Indexování na Familysearch

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Indexování na Familysearch

Příspěvekod honyk » pon pro 04, 2023 22:23

Mám potvrzeno ze SOA Třeboň, že archiv do procesu indexace opravdu nijak nevstupuje. Celé je to v režii FamilySearch.

Vé fóru se ozvalo více lidí se stejným problémem i z jiných kolekcí. Zdá se, že se problém objevil až nedávno s nějakou aktualizací. Tak snad to brzy opraví.
honyk
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 04, 2018 19:26
Oblast pátrání: Podorlicko

Re: Indexování na Familysearch

Příspěvekod jaroslav.r » čtv pro 14, 2023 14:43

Také už mám naindexováno přes 1000 položek, objevilo se mi právo provádět úpravy (Review), ale to opět znamená jen kontrolovat již naindexované stránky, které mi FS vygeneruje... Pokud si ovšem otevřu přes vyhledávání matrik nebo vyhledávání osob sám nějakou jinou naindexovanou matriku a tam provedu opravu (Edit), tak se ta oprava sice hned krásně uloží, nicméně nejpozději druhý den mi ta opravená osoba zmizí z vyhledávání osob a ani není vidět celý indexovaný zápis v matrice (např. u svatby ani jeden snoubenec, ani žádný rodič). Zmizení bude asi zřejmě trvat až do následující velké aktualizace, nevím. Mám akorát asi dva případy, kdy se mi ona opravená položka objeví, pokud mám zápis připojen k osobě v rodokmenu a odtud ji otvírám.
jaroslav.r
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 03, 2023 20:45
Oblast pátrání: Zlínsko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Rakovnicko, Teplicko

Re: Indexování na Familysearch

Příspěvekod jaroslav.r » pát úno 02, 2024 18:11

Ve fóru FamilySearchTree probíhají na téma mizení indexovaných dat po jejich opravě diskuse, nicméně výsledek vlastně není žádný, jen to, že se mají chyby oznamovat na kartě Zpětná vazba. Párkrát jsem to tak udělal, odezva žádná a problém zůstává beze změn ...
jaroslav.r
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 03, 2023 20:45
Oblast pátrání: Zlínsko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Rakovnicko, Teplicko

Re: Indexování na Familysearch

Příspěvekod jaroslav.r » čtv úno 15, 2024 1:45

Zdá se, že se zablýsklo na lepší časy:
Stephanie V. Community Manager
February 14
Due to an issue with the FamilySearch Rights Management system, records in part of certain Historical Records Collections were mistakenly restricted following user record edits. This problem was fixed and validated on February 13, 2024. Record editing should no longer cause any kind of restriction or cause records to “disappear”. For the records that were impacted due to the defect, the data is not lost, just restricted from view. All of the records that were impacted will be completely restored in the coming days and weeks as we work through and restore the data. Thank you for your patience and also for reporting problems as you see them.

Stephanie V. Community Manager 14. února Kvůli problému se systémem FamilySearch Rights Management byly záznamy v části určitých sbírek historických záznamů omylem omezeny po úpravách uživatelských záznamů. Tento problém byl opraven a ověřen 13. února 2024. Úpravy záznamů by již neměly způsobovat žádná omezení ani způsobovat „zmizení záznamů“. U záznamů, které byly ovlivněny vadou, se data neztrácejí, pouze jsou omezena jejich zobrazení. Všechny záznamy, které byly ovlivněny, budou zcela obnoveny v nadcházejících dnech a týdnech, jak propracujeme a obnovíme data. Děkujeme vám za trpělivost a také za hlášení problémů tak, jak je vidíte.
jaroslav.r
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 03, 2023 20:45
Oblast pátrání: Zlínsko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Rakovnicko, Teplicko

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků