Předávání živých matrik do archivu

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Předávání živých matrik do archivu

Příspěvekod kace » úte bře 26, 2013 23:11

Chtěl bych se zeptat, jakou máte zkušenost s termíny předávání matričních knih pro které uplynuly ochranné lhůty z matričních úřadů do archivů. Existuje na to nějaká jasná jednotná metodika? Např. je-li poslední záznám v knize oddaných 1936, kdy mohu očekávat, že bude k dispozici v archivu? Když sečtu 1936+75 let, vychází r.2011. Ale třeba ještě koncem r.2012 jsem kontaktoval matriku a bylo mi sděleno, že kniha stále leží u nich a že čekají, až se jim archiv ozve...
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice

Re: Předávání živých matrik do archivu

Příspěvekod ozana » stř bře 27, 2013 10:03

To si asi každý archiv organizuje jinak, zeptejte se v konkrétním archivu.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Předávání živých matrik do archivu

Příspěvekod kace » stř bře 27, 2013 18:14

Dnes jsem se ptal v oblastním archivu a tam mi bylo řečeno, že o převoz musí u archivu požádat příslušný matriční úřad. Takže zřejmě matrikářka, které jsem se ptal, se moc neorientovala...
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice

Re: Předávání živých matrik do archivu

Příspěvekod kace » stř čer 05, 2013 20:54

Takže mírně řečeno nepořádek v tomto mají i v archivu, konkrétně MZA Brno. Nejdříve jsem urgoval matriky na dvou Městských úřadech ohledně předání matričních knih a nakonec tak bylo učiněno. Na dotaz, kdy budu moci si tyto matriční knihy v MZA prohlédnoutm mi z MZA Brno odpověděli, že knihy u nich nejsou a stále leží na úřadech. Přitom jsem na vlastní oči viděl předávací protokoly, v jednom případě i téměř 2 měsíce starý. Je dost zarážející, že v MZA nemají pracovníci vůbec přehled o pohybu archiválií. Když jsem jim odpověděl, že matriční knihy musí být již u nich, tak se už ani neobtěžovali reagovat. Zvláštní přístup...
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků