (ta je úplně na západě na hranici se Švýcarskem a Lichtenštejnskem, dříve to bývalo samostatné hrabství). Pro Vídeň bude nějaký jiný archiv, asi tento:
http://www.wien.gv.at/kultur/archiv/index.html
Michal1
 
Příspěvky: 104
Registrován: pon čer 09, 2008 11:15


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků