Vojenský historický archiv v Trnavě

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Vojenský historický archiv v Trnavě

Příspěvekod Kovarl » sob pro 27, 2008 18:01

Prosím kolegy o sdělení zkušeností s tímto archivem. Měly by tam být kmenové listy čs. vojáků narozených po r. 1910 (pro mě to znamená 2 osoby v přímé linii). Nějaké info je zde. Bohužel jsem na webu našel jen poštovní adresu - Vojenský historický archiv, Universitné námestie 2 (pozor, někde uváděno číslo 1 - možná je to větší komplex s více budovami?), 918 00 Trnava, webovou stránku ani e-mail jsem nenašel ani na slovenských stránkách. Připadá mi anachronické žádat písemně (případně telefonovat mezistátně). Další komplikací je přechod na euro, nevím, jaký kolek budou chtít a nevím, jestli je nutné ho přiložit při prvním kontaktu, nebo se mi zpátky ozvou (opět písemně, nebo e-mailem, pokud jim napíšu adresu?) s finančními požadavky??
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Příspěvekod HOZNA » pát led 02, 2009 11:23

Dobrý den,
nevím, jestli Vám to pomůže, ale před časem jsem rovněž pátral na Slovensku. Napsal jsem email na vha[a]centrum.sk (udal jsem svůj email i adresu) a prosil o informace. Zhruba do 10 dnů mi přišla písemná odpověď v tom smyslu, že tam nějaké údaje mají (cituji : .... možno zaslať potvrdenie priebehu služby alebo kópie kmeňových údajov menovaného ...), ale chtějí úředně ověřené doklady, svědčící o mém příbuzenském vztahu k dané osobě (v mém případě o otci nar.1913), např rodný list. Poslal jsem tedy ověřenou fotokopii na jimi zadanou adresu Vojenský historický ústav, Krajná č.27, 821 04 Bratislava, Slovenská republika a sdělil požadavek, co chci. Součástí jejich dopisu byl i ceník, (100 Sk za 1 stranu). Suma po dodání materiálů se hradí později - prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí SR (v podstatě to pošlou na dobírku). Dá se říci, že jsou tedy o hodně dražší, než náš Vojenský ústřední archiv v Praze. V něm - tedy v Praze - jsem žádal o dokumenty svého dědy nar 1868 a byl jsem nadšen - jak přístupem, tak cenou i rychlostí. Slovensko trvalo asi 1 měsíc. Pokud jde o Euro, myslím, že problémy nebudou, protože já jsem platil v českých korunách, přepočet si udělali sami.
Doufám, že Vám moje informace k něčemu bude.
HOZNA
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob zář 30, 2006 10:05


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků