MZA - doplněk pro prohlížeč

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » stř zář 01, 2021 21:18

Zkusil jsem, ale dvojklik mi nepremáva (a jinak i tak za tohle taky dík, to věčné hektické ujíždění stránek bylo na mašli - trochu pomáhala práce v celoobrazovkovém režimu, ale i tak)
zeter
 
Příspěvky: 3325
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » stř zář 01, 2021 21:20

Jak koukám na ty vaše aktualizace, tak se dívám, že mnoho z toho je především využívání toho, co ten prohlížeč sám umí. Je politování hodné, že tomu tu péči musíte věnovat vy a nikoliv provozovatel, když se jedná (v daných případech) o triviální úpravy.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 21:23

ono na druhou stranu buďme rádi aspoň tak ...
že se to dá pak jednoduśe upravit ... když to ta platforma umí... kdyby to neuměl ani ten prohlížeć, bylo by to mnohokrát složitější...
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » stř zář 01, 2021 21:28

To já rád jsem, to mě neberte špatně. Třeba ty změny, ke kterým se tady snažíme dopracovat pozitivně ovlivní i vzhled toho nového prezentačního webu. Ale to bych si možná přál mnoho.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 21:38

@zeter

myšleno takhle ? :)
Bez názvu.jpg
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » stř zář 01, 2021 21:46

:-D

(a dvojklik už funguje, ale to jistě nosím sovy do Athén... ale mimochodem, listoval jsem teď opravdu rozsáhlým a opravdu svérázně strukturovaným indexem, 500+ snímků, iO a iN, každý ještě dělený vždycky po dekádách celá abeceda dokola, a +25 se nezastavilo :-)
zeter
 
Příspěvky: 3325
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » čtv zář 02, 2021 0:01

Jj, teď skript funguje bezvadně!

Já jim to do MZA nakonac fakt pošlu, ať se podívají, jak si to musíme sami upravit, aby se s tím dalo pracovat.
Třeba se pak chytnou za nos a budou brát ohledy na to, co chtějí ti, pro které se to dělá.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12649
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » čtv zář 02, 2021 9:20

S tím bych byl vcelku opratrný, jelikož víceméně jedna z věcí doplňku je, že obcházíme "placenou službu" MZA :D
skrytý download snímku mají s tím že je za poplatek pošlou .... my je víceméně dataminingujeme...
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » čtv zář 02, 2021 9:38

Neuvěřitelné, kliknu na obnovení včera otevřené matriční knihy a vše je jak z nejtajnějších přání.

Super obsluha , super vypracování, super instalace, Obrovský klobouk dolů za nás méně geniální :-)

Rasasáku, jste fakt dobrej, je třeba také ocenit Vaše podělení se o vychytávku. Možná pro Vás maličkost, ale pro mě fakt velká pomoc...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29258
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » čtv zář 02, 2021 11:16

@Zora
přemýšlel jsem nad vaším návrhem jestli by mohly být indexy v té vrchní liště...
napadlo mne něco takového
Výstřižek.PNG
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » čtv zář 02, 2021 11:33

Já jsem nenáročná, takže kdekoliv, kde je to vidět (bez překliknutí),
tohle se mně moc líbí, pokud kolegové schválí, budu skákat metr vysoko (teď jen dvacet cm, čekám na ortel ostatních :-) ). Nějak mně odchází paměť, takže vlastně nevím, které okno mám kde otevřeno....

Moc díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29258
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zedir » čtv zář 02, 2021 15:28

Za mě určitě ano, protože takhle bude člověk pořád vědět a vidět, s kým má tu čest, v jakých typech záznamů a zda s indexy, nebo nikoliv, se pohybuje. Když se to takhle řekne, tak to zní jako naprostý základ, jenže jak je vidět, v MZA si to asi nemyslí, když tento základ v nové verzi smazali (nechápu proč) a nechali tam nesmyslně nevyužitý prostor, zatímco pak naprosto zbytečně zabírají další cenný prostor plevelem. Je vidět, že ten, kdo navrhuje podoby aplikací, je opravdu odtržený od reality vlastního pátrání a co to obnáší, když strávíte nad matrikami řadu hodin - jak je znát každý zbytečný klik navíc, každé sekundové zdržení, otravující prvek, jak se stupňují únava a otrávenost a jak pozitivně se projeví každé zlepšení, i když třeba naprosto miniaturní. Někde tu padlo, že se vedení MZA nelíbilo, jak měla nová aplikace vypadat. V tom si myslím, že je zakopaný pes - že vedení zasahuje tam, kde vůbec není jeho "pomoci" třeba a co by měla být čistě věc mezi vývojáři a koncovým uživatelem. Vedení v této rovnici je zcela zbytečné, ba navíc škodlivé.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » čtv zář 02, 2021 17:30

Já bych se snažil tu lištu zmenšit tak, aby zabírala jen jeden řádek. Texty "Číslo knihy" a "Původce" jsou tam zcela úpřímně totáně k ničemu, protože všichni víme, co to číslo a ten název vesnice znamená.
Já bych tam dal jen nějaký symbol/ikonku, že k té matrice existuje index (třeba textí "Ix" v kolečku nebo tak něco) a rozsah letopočtů bych dal to "title" - tzn. ukáže se po najetí na tu ikonku indexu.
Na první pohled by bylo vidět, že k matrice existuje index, což je v podstatě ta důležitá informace a rozsah letopočtů se pořád dá zjistit bez klikání (jen najetím myši).

Ale toť můj názor na chování, které nemusí vyhovoat ostatním.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12649
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » sob zář 04, 2021 8:15

Mno vypušténa nová verze.. aktualizaci již vśichni znáte :D staćí kliknout:
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/raw/main/MZA_tweak.user.js

- kompaktní reźim je ještě o něco kompaktnější
- u matrik se v hlavičce ukazují již i data indexu. @zora
- u sćítacích operátů se v hlavičce ve stejném duchu ukazuje mésto, rok a čísla domů
- v nastavení možno zapnout referenčńí pás s náhledy snímků @zeter
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » sob zář 04, 2021 9:12

Indexy navíc jsou super....
vše se zdařilo :-), jsem ráda, že mám kolegy, kteří dokážou pomoci....
Díky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29258
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník