Zemský archiv Opava

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Zemský archiv Opava

Příspěvekod Rozina » pát srp 18, 2006 6:26

Letos v červnu jsem navštívila Zemský archiv v Opavě. Byla to moje první návštěva archivu při pátrání po předcích. Objednala jsem se e-mailem a učinila dotaz na matriky z konkrétní obce. Ihned mi odpověděli a sdělili, o které církevní matriky se jedná a že v týdnu od 12. do 16. 6. se mnou počítají. Archiv jsem navštívila 12.6. a byla jsem velmi spokojena s klidným prostředím, kde byli asi tři až čtyři bádající. Personál byl velmi příjemný a ochotný. Půjčili mě bezvadné rejstříky, kde jsem si mohla vybrat co potřebuji. Já jsem udělala pouze chybu, že se mnou byl bratranec, který absolutně nechápe rodové vztahy. Měl matriky fotografovat, ale pokazil se fotoaparát a tak se tam očividně nudil, a to mě rozptylovalo.
Když sleduji debatu na Mageu o archivu v Zámrsku, tak mám skoro obavu se tam vydat. Mám totiž také špatnou zkušenost s tímto archivem, lépe řečeno s jednou pracovnicí, s kterou jsem přišla do styku v rámci svého zaměstnání při restituci majetku jednoho velkého šlechtického rodu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Majkas » pát srp 18, 2006 14:04

Jak se říká "Lidé jsou různé..", ale myslím, že se Zámrsku bát nemusíte. Kromě již zmiňovaného salátového vydání soupisu matrik (ale dá se hledat i na počítači) tam není vcelku žádný problém. Jezdím tam pravidelně a cítím se tam příjemně. Včera tam byl kamarád a říkal, že v pohodě přidali židle v badatelně, aby se vešlo víc lidí. Kde jinde by to udělali?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Lyra » pát srp 18, 2006 20:43

Chm, no v Brně tedy určitě ne. Vždyť by se jim tam do toho mrňavého kamrlíku ani žádné židle navíc nevešly...
Uživatelský avatar
Lyra
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte srp 01, 2006 17:44
Bydliště: Mor. Budějovice

kdyby nekdo byl v ZA Opava, koukněte se na 1 zaznam prosim

Příspěvekod atletbrcko » stř led 16, 2008 11:09

kdyby mel nekdo cestu do ZA Opava a byl by tak hodny a nasel mi tam jeden matricni zapis vyfotil a poslal mejlem.

prece jen kuli jednomu zapisu jet z Prahy do Opavy
kdyz uz tam budete tak proc nepomoct
pokud byste neco chteli najit v SOA Praha rad pomuzu

jde o

ves: Neplachovice
jmeno a prijmeni: Mariana (Magdalena) Rucžka
datum narozeni: 27 nebo 28 kvetna 1840
otec: Karel Rucžka
matka: Františka

je mozne ze to bylo Růčzka, Růcžka, Ruczka psali to různě

moc diky Vlada
atletbrcko
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř led 31, 2007 12:26


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků