Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod Zora » úte bře 30, 2021 18:06

Já poradit neumím, ale to je asi jasné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zburget » úte bře 30, 2021 18:31

Co je přesně napsáno na té černé ploše? Ten screen je malý a není tam nic vidět.
Jinak - rozbitou češtinu vidím taky.
V tom černém pásku já mám sken urbáře. Nemůže to dělat nejaké nastavení toho FF?
Zkuste čistou instalaci Chrome a nebo Edge. Pokud to tam poběží, hledal bych ve FF. Pokud to nepoběží ani tam, hledal bych někde ve Firewallu. Ale to teď tak pálím od pasu bez toho abych to viděl.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zeter » úte bře 30, 2021 18:56

"Unable to open [object Object]: HTTP 0 attempting to load TileSource"
Jiné prohlížeče než FireFox používám z různých důvodů krajně nerad. Jinak je možné, že za to může některý nainstalovaný bezpečnostní doplněk, ale těm jsem zvyklý důvěřovat a jsem zvyklý je používat, přičemž naprostá většina webů s nimi funguje zcela bez problémů - takže pokud tak či onak "něco namítají", očekávám problém spíš na té druhé straně (a co si budeme povídat - jestli někde očekávat problémy, tak je to cokoli, co má něco společného s MZA).
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zburget » úte bře 30, 2021 19:14

No, já taky jiné prohlížeče, než FF používám nerad, ale k diagnostickým účelům se hodí :-)
Je rozdíl, když to neběží v jednom a běží v druhém a nebo neběží nikde. Opravdu to může být nějaký doplněk, ani to nemusí být problém na straně MZA, jen si ten doplněk prostě s tím webem nesedl. A většinou, pokud je ten doplněk rozumný, dá se mu vysvětlit, že se o ten konkrténí web nemá starat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zeter » stř bře 31, 2021 7:35

Tak jsem vyzkoušel Edge, a tam to chodí... aspoň tak.
Ale ve Firefoxu nepomůže ani vypnutí jednoho každého bezp. doplňku, ani vypnutí všech najednou, a v jejich nastavení jsem už taky zkoušel ledacos.
Podotýkám, že jiné stránky archivů i normálních webů takovýhle odpor nekladou a fungují ok - akorát jednu dobu mi tuším FF nezobrazoval snímky z NA (kvůli nějakému bezpečnostnímu nastavení), ale to se "spravilo samo" :-D )
No nic, záhada.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod Zora » stř bře 31, 2021 7:47

Tak snad jsem Tě alespoň posunula k tomu, že urbáře se dají otevřít a listovat v nich, a že nekážu bludy. Snad se Ti postupně podaří to v PC nějak dotáhnout do zdárných konců... Držím palce. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zburget » stř bře 31, 2021 8:21

Zkusil bych v tom FF promazat cache. Mohlo tam něco zůstat zaseknutého. Případně si pro testovací účely vyrobit druhý profil, nahodit FF s tím druhým profilem a zkusit tam - tzn. jestli je to obecně problém FF na tom PC a nebo jen nějaký rozbitý firefoxový profil.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod zeter » čtv dub 01, 2021 7:45

Zora - Jj, díky - já právě v urbářích a lánových rejstřících pátrám jen minimálně, takže jsem se nepídil, kde je chyba, což byla chyba :-)

zburget - Na starém počítači mi to před lety fungovalo, ten stávající mám něco přes půl roku, čerstvá instalace Win10 a FF, a pokud si pamatuju, nechodilo to ani hned zkraje. Příležitostně vyzkouším, díky.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Archiv Třeboň- služba veřejnosti

Příspěvekod Harold » stř dub 07, 2021 7:41

Když se vrátím k původnímu příspěvku: je známo, kdy skončí nynější pětiletka? V Třeboni běžně nehledám, jen čekám na jeden zápis v knize N končící rokem 1920, tak kdy ho lze očekávat... :roll:
Harold
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 25, 2018 14:30
Oblast pátrání: hlavně Brno a okresy Brno-venkov, Žďár nad Sázavou a Znojmo + mnoho jiných míst :)

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 8 návštevníků