Převodník odkazů MZA Acta Publica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » sob led 16, 2021 22:37

Ve spolupráci s kolegou zburgetem pro Vás připravujeme možnost převádět odkazy (i hromadně) pomocí aplikace.
Aplikaci vyzkoušejte a připomínky pište níže, do tohoto vlákna.

Popis

Aplikace ActaPublica Link Converter (dále také "aplikace") slouží k převádění starých odkazů na snímky matrik i na matriky samotné Moravského zemského archivu v Brně ze starého systému Actapublica.eu (formát http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=5) na aktuálně používaný formát (https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00050.jp2).

Převody lze provádět:
  • přímo vložením textu obsahujícím dané odkazy
  • nebo i převáděním celých souborů.
Soubory, které lze převádět jsou:
  • databáze programu Family Tree Builder (přípona .ftb) a tedy i databázi z MyHeritage (viz návod od kolegy zburgeta)
  • textový dokument Microsoft Word (přípona .docx),
  • sešit Microsoft Excel (přípona .xlsx),
  • textový OpenDocument (přípona .odt),
  • tabulkový OpenDocument (přípona .ods).
Ostatní soubory jsou převáděny v textovém režimu (vhodné pro soubory s čistým neformátovaným textem jako .txt, .ged, apod.).

Díky především úsilí kolegy zburgeta, který udržuje převodní tabulky, si aplikace klade za cíl napravovat v převodech značné nedostatky, kterými trpí Převodník starých odkazů (mza.cz).

UPOZORNĚNÍ
Aplikaci převodníku používejte prozatím jen pro operativní účely. Jak aplikace, tak především matriky se stále opravují, přečíslují a doplňují, což může způsobit nesprávné převody až do doby, kdy se vše ustálí.

Uschovejte si zálohy zdrojových souborů a textů před převodem - aby bylo možné z nich, v případě budoucího zlepšení funkčnosti obou aplikací, vycházet.


Stažení aplikace ActaPublica Link Converter

Stáhnout aplikaci ( verze 2.0 ) - aktualizuje greghouse

Zdroje pro převádění: Převodní tabulka | Seznamy nových snímků | Seznamy starých snímků - aktualizuje zburget
Aplikace si Zdroje pro převádění stahuje a aktualizuje automaticky.

Aplikace se spouští souborem APLinkConverter.jar.


Systémové požadavky

Mít nainstalovanou v počítači platformu Java 11 nebo vyšší.
Lze získat zdarma na https://www.oracle.com/cz/java/technolo ... loads.html - vyberte Installer dle operačního systému a nainstalujte.

Pozn.: Dávám odkaz na poslední verzi Javy v době psaní tohoto odkazu. Jakmile se stane tato verze neaktuální bude její stažení vyžadovat, stejně jako současně neaktuální verze 14 a starší, mít založený u Oracle účet. V takovém případě, nechcete-li si účet zakládat, je pak potřebné přejít na stránku s aktuální verzí platformy Java, kde účet (alespoň dle současné politiky) nevyžadují.


Screenshoty

Obrázek


Changelog

ActaPublica Link Converter v1.0
  • Základní funkčnost a rozhraní
ActaPublica Link Converter v1.1
  • Změna volby výstupního souboru - zdrojový soubor je nyní ponechán a výstupní soubor je vytvořen nový.
  • Opravena chyba při zpracování jednotlivých řádků zdrojového textu a převodů více odkazů na jednom řádku.
ActaPublica Link Converter v1.2
  • Opravena chyba zacyklení u některých převodů.
  • Přidán mechanismus čtení rozsahů zveřejněných snímků.
ActaPublica Link Converter v1.3
  • Upraven mechanismus převodu k zohlednění databází souborů
  • Upraven mechanismus převodu více odkazů na jednom řádku.
ActaPublica Link Converter v1.4
  • Převod odkazů na matriky již nežere následující znak.
  • Opraveno načítání starých snímků.
  • Chyby při převádění již nezaseknou celý proces.
  • Upraveny chybové hlášky.
  • Nově budou zachovány při převodu souborů původní řádková zakončení.
  • Zdrojové soubory se automaticky aktualizují online (lze vypnout)
ActaPublica Link Converter v1.5
  • Opravena automatická aktualizace.
  • Otevírání souborů metodou ZIP již nebude soubory zamykat do ukončení aplikace.
  • Přidána možnost převádět soubory Microsoft Word (.docx), Microsoft Excel (.xlsx), OpenDocument (.odt, .ods)
ActaPublica Link Converter v1.6
  • UI sjednoceno na jednu obrazovku.
  • Výstupní soubor nebude při opakovaném převádění přepisován, ale bude vytvořen vždy nový.
ActaPublica Link Converter v1.7
  • Přidáno zobrazování URL jako odkazů po převodu.
  • Drobná úprava UI
  • Převádění odkazů vložených přímo jako text nyní neselže u matrik s nedostatky, ale bude s upozorněním převeden (s výjimkou, kdy požadovaná stránka není v rozsahu ani původní matriky).
ActaPublica Link Converter v1.8
  • Převod odkazů lze nyní kromě tlačítka aktivovat i stiskem CTRL+ENTER
  • Přidán nový akceptovatelný formát starých odkazů: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... a/?strana=ČÍSLO&signatura=ČÍSLO
  • Rozšířeny instrukce, které se zobrazují, když není zadán žádný vstupní text.
  • Přidáno zbarvení pozadí podle toho, zda převod proběhl bez chyb a nebo s chybami / varováními.
  • Převod se nyní provede i přes absenci přesně uvedených původních snímků.
ActaPublica Link Converter v1.9
  • GED značky CONT jsou při převodu zohledněny a odkazy jimi přerušené, by měly být převedeny správně.
ActaPublica Link Converter v2.0
  • Reorganizace uživatelského rozhraní.
  • Odkazy, které původně nebyly pro nízkou míru jistoty přesnosti převáděny, jsou nyní převáděny v rámci možností.
  • Nově lze převádět soubory databází aplikace Family Tree Builder (s příponou .ftb).
  • Opraveno přetahování souborů do aplikace.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Původní příspěvek:
Byl bych ochotný převodník naprogramovat v Javě pokud se dohodneme na jeho podobě a toho, co konkrétně by měl být schopný dělat. Prozatím si budu vytvářet převodní modul do vlastní genealogické aplikace. Vytáhnout z něj poté tu základní funkcionalitu by neměl být problém.

V převodníku hodlám vycházet z převodové tabulky a dat o sadách snímků, které poskytl kolega zburget, ač je nejspíš budu muset převést do plain-textové podoby a trochu zredukovat).

Pokud by ovšem o to byl zájem.
Naposledy upravil greghouse dne sob led 15, 2022 18:45, celkově upraveno 72
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 17, 2021 8:33

Zájem, jsem přesvědčen, že bude.
A úplně nejgeniálnější by bylo, kdyby byl převodník, který by uměl projít jakýkoli textový soubor, a v něm odkazy upravit. Význam - úprava odkazů v GEDCOM, v CSV a při troše šikovnosti i v MS Office XML nebo Opendocument.

Data o sadách snímků jsou plaintext, převodová tabulka se převede snadno (csv). Pokud by data o sadách snímků měla být v nějakém jiném formátu, stačí říct. Ony se mi budou generovat při každé aktualizaci převodní tabulky. Do samostatných souborů jsem je dal úmyslně, protože až začnou do aplikace zanášet další matriční opravy, bude potřeba "nějak" rozlišit, které ještě musí převodník zohlednit (tzn. které už byly ve staré AP) a které už zohledňovat nesmí (jedná se o opravy nové). Bylo by tedy podle mě dobré jako vstupní data pro převodník zachovat tu sadu mnou vygenerovaných souborů. Bude v tom tak velice snadné jednoduše vyměnit jeden potřebný soubor, pokud dojde k nápravě teď ještě neopravené chyby (vysvětlím níž).
Jinak - to, co je v těch textových souborech popisujících sady snímků je přímo ta druhá část URL. Takže jsem předpokládal, že je nejlepší mít uložený ten řetězec celý, aby nebylo nutné cokoli lovit z webu MZA. Takto ten převodník může fungovat naprosto autonomně.

Ještě důležitá připomínka - v nové verzi AP je ještě spousta chyb, které byly ve staré verzi opravené a teď ještě nejsou. Podle požadavku MZA na "dobu hájení" do konce ledna vyčkávám, co ještě opraví z vlastní iniciativy a pak jim tam naposílám moje zjištění.
To, kde jsou stále chyby - tedy přesněj rozdíly mezi starou a novou verzí, je v převodní tabulce označeno červeně v políčku nových počtu snímků. Jsou tam i 4 chyby označené v políčku signatura - ty matriky mají v novém systému dvojmo (chyby, které se objevily až po spuštění nové verze AP :roll:).
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » ned led 17, 2021 13:24

Nahradit původní odkazy v čemkoliv, co je plain-text, není problém.

Když jsem mluvil o převádění, byla řeč hlavně o vaší OpenOffice tabulce, která je plná formátování polovičku z kterého u MS Office ani nevidím (žádná červená označení mi to neukazuje). Vaše soubory o snímcích jsem pak trochu zredukoval do jediného, kde prostě uchovávám vzorek toho, jak ten odkaz na snímek vypadá (on je stejně u všech snímků v podstatě stejný až na ten konec) a u matrik, které mají jiné, než očekávané krokování si tam uložím seznam stránek. No a celé jsem to sloučil do jednoho souboru.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 17, 2021 13:38

Uložte si moji tabulku do csv - a máte plaintext :-)
Nainstalujte si LibreOffice, možná pak zahodíte ty MS Oppice - ale můžou klidně obojí koexistovat spolu.
Počítejte s tím, že se seznamy skenů budou měnit. A to dost výrazně. Protože pořád ještě velká spousta matrik není ani v tom stavu, v jakém byla na konci staré verze AP. Pokud zachováte těch ~11tis. souborů, nebude problém s úpravou (prostě se příslušný soubor vymění.
Soubor snadno najdete podle ID matriky a když z něj vyberete příslušné číslo řádku, máte automaticky druhou polovinu URL. Přišlo mi to programátorsky nejjednodušší (i když tedy někde musí ležet 11 tis. souborečků). Každopádně záleží na vás, jak to naimplementujete. Jen, jak jsem psal, počítejte s dost velkým počtem změn v těch seznamech skenů. Matrik, ve kterých nesedí starý a nový počet skenů je přes 500!
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » ned led 17, 2021 17:49

Mohl byste mi poskytnout několik párů odkazů, ideálně ty nejzáludnější, abych mohl otestovat, že to funguje správně?
Např:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=67
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00670.jp2
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 17, 2021 19:12

Záludná je třeba ta sekvence tří po sobě jdoucích skenů, na které jsem posílal odkazy - pokud to bude fungovat tady, tak ve všech obdobných případech.

a potom třeba ještě matrika sig. 4 (ID staré 2804, ID nové 1544) - v mojí tabulce korekce -1
Pozor, tam, kde je korekce jiná, než -1 ji neuplatňujte - tam nemám data, abych dokázal říct, kam to má správně ukazovat. Pokud v budoucnu taková data získám, dám vědět.
Kód: Vybrat vše
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2804/?strana=1
musí vrátit NULL - ten sken už dnes není


Kód: Vybrat vše
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/2804/?strana=2
musí vrátit
Kód: Vybrat vše
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/detail/1544?image=216000010-000253-003368-000000-000004-000000-00-B03110-00010.jp2
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » ned led 17, 2021 20:43

Všechny uvedené převody fungují. V případě toho prvního odkazu, který vede na již neexistující snímek, se nebude vracet null, ale prostě se odkaz ponechá v původní podobě.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » pon led 18, 2021 4:34

Při jednorázovém převodu bych vyhodil hlášku, že daný sken už není. Kdyby měl někdo ulořžený jen odkaz "na matriku" a ne na konkrétní sken. Při dávkovém bych vrátil odkaz na první sken matriky a vyrobil bych nějaký log s hláškou, které odkaz (které odkazy) byly takto převedeny.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » stř led 20, 2021 0:21

edit: Obsah přesunut do prvního příspěvku vlákna.
Naposledy upravil greghouse dne pát úno 05, 2021 18:49, celkově upraveno 12
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod Ekharon » čtv led 28, 2021 15:02

Zdravím. Jsem rád, že jsem byl odkázán na toto fórum. Pokoušel jsem se získat nějaké informace o možnostech hromadného převodu starých odkazů přímo z MZA, ale bez úspěchu. Napsali mi toto:

Hromadný převodník nemáme v úmyslu vytvářet. Zkuste použít některý uvedený na fórech ohledně Acty Publicy. Upozorňuji, že odkazy budou zase pouze po dobu životnosti aplikace. S ohledem na to, že další úprava bude podle digitálního skladu s jednoznačnými identifikátory, nepředpokládám, že převodník v dalším kroku bude možný. Doporučuji si nechávat jiné identifikátory matriky.

Chtěl jsem po nich alespoň tu převodní tabulku, ale tu mi také nedali. Jak se vám povedlo ji získat? :-) Tím digitálním skladem myslí odkazy přímo na JP2 soubory (argument image)? Je někde dostupný popis toho APLinkConverter.jar? Jaké vyžaduje argumenty a vstupní formáty?

Mám v MH několik tisíc odkazů a při představě, že bych je musel ručně konvertovat přes ten jejich formulář... No škoda mluvit :-) Očekával jsem, že se jim povede vyřešit takový triviální problém třeba přes přesměrování (a nebo alespoň zachovájí ty identifikátory), ale zjevně je to pro ně neřešitelný problém...

Předem moc díky, oceňuji vaši snahu :-)
Ekharon
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv led 28, 2021 14:05

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » čtv led 28, 2021 15:28

Ekharon píše:Chtěl jsem po nich alespoň tu převodní tabulku, ale tu mi také nedali. Jak se vám povedlo ji získat? :-)

Převodní tabulku sestavil kolega zburget a učinil tak pomocí automatického skriptu za tím účelem, aby ostatní, kteří budou chtít takový seznam získávat, nemuseli k tomu vynakládat další čas a zároveň zatěžovat server MZA.

Ekharon píše:Je někde dostupný popis toho APLinkConverter.jar? Jaké vyžaduje argumenty a vstupní formáty?

ActaPublica Link Converter (APLinkConverter.jar) je moje aplikace, která má standardní uživatelské rozhraní a umožňuje Vám převádět formáty ve dvou režimech:
  • textový - vložíte do textového pole text, obsahující staré odkazy (můžou a nemusí to být nutně pouze odkazy) a po kliknutí na tlačítko je aplikace pomocí přiložených tabulek převede
  • souborový - vyberete nebo přetáhnete do aplikace soubor(y), které jsou v plain textu (čili bez formátování - např. .GED soubory), soubory s formátováním jako jsou soubory Microsoft Word apod aplikace nepřijímá, a staré odkazy v akceptovaných souborech budou převedeny a zároveň je vytvořena automatická záloha konvertovaných souborů (kdyby něco selhalo nebo kdyby člověk potřeboval originál)

Ekharon píše:Mám v MH několik tisíc odkazů a při představě, že bych je musel ručně konvertovat přes ten jejich formulář... No škoda mluvit :-) Očekával jsem, že se jim povede vyřešit takový triviální problém třeba přes přesměrování (a nebo alespoň zachovájí ty identifikátory), ale zjevně je to pro ně neřešitelný problém...

Také jsem očekával, že alespoň provedou přesměrování ze starých odkazů na nové. Problém by to být technicky neměl, ale bohužel, musíme si poradit sami.

Pro použití aplikace je tedy, jak jsem psal výše, mít nainstalovanou v počítači platformu Java (minimálně verzi 11), na které aplikace běží a mít zdrojové odkazy / texty k dispozici bez formátování (např. v GED souboru, popř. je zkopírovat do aplikace pomocí CTRL+C, CTRL+V.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 31, 2021 14:01

Narazil jsem na jednu další záludnost v převodu starých a nových odkazů - a to jsou ty částečně zveřejněné matriky.
Např. sig. 886 (ale je jich hodně) - vzal jsem ji jako vzor, na kterém to popíšu.
Tam nebyla posloupnost skenů 1-184, ale 1-98, 146-163, 171-183, 194-211, 222-233, 240-249, 253-267. Dohromady tedy 184 stran, ale s mezerama. V místech, kde měly být skeny 99-145, 164-170,… se zobrazoval takový ten monoskop "Soubor nebyl nalezen". Jsem ochoten tady tyhle průsery nějak najít, projít, sepsat, ale řekněte si v jakém formátu by bylo dobré to převodníku předložit. Každá takováhle částečně zveřejněná matrika má jiný počet děr v číselné řadě.

K té převodní aplikaci samotné - nemám nic proti Javě - ale nutnost použití Java11 je dost nešťastná - pro normální uživatele se to hledá celkem dost blbě. Lepší by bylo použít Java8, od které se JRE hledá, stahuje a instaluje velice jednoduše.
Ideální by bylo to pak napsat v perlu, PHP nebo Pythonu a vrznout to někde na web. Kdyby tohle někdo napsal, můžu to umístit na svůj server. Můžu pod to nabídnout i databázi, jen by to byla ne příliš standardní PostgreSQL. Ale tady snad ani databáze není potřeba - tohle se dá ošéfovat tak, jak to máme teď textovými soubory - nehledě na to, že se ty textové soubory fakt generují buď úplně samy nebo je snadno uložím z tabulky, kterou udržuju. Databáze by byla v podstatě komplikace :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 31, 2021 14:08

Jinak s nějakými hodně hromadnými převody linků bych ještě chvíli počkal - eviduju aktuálně přes 500 signatur, kde nebyly zavedeny matriční opravy nebo jsou to částečně zveřejněné matriky nebo nějak jinak nesedí počet skenů ve staré a nové aplikaci AP a tudíž převodník z principu ani při nejlepší vůli fungovat nemůže. Měsíc hájení pro MZA uplynul, takže už jim začínám posílat moje zjištění, kde jsou chyby. Maximální spolehlivosti převodník dosáhne po zavedení všech matričních oprav, které už v AP jednou byly. Budu se snažit od toho nějak oddělit opravy nové, pokud to bude možné a v mých silách.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod zburget » ned led 31, 2021 14:12

Ještě dodatek k těm "děravým", částečně zveřejněným matrikám - pokud se vymyslí mechanismus, jak převodníku říct ta čísla stran, která se musí přeskakovat, tak by se to dalo použít i pro těch několik matrik, kde chybí ona stará úvodní mikrofilmová stránka.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Převodník odkazů MZA Acta Publica

Příspěvekod greghouse » ned led 31, 2021 16:05

zburget píše:nemám nic proti Javě - ale nutnost použití Java11 je dost nešťastná - pro normální uživatele se to hledá celkem dost blbě. Lepší by bylo použít Java8, od které se JRE hledá, stahuje a instaluje velice jednoduše.

Hledá se to blbě proto, že od verze 9 se JRE již nevydává a vydává se SE (Standard Edition). Stáhne-li si člověk tu, poběží to v pohodě.

zburget píše:Ideální by bylo to pak napsat v perlu, PHP nebo Pythonu a vrznout to někde na web. Kdyby tohle někdo napsal, můžu to umístit na svůj server. Můžu pod to nabídnout i databázi, jen by to byla ne příliš standardní PostgreSQL. Ale tady snad ani databáze není potřeba - tohle se dá ošéfovat tak, jak to máme teď textovými soubory - nehledě na to, že se ty textové soubory fakt generují buď úplně samy nebo je snadno uložím z tabulky, kterou udržuju. Databáze by byla v podstatě komplikace :-)


Ideální by bylo, kdyby toto za nás dělal automaticky web MZA. Já nemám dostatek zkušeností na to, abych z toho dělal webovou službu v rozumném čase a nikdo tu nebude čekat měsíce, než se mi to možná podaří. Nabídl jsem, že to udělám s tím co umím, čili jestli se do toho chce pustit někdo jiný a udělat z toho webovou službu, může sobě a ostatním klidně posloužit.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Další

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků