Archiv bezpečnostních složek

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv lis 15, 2012 22:34

Inventář Archivu bezpečnostních složek:
305-336-1
Osobní doklady osob němec. příslušnosti. Různé stran. legitimace, cestov. pasy, němec. knížky
přísl.SS, rodokmeny, Wehrpas - voj. knížky leg. něm.pracovní služby.
305-336-2
Osobní doklady osob němec. příslušnosti. Různé stran. legitimace, cestov. pasy, němec. knížky
přísl.SS, rodokmeny, Wehrpas - voj. knížky leg. něm.pracovní služby.
305-336-3
Osobní doklady osob němec. příslušnosti. Různé stran. legitimace, cestov. pasy, němec. knížky
přísl.SS, rodokmeny, Wehrpas - voj. knížky leg. něm.pracovní služby.
305-336-4
Osobní doklady osob němec. příslušnosti. Různé stran. legitimace, cestov. pasy, němec. knížky
přísl.SS, rodokmeny, Wehrpas - voj. knížky leg. něm.pracovní služby.
305-337-1
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-2
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-3
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-4
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-5
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-6
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-7
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
305-337-8
Fotokopie dokladů osob, které měly za tzv.Protektorátu německou státní přísl. a po r. 1945 se
ucházely o přiznání čsl.státní příslušnosti.
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Tichi » čtv led 17, 2013 13:27

Zdravím

hledala jsem ty inventáře v archivu BS,ale nic jsem nenašla?
To jsou pouze seznamy nebo se to dá najít podle čísel a otevřít?

děkuji

Tichánková
tichi
Tichi
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 07, 2009 7:13
Bydliště: Jihlava

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Milan Wölfl » sob led 19, 2013 17:12

Podle toho, co jsem hledal já (fondy budějovického Gestapa a Mimořádného lidového soudu) jsou archiválie dostupné jen k předložení v pražské badatelně. Asi nic nedigitalizují, asi i vzhledem k ochraně osobních údajů...
Ale jsou velmi ochotní, můžu vřele doporučit ;-)
http://www.abscr.cz/cs/jak-zadat
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Tichi » čtv led 24, 2013 15:03

děkuji
tichi
Tichi
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 07, 2009 7:13
Bydliště: Jihlava

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod kokosovakulicka » stř bře 27, 2013 10:48

Zkoušeli jste v něm někdo přímo hledat? V Kanicích by snad měly být informace o odsunu Němců a jednotlivých pracovních táborech, které by se mě snad hodily, ale v ničém jiném než matrice narození, smrti a oddání jsem nikdy nehledala, tak bych uvítala nějaké rady
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Ewka » stř bře 27, 2013 10:54

kokosovakulicka píše:Zkoušeli jste v něm někdo přímo hledat? V Kanicích by snad měly být informace o odsunu Němců a jednotlivých pracovních táborech, které by se mě snad hodily, ale v ničém jiném než matrice narození, smrti a oddání jsem nikdy nehledala, tak bych uvítala nějaké rady


Hodně informací o odsunu je v okresních archivech - seznamy odsunutých, někdy i správa a chod táborů. Ale nevím, jestli vám seznamy z důvody ochrany osobních údajů v SOkA půjčí.
Dalším výborným zdrojem jsou kroniky a místní literatura :)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod kokosovakulicka » stř bře 27, 2013 11:41

Ewka píše:
kokosovakulicka píše:Zkoušeli jste v něm někdo přímo hledat? V Kanicích by snad měly být informace o odsunu Němců a jednotlivých pracovních táborech, které by se mě snad hodily, ale v ničém jiném než matrice narození, smrti a oddání jsem nikdy nehledala, tak bych uvítala nějaké rady


Hodně informací o odsunu je v okresních archivech - seznamy odsunutých, někdy i správa a chod táborů. Ale nevím, jestli vám seznamy z důvody ochrany osobních údajů v SOkA půjčí.
Dalším výborným zdrojem jsou kroniky a místní literatura :)

Bohužel žiju jinde, takže se na okresní archiv nedostanu a zdigitalizováno nic není (tedy aspoň jsem nenašla). Pro jistotu zkusím napsat na badatelnu, jestli to nebude úplně zbytečná cesta. Moc díky za radu
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Ewka » stř bře 27, 2013 12:00

To máte, bohužel pravdu - okresní archivy moc materiálů digitalizovaných nemají. Ještě jednou vřele doporučuji knihy o určitém místě - hodně jich vydali i sami odsunutí Němci. Záleží o jakou oblast se zajímáte.

Výborné knížky o odsunu a Sudetech vydává Antikoplex.
Držím palce :)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod kokosovakulicka » stř bře 27, 2013 12:56

Jde o Ostravu. Ze vzpomínek měla být prababička s babičkou zřejmě převezena do internačního tábora, ale později se dostala do pracovního, kde byla jako šička. Ono je to celé zamotaná, protože i když se všichni narodili v sudetech jako poláci nebo čechopoláci, jsou z nějakého důvodu považování ne za sudetské, ale říšské Němce.
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod ocnibulva » sob úno 22, 2014 19:13

Dobrý den, můžu požádat o radu někoho kdo v tomto archivu už byl? Na http://www.abscr.cz/cs/pruvodce-po-fondech-a-sbirkach-l jsem zjistil, že bych měl možnost najít personální spisy některých rodinných příslušníků. Pochopil jsem dobře, že najdu archivní čísla, která napíšu do žádosti o archiválii? Ale nějak nechápu kam žádost poslat. Do Kanice u Brna a do žádosti dopíšu, že bych spisy chtěl poslat do badatelny Prahy? Pošlou mi CD s konkrétní složkou nebo co? Nebo mi nepošlou nic? Viz. http://www.abscr.cz/cs/zpracovani-a-och ... -v-archivu "několik výjimek"? A jak je to s pořizováním kopií? Musí se také vyplňovat nějaký formulář co si budu konkrétně kopírovat (tisknout) nebo jen přeložím počet stránek a zaplatím.

Omlouvám se za pro někoho naivní otazky, ale rád bych byl před kontaktováním ABS trochu připravený.
ocnibulva
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 18, 2013 22:13

Re: Archiv bezpečnostních složek

Příspěvekod Zett » stř bře 18, 2015 18:13

Já jsem si objednal osobní složku mého dědečka co pracoval jako bachař v NPT Mírov v padesátých letech a v roce 1958 za ne zcela jasných okolností přímo v zaměstnání údajně spáchal sebevraždu. Paní z archivu mi pak napsala, že složka je v Kanicích přichystaná a že se můžu kdykoliv stavit. Domluvil jsem se na den a čas a na místě jsem dostal do rukou složku kterou jsem si přímo tam ofotil. Neplatil jsem ani korunu, jen jsem podepsal papíry.

Z.
Zett
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned zář 02, 2012 16:06
Oblast pátrání: Kyjovsko: Strážovice, Věteřov, Kelčany, Kostelec u Kyjova, Čeložnice, Hýsly, Labuty, Ježov, Vacenovice, Vlkoš, Skoronice
Kroměřížsko: Počenice-Tetětice
Vyškovsko: Drnovice


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků