MZA - doplněk pro prohlížeč

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » úte zář 07, 2021 14:12

Děkujeme .... to přímé nahlížení na obce je moc a moc potřebné.... super :lol: :lol:
Myslím si, že časem zvládnete reagovat i na přání typu - ať se matriční kniha otevře na té stránce, kde je zapsán Josef Novák.
Zdá se mně, že pro Vás a kolegu Greghouse není nic nemožné.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » úte zář 07, 2021 14:17

Zora píše:Myslím si, že časem zvládnete reagovat i na přání typu - ať se matriční kniha otevře na té stránce, kde je zapsán Josef Novák.
Zdá se mně, že pro Vás a kolegu Greghouse není nic nemožné.
Z


Otevřít stránku, kde je Josef Novák není těžké. Těžké je vědět, která to je stránka aniž by to tam předtím zadal člověk. Ale to je, troufnu si říct, jiná liga.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » úte zář 07, 2021 14:32

Vy to zvládnete i bez zadání čísla stránky a knihy ... jsem o tom přesvědčená :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » úte zář 07, 2021 16:08

Jj, naprostá paráda! Díky!!!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zedir » stř zář 08, 2021 20:59

Podívám se na fórum po pár dnech a doplněk je zase lepší než byl minule, díky moc za náhledy! Podíval jsem se také, jak vypadá Acta teď a upřímně nechápu, proč je tak chaotická, pořád se musí na všechno klikat, zbytečně velká hlavička atd., ale pro mě za mě ať si archivní Acta funguje jak chce, já se budu zajímat jenom o doplněk, jiná verze Acty pro mě už ani neexistuje. Neuvěřitelné, jak se dá zpříjemnit uživatelské prostředí, když se opravdu chce, a to jen během pár týdnů či dní a někým, kdo opravdu ví co a proč dělá... Ani se mi nesnilo o tom, že kdy na Actě budu mít tyto možnosti a vychytávky. Jednoduše skvělé. MZA se od vás má opravdu co učit v řadě oblastí - v přístupu, efektivitě, komunikaci, odbornosti; praktických znalostech potřeb prostředí, pro něž se aplikace vytváří atd. Jelikož si to tu MZA očividně čte, bylo by fajn, kdyby si z toho vzali ponaučení, ale jelikož vaše nápady - s nimiž tak dlouho nedělali vůbec nic, až jste je museli realizovat - nyní bezostyšně přejímají v rámci jakési pošetilé a ješitné dětinské hry či soutěže, bylo by naivní v něco takového doufat.

Stručně a jednoduše - díky moc!
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » čtv zář 09, 2021 8:58

Je otázkou, jak moc si to tu MZA čte. Já jim před časem poslal naše požadavky na vylepšení a změny, tak se to možná jen tak nějak sešlo. Ale je možné, že sem někdo z nich chodí na rozumy. :-) Odpovídal by tomu ten pokus znemožnit ukládání snímků. Těžko říct.

Kadopádně - ať MZA udělá cokoli, je to změna k lepšímu, ale pořád to tak nějak není to pravé ořechové. Jak psal zedir - pořád zbytečně velká hlavička, pořád kvůli každé pitomosti klikat, i když to určitě potřeba není,… A proto je pořád velký prostor pro kolegu Rasasaka. Velké díky za jeho práci!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » čtv zář 09, 2021 9:53

a Greghouse... oběma samozřejmě opakovaně dík :-), nejen ode mě... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » čtv zář 09, 2021 10:00

Zas to nepřehánějme :-) Každý se snaží přispět nějakou mírou a i tak si na sebe nejvíc naložil kolega Rasasak. Snad mu elán dlouho vydrží :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » čtv zář 09, 2021 10:19

Já nedovedu odhadnout, kolik je to pro Vás všechny práce , času a znalostí, ale vnímám, když se kdokoliv snaží pomoci, takových osob na fóru není moc.
Ještě pár kolegů ve čtení, pár nás dohledá, vysvětlí, ale ten velký zbytek si spíš chodí jen pro pomoc. Nic proti, od toho fórum je, ale právě proto se navíc snažím ocenit Ty, kteří nechodí na fórum jen pro svoji potřebu. Moc si toho u všech vážím.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » ned zář 12, 2021 16:11

Zdá se mi to, nebo po těch úpravách (ať už je skript kolegy Rasasaka zapnutý nebo ne) už se nejde z jedné konkrétní matriky hnede proklikat na ostatní knihy téhož původce?
Bývalo to tak, že když člověk rozkliknul tu nabídku, ve které byla data danou knihou pokrytá, byl tam původce uvedený hypertextem, čímž se dalo bez vyhledávání dostat na seznam všech dostupných knih.
Nevím, jak to komu chybí - mně dost na to, abych si toho všimnul :-) (pokud člověk hledá něco svého, samozřejmě začíná vyhledáním obce a ten seznam si drží v nějakém panelu bokem, takže to není tolik potřeba, ale např. pokud se na tu matriku dostane prostřednictvím odkazu, ať už vlastního uloženého, nebo třeba tady z fóra, smysl to podle mě má).
Nešlo by původce udělat hypertextem přímo v horní liště?
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » ned zář 12, 2021 17:39

Tohle bylo ve staré verzi AP. V nové jsem tuhle funkci nenašel. Ale v nové je klikátko "Zpět na vyhledávání" a tím se člověk dostane ne na původce, ale na seznam matrik, který byl použitý při vyhledávání. Pokud asle na matriku vlezu jinak, než pomocí hledání na AP, tak tahle funkce samozřejmě nefunguje.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » ned zář 12, 2021 17:57

nejde...

Je třeba "vyhledat" podle původce...

Klikátko Zpět vede k tomu zadání, které bylo vloženo, takže se zobrazí obec nebo původce...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » ned zář 12, 2021 18:42

Bylo to právě i v nové, používal jsem to ještě úplně nedávno (= max před pár týdny) - když člověk rozklikl informace o knize, aby se dostal k časovým rozsahům, původce byl jako hypertextový odkaz, stačilo kliknout a dostal se na seznam všech knih daného původce, zcela bez ohledu na to, jak se dostal k dané knize.
(Všiml jsem si toho, když jsem tu na fóru kliknul na odkaz na knihu a chtěl se podívat na ostatní knihy farnosti, a - ono najednou nebylo jak.)
Funkci Zpět na vyhledávání znám, ale ta opravdu funguje jen tehdy, když se člověk na danou knihu sám dostane přes vyhledávání.
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » ned zář 12, 2021 19:39

Tak - zkuste zase ještě sepsat, co by se dalo na nové verzi vylepšit (do toho vlákna, kde se hlásily chyby a nápady na vylepšení) nejlíp s přesným popisem, jak si představujeme funkčnost té funkce a já jim to zase na MZA naposílám. Ona mě paní z IT oddělení nebude mít ráda, ale to nemá asi už teď. :-)

Možná by to mohlo být přímo jako odkaz v tom světle hnědém žádku na názvu původce a nebo v podrobnostech o matrice. Tam by to bylo o kliknutí navíc, ale zase by se tam člověk nedostal při kliknutí omylem.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » pon zář 13, 2021 20:58

aktuálně mám v šuplíku pár menśích rozpracovaných úprav, ale bohuźel v praci máme rekonstrukci, takźe není moc volného času ani chutě :(

nicméné nakoukl jsem .... a v rychlosti u večeře vám to hledáni dle původce doplnil (opravdu v nové AP není) klikatelný odkaz dodán v podrobnostech matriky ...
zatím jen podle názvu původce ... do notýsku si píšu aby příšté zohledňovalo i typ původce ... :D

saozrejme pro aktualizaci klik : https://github.com/rasasak/MZA_tweak/ra ... ak.user.js
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 26 návštevníků