Fondy farních úřadů

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Fondy farních úřadů

Příspěvekod rolivka » stř kvě 01, 2013 23:38

Na radu zkušenějšího kolegy na tomto fóru jsem v okresním archivu studovala ohledací lístky, protože matriky farnosti, zahrnující asi sto let, se nedochovaly. Takse mi podařilo doplnit téměř všechna úmrtí a ještě mám připaveny k prostudování zkoušky snoubenců.
O co se chci ale podělit, je informace, kterou jsem minulý týden dostala. Fondy farních úřadů mají být vraceny církvím a stahovány do církevních archivů. V některých okresních archivech tyto materiály ke studiu nepředkládali, tam si možná polepšíme.
Jinak ale, pokud máte podobný problém jako já, doporučuji neváhat, později by třeba mohlo být zapotřebí cestovat mnohem dál.
rolivka
 
Příspěvky: 64
Registrován: čtv dub 08, 2010 22:19
Bydliště: Choceň

Re: Fondy farních úřadů

Příspěvekod Kašpar » čtv kvě 02, 2013 14:49

Pokud budou fondy farních úřadů stahovány do církevních archívů,tak bych až tak nejásal. Mám opačnou zkušenost,kdy určité materiály v příslušné faře nepředkládaly,zato v příslušném archivu ano. I když i tam bývají některé materiály,jenž byly zapsány do inventářů jednotlivých farností zapsány kolem roku 1963-5,v současné době nedohledatelné, ,,vypařily se".
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Fondy farních úřadů

Příspěvekod Zora » čtv kvě 02, 2013 16:37

Smím se zeptat na to, co je to církevní archiv?
Nemám - kromě církevních materiálů uložených v okresním archivu ( civilním)- žádnou zkušenost.
Má se tím třeba na mysli Diecézní archiv příslušných biskupství?
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků