Nová ActaPublica - návrhy na změny

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » pon úno 01, 2021 18:52

no, ono tam něco je - když se klikne na ty tři čárky v nadpisu mezi Matrika a číslo knihy tak se zobrazí alespoň některé potřebné údaje.

viz na již rozliknuté
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00130.jp2
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zeter » úte úno 09, 2021 21:00

Jenom raději hlásím - ActaPublica mi každou chvíli hlásí Proxy error, někeré snímky musím reloadovat třikrát pětkrát. Znepoužitelnili to teda fenomenálně, to se jen tak nevidí.
zeter
 
Příspěvky: 3292
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » úte úno 09, 2021 21:09

To nejste sám. Toho si všiml každý, kdo tu aplikaci zkoušel v poslední době zapnout.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » úte úno 09, 2021 21:13

Jj, ale MZA o tomhle ví - viz první aktualita z 4.2. - https://www.mza.cz/actapublica/aktuality
Tak snad to vyřeší.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Bodie » pon bře 01, 2021 12:33

Já mám zatím jen jednu výtku. Ten jejich server je tak pomalej, že z toho rostu. Je to na hranici použitelnosti.
Těch čtrnáct dní na opravu rychlosti se jim tedy moc nepodařilo dodržet.
Toto mi napsali před týdnem.
"na rychlosti aplikace pracujeme, protože si to vyžaduje nějaké úpravy naší sítě, je nutná dlouhodobější příprava. Myslím, že aplikace je nyní s rychlostí na tom tak, že se používat dá. Problemaický je časový úsek 17-20hodin. I zde dle mého dosahuje aplikace rychlosti staré AP. Rozdíl je pouze v tom, že tam se točilo půl minuty kolečko."
Uživatelský avatar
Bodie
 
Příspěvky: 1345
Registrován: pát zář 02, 2011 10:43

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod jakub_m » čtv bře 11, 2021 15:52

Osobně bych uvítal, po vzoru Třeboně, pod farnost (obec) vypsat vedle již převzatých a digitalizovaných matrik (třeba světle šedě) i existující matriky, které jsou dosud neodevzdané na úřadech. Člověk pak hned ví, zda pro nějakou menší osadu ve farnosti neexistuje třeba nějaké NOZ 1835-1947, resp., zda se kvůli něčemu obracet na úřad či v klidu nepočkat, až se to v brzké době objeví digitalizované. Když je to dělané formou seznamů "matriky na úřadech", je to daleko méně přehledné.


... a ta rychlost je fakt strašná.
jakub_m
 
Příspěvky: 358
Registrován: pát led 10, 2020 9:44

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv bře 11, 2021 16:28

drobnost pro špatně vidící - některé matriky mají označené části.
Je to čtvereček se zeleným připínáčkem (asi). Ovšem pokud se při kliknutí netrefím přímo na střed připínáčku, tak se nic neděje. Snad by ten čtvereček mohl reagovat na kliknutí celý.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » čtv bře 11, 2021 16:30

jakub_m píše:... a ta rychlost je fakt strašná.


Člověk si až říká, jestli má smysl používat vůbec slovo "rychlost", protože se v tomto případě jedná o "pomalost" :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » čtv bře 11, 2021 17:08

Mně ten připínáček reaguje celý - testováno ve FF, Chrome i Edge.

…tedy reaguje… - v rámci schopnosti AP vůbec zareagovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv bře 11, 2021 17:14

používám google chrome... a reaguje fakt jen ve středu. (tedy míněno uprostřed, jinak to nereaguje žádný den v týdnu ) :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » pát bře 12, 2021 1:44

Hmmm - namáš tam udělané nějaké ty úpravy na zmizení toho debilního náhledového okýnka? Jestli jo, nemůže to mít s tou nefunkčnotí připínáčků souvislost?
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » pát bře 12, 2021 5:20

zburget píše:Hmmm - namáš tam udělané nějaké ty úpravy na zmizení toho debilního náhledového okýnka? Jestli jo, nemůže to mít s tou nefunkčnotí připínáčků souvislost?

:-) opravdu žádné úpravy nedělám.
Na ty připínáčky dám pozor, zdá se mně, že se to mění.... , zatím vypusť.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29108
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » pon dub 12, 2021 23:16

Proč ta hlavička prostě nemůže vypadat zhruba takto mi hlava nebere.

Obrázek

To věčné klikání na ty 3 čáry, abych se dověděl rozpětí knihy už mě nebaví. Moje frustrace již překročila mezi a tak jsem si poradil sám, ale muset toto vůbec dělat kvůli absenci triviální úpravy stránky je škoda.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Mistr Jan » pon dub 12, 2021 23:22

Greghouse: naprosto souhlasím, je mi to taky otravné, a to ani v ActaPublica tak často nehledám
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2937
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zeter » úte dub 13, 2021 6:14

greghouse - no, tohle je fakt děs... podobně nepříjemná (a zbytečná) je taky ta roletka, kde jsou jednotlivé typy vyhledávání... jako by to nemohlo být pod sebou, místa je tam dost. Taky chybějící tlačítko pro rychlejší listování, případně skok na začátek či konec matriky (třeba indexy procházím zásadně úplně odzadu, protože tam bývají pokračování písmen)... A z hlediska využití prostoru je to úplná tragedie - přece není důvod, aby všechny ty lišty při prohlížení zabíraly skoro polovinu obrazovky a člověk viděl jen horní polovinu snímku a musel furt scrollovat nahoru dolů. Atdatd.
Samé triviality... imho se snaží, abychom se uklikali a uscrollovali k smrti.
zeter
 
Příspěvky: 3292
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků