Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod Lenkae » úte úno 26, 2013 15:25

Chystám se tam během následujících týdnů(cca začátek dubna), pokud někdo potřebujete něco konkrétního, ráda mrknu:-)

Edit-do archívu určitě pojedu, ale opravdu mám velmi vážné problémy-viz příspěvek níže, takže to nejde teď:-(
Vše co je domluvené platí, ale pokud máte jinou možnost, prosím využijte ji, ať zbytečně nečekáte.Děkuji za pochopení
Naposledy upravil Lenkae dne pon dub 29, 2013 9:09, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod hanucha » stř úno 27, 2013 1:09

Dobrý den,
potřebovala bych zjistit z matriky inv. č. 2962 - matrika N 1841-1871 Bílek narození Antonína Růžičky kolem roku 1848, otec Václav Růžička, matka Marie roz. Pilařová.
Děkuji moc :-) Už se těším až taky někomu budu moci prokázat stejnou službu, ale prostě je pro mě ten Zámrsk z ruky :-(
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod Lenkae » stř úno 27, 2013 8:48

hanucha píše:Dobrý den,
potřebovala bych zjistit z matriky inv. č. 2962 - matrika N 1841-1871 Bílek narození Antonína Růžičky kolem roku 1848, otec Václav Růžička, matka Marie roz. Pilařová.
Děkuji moc :-) Už se těším až taky někomu budu moci prokázat stejnou službu, ale prostě je pro mě ten Zámrsk z ruky :-(

Zdravím, pokud Vám to stačí za těch pár týdnů, určitě mrknu a napíšu SZ ještě než tam pojedu ano?
Mám to štěstí, že mám Zámrsk prakticky za rohem, jen zápasím s časem, jinak bych jela hned:-)
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod hanucha » stř úno 27, 2013 22:05

Diky moc, ja na to vubec nespecham, cekam uz vic nez rok a stale se tam nemuzu dostat. Uz aby bylo vsechno digitalizovane :-(
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod aloe » sob bře 02, 2013 16:26

Lenkae píše:Chystám se tam během následujících týdnů(cca začátek dubna), pokud někdo potřebujete něco konkrétního, ráda mrknu:-)


Dobrý den,
potřebuji pomoci chci vědět, zda se reálně vyskytují matriky Bílé Třemešné v nejstarších matrikách Dvora Králové nad Labem díky
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod jtaborsky » čtv bře 14, 2013 11:51

Lenkae píše:Chystám se tam během následujících týdnů(cca začátek dubna), pokud někdo potřebujete něco konkrétního, ráda mrknu:-)


Dobrý den,
je vaše nabídka ještě aktuální? Taky bych něco potřeboval, samozřejmě jestli budete mít prostor a chuť.
Díky moc za jakoukoli zprávu!

vše farní úřad: Golčův Jeníkov

1. Ofotit/ověřit zápis narození:
inv.č.1867, sign.5364, matrika N, 1836-1896, ukn 1867
územní rozsah: Kobylí Hlava
Anna Lesáková 13?.6.1882
otec: Josef Lesák, domkař v Kobylí Hlavě č.2
matka: Anna nemaž.dcera Josefy Boudové

2. Ofotit/najít sňatek cca 1862-1882:
inv.č.1874, sign.6028, matrika O, 1842-1910, ukn 1874
územní rozsah: Kobylí Hlava
ženich: Josef Lesák, domkař v Kobylí Hlavě č.2
nevěsta: Anna nemaž.dcera Josefy Boudové

3. Ofotit/najít sňatek cca 1842-1862:
inv.č.1874, sign.6028, matrika O, 1842-1910, ukn 1874
územní rozsah: Kobylí Hlava
ženich: Matěj Bouda, domkař v Leškovicích č.1
nevěsta: -

Ještě jednou díky za případné info!
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod Lenkae » čtv bře 14, 2013 14:36

Dobrý den, píšu sz:-)
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Archív ZÁMRSK-nabízím pomoc

Příspěvekod Kašpar » ned bře 24, 2013 16:00

Vladimír Žižka píše:
Lenkae píše:Chystám se tam během následujících týdnů(cca začátek dubna), pokud někdo potřebujete něco konkrétního, ráda mrknu:-)


Dobrý den,
potřebuji pomoci chci vědět, zda se reálně vyskytují matriky Bílé Třemešné v nejstarších matrikách Dvora Králové nad Labem díky

Nevím jak staré matriky ve Vašem případě mají být,ale dle seznamu digitalizovaných matrik v archivu Zámrsk má obec samostatnou farnost,a to právě Bílá Třemešná.
Pod ní spadají-Dolní Brusnice,Dolní Dehtov,Dolní Nemojov,Horní Dehtov,Horní Nemojov,Kousky a samozřejmě Bílá Třemešná. Nejstarší digitalizované samostatné matriky pro farnost Bílá Třemešná jsou z roku 1771,kdy byla obec Bílá Třemešná lokalií ke Dvoru Králové nad Labem,od roku 1778 měla farnost svoji administraturu a od roku 1891 faru. Do roku 1771 byla filiální ke Dvoru Králové. Více se dočtete v inventáři digitalizovaných matrik archivu Zámrsk,jenž je dostupný na jejich stránkách ve formátu pdf.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod aloe » ned bře 24, 2013 18:29

Dobrý den, to samosebou vím, jedná se mi o to, zda tam v těch Dvorských matrikách je skutečně ta Bílá Třemešná
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod Lenkae » stř dub 03, 2013 13:35

Prosím o strpení, vzhledem k nečekaným rodinným a pracovním problémům jsem nucena návštěvu archívu posunout minimálně o 14 dní až 3 týdny.
Mrzí mě to, ale než abych tam jela na moment a vy rychlosti něco málo pohledala, radši to posunu.
Děkuji za pochopení
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //

Re: Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod Kašpar » pát dub 05, 2013 18:33

Vladimír Žižka píše:Dobrý den, to samosebou vím, jedná se mi o to, zda tam v těch Dvorských matrikách je skutečně ta Bílá Třemešná


Tak to nevím,jen dle zmíněného inventáře má farnost Dvůr Králové,uvedeny matriky od roku 1920 farní,civilní - politický okres od 1890,naproti tomu farnost Bílá Třemešná od r. 1771,a je navíc jako jediná digitalizovaná,tak bych zkusil štěstí tam. Farnost Dvůr Kr. jako taková nemá uvedenu Bílou Třemešnou v inventáři.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod morávková » pon dub 08, 2013 12:36

Pardon, nedá mi to a vkládám se - BT je digitalizovaná, ale do r. 1771 je vedena jako "filiální" ke Dvoru Králové. Ale vzhledem k tomu, že v inventáři pro Dvůr tam o Třemešné není ani ň, tak šlo o to nakouknout před r. 1771, jestli tam mezi řádky pro Dvůr jsou i zápisy ze Třemešné...... ( takhle bych si to představovala, že když je obec k nějaké farnosti filiální, tak zápisy se zapisovaly normálně mezi ostatní správné údaje z té hlavní fary ).
morávková
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 06, 2011 11:51
Bydliště: Bílá Třemešná

Re: Archív ZÁMRSK-STOP-víc nezvládnu

Příspěvekod Lenkae » ned kvě 05, 2013 20:16

Zdravím, s kým jsem byla domluvená, jsem napsala sz, prosím o odpověď do čtvrtka, díky:-)
Uživatelský avatar
Lenkae
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv led 17, 2013 23:57
Bydliště: Choceň
Oblast pátrání: Janovice u Polné,Polná, Sirákov//Dolní Dobrouč, Nasavrky u Chocně//Žďár Nad Orlicí, Chotiv//Dubicko, Bohuslavice, Zvole, Hněvkov, Příkazy, Olomouc //


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků