Převodník odkazů MZA Acta Publica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » sob úno 13, 2021 14:25

chipsi píše:K té přidané informaci # (sign.)
Jj, za normálních okolností se taky orientuju polde signatur. Nicméně do odkazů bych je raši necpal. Ony tam vlastně nejsou potřeba. Ve starých odkazech taky signatura nebyla.
Signaturu má smysl vypisovat tam, kde došlo k nějaké chybě - aby bylo jasno, cože se to nepřevedlo a případně proč.

Pokud se převádí soubor, tak má nějakou strukturu a do té bych nezasahoval. Nehledě na to, že nikdo moc netuší, kde vlastně ten hashtag končí. Jednak je za hashtagem mezera (= "díra" v url) a na konci to přidává jednu až dvě mezery.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » sob úno 13, 2021 15:33

Ve verzi 1.7 jsem se pokusil zapracovat to zobrazování odkazů a také ty převody v textovém módu, aby neselhávaly tolik, když jsou v matrice problémy. Eventuálně mi napište, zda se to chová podle předpokladů.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod Zora » sob úno 13, 2021 15:35

zburget píše:Tahle matrika je opravdu nějaká kopletně doprasená na straně MZA.
Ze začátku jdou stránky popořadě, pak dva skeny chybí, a pak jdou jen sudé stránky a od poloviny potom zase jen liché stránky.
Díky za upozornění. V převodníku tuhle matriku znefunkčním, aby nešlo odkazy převádět a poznačím si do svých záznamů, cože je tady špatně. A až dozraje čas, pošlu do MZA. Ale třeba o tomhle ví a ještě to budou opravovat. Zdaleka nejsou aplikovány všechny matriční opravy, které by měly být.


Proto jsem to psala, chybějí skeny není třeba řešit, ale abyste měli přehled, co je zjevně nefunkční...
Ta matrika byla totiž původně kompletní a bez chyby. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » sob úno 13, 2021 17:05

Jj, kdyby někdo narazil na jakékoli chyby, tak mi prosím hlaste. Já si to zatím schraňuju do jednoho souboru, ne co jsem přišel nebo co bylo nahlášeno, a až v MZA řeknou, že mají ono za sebe hotovo, tak jim to tam všechno naposílám.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod Zora » sob úno 13, 2021 17:31

Možná založit vlastní vlákno na chybné matriky, já jsem zřejmě zaplevelila tohle odborné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » sob úno 13, 2021 17:36

Zora píše:…já jsem zřejmě zaplevelila tohle odborné. Z
To nevadí - běžný uživatel asi nemá moc šanci poznat, jestli se jedná o rozbitou matriku nabo rozbitý převodník.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod Zora » ned úno 14, 2021 16:08

Chyba
matriční kniha 16121 - Radostín - ve výčtu není uvedena obec Bory ( část spadající pod fa Radostín- část patřící k Velkomeziříčskému panství)
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00730.jp2

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod jprause » stř bře 03, 2021 16:53

Pánové zburget a greghouse:
Stáhnul a použil jsem vaši aplikaci ActaPublica Link Converter verse 1.7 z úvodního příspěvku tohoto vlákna.
Dovolte mi, abych vám vyslovil dík a obdiv - DOBRÁ PRÁCE! (Opravňuje mě k tomu to, že jsem se větší část svého pracovního života živil jako programátor, ale to bylo ještě dávno před érou PC, kdy naše počítače zaplňovaly klimatisované sály a diskové paměti o kapacitě dnešního harddisku řekněme 200 GB by tehdy zabraly plochu o rozloze velkého hypermarketu, pokud by to technicky bylo vůbec možné.)
Ale k věci:
Ve svém rodokmenu mám přes 500 odkazů na matriky v MZA ActaPublica. Data rodokmenu jsem exportoval do GEDCOMu, ten jsem zpracoval vaším převodníkem a výstup importoval zpět do rodokmenu. Namátkovou kontrolou jsem se ujistil, že dotyčné odkazy fungují správně, věřím, že to mohu vztáhnout na všechny.
Protokol oznámil pouze pět nepřevedených odkazů ze dvou matrik (matrika není v aktuálním stavu).
Poznámka: v PC mám Java 13.

Zdravím, Josef
Josef
Uživatelský avatar
jprause
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 11, 2015 8:26
Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » stř bře 03, 2021 19:06

jprause píše:Ve svém rodokmenu mám přes 500 odkazů na matriky v MZA ActaPublica. Data rodokmenu jsem exportoval do GEDCOMu, ten jsem zpracoval vaším převodníkem a výstup importoval zpět do rodokmenu. Namátkovou kontrolou jsem se ujistil, že dotyčné odkazy fungují správně, věřím, že to mohu vztáhnout na všechny.
Protokol oznámil pouze pět nepřevedených odkazů ze dvou matrik (matrika není v aktuálním stavu).
Pro jistotu si schovejte i původní nepřevedený GEDCOM (jistota je jistota).
A ten převedený GEDCOM můžete čas od času znovu zkusit prohnat převodníkem. Nové odkazy se už nijak převádět a měnit nebudou a časem, až budou mít v MZA poopravované všechny matriky do stavu před spuštěním nové verze, tak se vám dopřevede i těch několik, které teď nešly.

Jen pozor! Převodník převádí odkazy na takové stránky, jak vypadaly v okamžiku odstavení staré verze. Mohlo se ale stát, že odkaz, který jste měl uložený třeba 2 roky, vlivem matričních oprav už neukazoval na stejnou stránku, jako přede dvěma roky a pak i převodník bude ukazovat jinam. Není to ale chyba převodníku, ale vlastnost staré verze AP, se kterou bohužel nic neuděláme.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod jprause » stř bře 03, 2021 19:19

Díky, Vaše rady beru na vědomí. Převodník mi ušetřil mnoho práce.
Josef
Josef
Uživatelský avatar
jprause
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 11, 2015 8:26
Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod jprause » čtv bře 04, 2021 21:44

Matriční kniha č. 9278 - stránky jsou posunuté o 1.
Josef
Uživatelský avatar
jprause
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 11, 2015 8:26
Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » pát bře 05, 2021 7:48

jprause píše:Matriční kniha č. 9278 - stránky jsou posunuté o 1.
Od kterého skenu strany? Na kterou stranu? Někde stránka přibyla nebo ubyla? Tahle matrika má stejný počet skenů, jako ve staré verzi. A dohledal jsem, že stejný počet skenů měla už 26.10.2019 (dřív nevím).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod Zora » pát bře 05, 2021 8:07

kolega Josef možná převáděl hodně starý odkaz, mezitím se ve staré verzi posunulo číslování (vložen chybějící list).
Takže převodník zafungoval správně, ale nemohl zohlednit, že původní odkaz se v původním znění změnil.
Mně se tohle děje naprosto pravidelně ( moc staré původní odkazy a neopravené, neb jsem nepořádník - a taky se asi moc nedalo ve staré verzi vychytat, že se něco "posunulo", jen když člověk uložený odkaz otevře).
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod jprause » pát bře 05, 2021 10:11

Ke knize č. 9278:
Na tuto knihu mám v rodokmenu 4 odkazy.
Převodník převedl původní odkaz na stránku 40, ale dotyčný záznam je na stránce 41.
Převodník převedl původní odkaz na stránku 44, ale dotyčný záznam je na stránce 45.
Převodník převedl původní odkaz na stránku 55, ale dotyčný záznam je na stránce 56.
Převodník převedl původní odkaz na stránku 64, ale dotyčný záznam je na stránce 65.

Přikláním se k mínění Zory, protože tyto odkazy byly v mém rodokmenu zavedeny už v březnu r. 2017, tj. před 4 lety, tudíž vinen není převodník.

Josef
Josef
Uživatelský avatar
jprause
 
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 11, 2015 8:26
Oblast pátrání: Lutín, Slatinice, Olomoucko, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách, Náchodsko, Rychnovsko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » pát bře 05, 2021 11:09

Jj, někde před stránku 40 byl v rámci matričních oprav přidán jeden sken. Jenže nezjistíme kam :-(
můžete ručně zeditovat staré odkazy a opravit v nich čísla stran na správná a pak znovu prohnat převodníkem.
A nebo si pro dané 4 skeny ručně opravit odkazy na nové.
Minimálně několik let by měly stávající odkazy vydržet a neměnit se ani při matričních opravách.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků