MZA_vylepšení systému

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Mirra » čtv bře 07, 2013 19:54

Po převedení dat actapublica na výkonější servery se u mne zhoršila dostupnost otvírání stránek matrik z MZA Brno o 90%. Prohlížeč Mozilla. Navíc se začala objevovat hláška s následujícím textem:

Skript v tomto filmu způsobuje pomalý běh přehrávače Adobe
Flash Player. Pokud bude i nadále spuštěn, počítač může přestat
reagovat. Chcete skript prerušit? Adobe Flash Player


Můžete prosím někdo poradit, kde je chyba? Děkuji
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Zora » čtv bře 07, 2013 19:59

http://actapublica.eu/aktuality/

Ve středu 6.3.2013 byla upravena čtečka matrik v Adobe Flash. Novou čtečku poznáte tak, že pod točícím se kolečkem při načítání stránky se zobrazují hodnoty v kB a není zobrazena průběhová čára vlevo od 1/1 nebo 1/6. Pokud je zobrazena stále původní čtečka, je potřeba vymazat ve vašem internetovém prohlížeči dočasnou paměť - cache. V prohlížeči Google Chrome se provádí pomocí kláves CTRL+Shift+Delete, u ostatních prohlížečů se zdá, že se update provádí automaticky.


Já tomu nerozumím :-))), jen jsem to tam viděla, jsou tam i jiné rady, tak se zkuste podívat a něco přehodit, jak zní rada :-)))
Pak zase přijdu s prosíkem já, jak to vlastně udělat. Zatím mně to trochu funguje. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Mirra » čtv bře 07, 2013 20:12

Teď večer už bohužel nenačtu ani jednu stránku, kolečko pouze točí a točí, a občas vyskoči výšeuvedená hláška. Nainstaloval jsem i poslední verzi Adobe Flash Playeru, nic se nezměnilo...
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod ozana » čtv bře 07, 2013 20:53

Promazal jste si tu cache prohlížeče? Jaký vůbec používáte?
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Zora » čtv bře 07, 2013 20:56

Acta naskakují, slušně, obec se vyhledá slušně, seznam matrik baskočí slušně - vše tak 3-4 sec. max. Matrika se otevírá pomaleji. Točí se mně tam kolečko, mám tam informaci 1/6 na "čářě" a k tomu přibývají Kb a po delší chvílpi to naskočí.(asi 20 - 30 vt.) Explorer, Hledám Brno, Ivančice, připojuji se z Ivančic.
Mám pocit, že ta oprava se tedy naprosto nepovedla. Možná mě odborníci z IT opraví, ale já jako uživatel si myslím, že stav "před" byl přístupný všem a bez problémů. Navíc, jak píší o sto uživatelích současně - no, vzhledem k tomu, jak velké území to obsahuje - Praha, Brno, Plzeň, tak si myslím, že se snad někdo musel přepsat. Nehledě k tomu, že to chodilo rychleji i v době, o které se na Okounovi psalo, že špičky byly kolem 3000 uživatelů.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Mirra » čtv bře 07, 2013 20:57

Ano, cache několikrát promazána, prohlížeč jak uvádím v dotazu Mozilla Firefox, ovšem nepracuje to ani v IE. Před vylepšením to jakž takž pracovalo...
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod IvoD » pon bře 11, 2013 14:38

Ahoj,

já do Brna nechodím (naštěstí mi stačí zatím Opava), takže tyhle problémy jsem neřešil. Jedná se o to, jakou cache je třeba promazat - Flash Player má totiž (podobně jako Java) svou vlastní cache nezávislou od cache prohlížeče. Zkus ještě vymazat cache Flash Playeru (přístup k ní je přes Ovládací panely > Flash Player > ...). Pokud je stejné chování v Mozile a MSIE, tak to patrně bude cache u Flashe (ten bude společný pro oba prohlížeče - pokud jeden prohlížeč nespouštíš jako 32 a druhý 64 bitový. Zkus smazat cache u Flashe a dej vědět.
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod Mirra » úte bře 12, 2013 4:57

IvoD píše:Ahoj,

já do Brna nechodím (naštěstí mi stačí zatím Opava), takže tyhle problémy jsem neřešil. Jedná se o to, jakou cache je třeba promazat - Flash Player má totiž (podobně jako Java) svou vlastní cache nezávislou od cache prohlížeče. Zkus ještě vymazat cache Flash Playeru (přístup k ní je přes Ovládací panely > Flash Player > ...). Pokud je stejné chování v Mozile a MSIE, tak to patrně bude cache u Flashe (ten bude společný pro oba prohlížeče - pokud jeden prohlížeč nespouštíš jako 32 a druhý 64 bitový. Zkus smazat cache u Flashe a dej vědět.

Díky za radu, malinko se to zlepšilo, ale stále je to oproti tomu, jak to chodilo před "vylepšením" actapublica hodně pomalé. Zkoušel jsem to i teď v noci ve 4:00 hod, kdy to bývalo výrazně rychlejší, ale zdá se, že je to stejné jako večer. Stránka se načte asi za 2 - 3 minuty, přitom zase vyskakuje okno s výše uvedenou hláškou o skriptu. V MSIE je to o něco rychlejší.
Stránky matrik z Třeboně lítají jak blesk, je to pouhý zlomek vteřiny.
Ještě jednou děkuji. Mirra
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod sanmarco » úte bře 12, 2013 9:44

Upozornění pro uživatele projektu Acta Publica
Upravujeme aplikaci Acta Publica, přičemž jsme limitování finančními prostředky. Projekt byl koncipován pro cca 100 zájemců denně. Díky televiznímu pořadu Tajemství rodu se dnes počet uživatelů pohybuje kolem 8 000 denně, a to si ještě téměř každý rozklikává více stran. Bude-li funkčnost aplikace nespokojivá, budeme muset omezit počet souběžně pracujících uživatelů. Alternativou je návštěva badatelen státních archivů.

:-D tak to je fakt výsměch. Namísto toho, aby se archivy spojily, tak každej jede po vlastní ose, vrážejí zbytečně peníze do vlastních systémů a pak napíší, že je to pro 100 lidí denně. Fakt směšný!
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod IvoD » stř bře 13, 2013 18:58

tak to vypadá, že MZA nakoupil software ve stejném obchodě, kde ministerstvo dopravy koupilo registr vozidel :roll:
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: MZA_vylepšení systému

Příspěvekod zrnka písku » čtv bře 14, 2013 8:02

IvoD píše:tak to vypadá, že MZA nakoupil software ve stejném obchodě, kde ministerstvo dopravy koupilo registr vozidel :roll:

:lol:
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků