Nová ActaPublica - návrhy na změny

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » úte dub 13, 2021 6:38

souhlas naprosto se vším...

Aspoň se postupně vracím k vulgaritám, bez nich to to fakt nejde.... Co se v mládí naučíš, ve stáří si z nutnosti vybavíš... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod sanssouci » čtv dub 15, 2021 10:37

Lépe, než si tady stěžovat, by bylo, napsat přímo do achivu.
Tady to z archivu asi nikdo číst nebude.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 11:09

Přečti si celá vlákna a pochopíš, ztrácíš čas se zbytečnými radami.
Pokud máš potřebu si stěžovat, tak rozhodně napiš přímo do archivu. Uvidíš, jak pochodíš. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » čtv dub 15, 2021 12:22

@sanssouci Já svou výčitku psal do tohoto tématu především proto, abych podpořil praktickou ukázkou návrh, který již v tomto tématu padl, a stále věřím, že se shromážděné návrhy později ve vhodný čas odešlou hromadně. Kdybych jim do MZA napsal sám a oni nezávisle na mě obdrželi podobné návrh jak odsud, tak třeba i od dalších lidí, byl by v tom jen zbytečný chaos. Tady ten problém můžem případně vydiskutovat a s výsledkem se obrátit na MZA společně. To je snad cílem tohoto vlákna.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » čtv dub 15, 2021 14:37

Zatím jsem to tam neposílal, protože ještě pořád řeší chyby v matrikách, které jsem jim tam naposílal. A už řeší i chyby, které se jim sešly od ledna, protože od zavedení nové verze nic neopravovali, jen se to sanžili rozchodit aspoň tak, jak to bylo ve verzi staré. A to pořád ještě není.
Nemá tedy smysl je bombardovat ničím dalším.
Aý mi doopravují to, co mají ještě pořád blbě z té staré verze, pak teprve to tady všechno sesypu na hromádku a pošlu jim, jako zkušenosti s prací v nové verzi a návrhy na změny. A ani tak není jisté, jestli to někdo bude řešit. Tak trochu doufám, že jo.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » čtv dub 15, 2021 14:50

Přesně tak jsem si to taky představoval a proto jsem jim nepsal přímo.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 14:57

ano, také souhlas, viz dřívější dohoda.
Kolega čte jen poslední příspěvky a dalšímu se nevěnuje..., odůvodní to tím, že zcela nerozumí... Ale "radu" vložit neopomene, dokonce dvakrát.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod sanssouci » čtv dub 15, 2021 21:29

Jednu otázku Zoro. Proč na mě tak střílíš?
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zedir » čtv dub 15, 2021 22:39

sanssouci píše:Jednu otázku Zoro. Proč na mě tak střílíš?


Nejsem Zora, ale jelikož jsme spolu už také vícekrát komunikovali, odpovím i za sebe. Důvod je velmi prostý - sám moc rád neustále někoho poučujete, i když vaše rady jsou velmi často zbytečné a naprosto mimo mísu, například zde ohledně MZA, když přitom o jejich přístupu k uživatelům a reakcích na jejich doporučení tu bylo napsáno už habaděj a zároveň když jste vůbec nepochopil smysl tohoto vlákna. Když vy - i zbytečně - někoho poučujete, je vše v naprostém pořádku. Když se ale někdo opováží poučovat nebo opravovat vás, je to očividně něco nemyslitelného, co nedokážete snést a zrovna tak si neumíte/nemůžete/nechcete obhájit svůj názor, typicky když se zastáváte někoho, kdo porušuje pravidla a jednoduše zmizíte. Pak se opravdu nedivte, že je spousta lidí, včetně moderátorů, kterým vaše chování vadí a reagují na takové vaše nekonstruktivní výkřiky do tmy podrážděně.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 22:45

Nenapsala bych to lépe, Zedire, dík.

Musíš číst celá vlákna, sanssouci, pak pochopíš, že nemusíš zbytečně radit.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod sanssouci » pát dub 16, 2021 21:14

Četl jsem to.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod malcor » úte čer 29, 2021 8:32

Poslední dobou se mi stává, že když hledám nějaký záznam a pak si k němu chci udělat záložku, tak mi ji udělá na jiné straně. Musím si dát pozor a pokaždé si prvně v prohlížeči dát reload abych se ujistil, že jsem na správném scanu. Stejně tak mi občas na jedno kliknutí tlačítka poskočí záznam o dva scany. Tipl bych, že ty problémy budou propojené, že je někde parametr, popisující aktuální pozici, který je chybně uložený.

A když už tedy řešíme návrhy na funkce, tak já bych ocenil, kdyby se dalo listovat klávesnicí.
malcor
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát srp 20, 2010 7:00
Bydliště: Brno

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Rasasak » čtv srp 05, 2021 8:59

greghouse píše:Proč ta hlavička prostě nemůže vypadat zhruba takto mi hlava nebere.

Obrázek

To věčné klikání na ty 3 čáry, abych se dověděl rozpětí knihy už mě nebaví. Moje frustrace již překročila mezi a tak jsem si poradil sám, ale muset toto vůbec dělat kvůli absenci triviální úpravy stránky je škoda.


to máš jako greasemonkey(tapermonkey) script ? nebo jak si to udělal ? :-) můžeš se podělit ?
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod Zora » čtv srp 05, 2021 9:36

Nevím, zda se to stává mou nepozornosti, ale
Naťukám (třeba) obec Brno
V nabídce se objeví možnost Brno (Brunn) okres Brno - město....
objeví se třeba i Úsobrno a další, ale ty nevolím.
odkliknu tento název Brno (Brunn), okres Brno - město v nabídce. Předpokládám, že by se měly objevit pouze matriky Brna

Ejhle - v seznamu matričních knih se objeví Cetkovice... , které patří pod okres Blansko

Často se mně stává, že z nabídky bezpečně vyberu jednu konkretní obec , ale následně vyskočí matriční knihy pro další obce, nejčastěji stejný název, ale z jiné farnosti, i když odklikávám správnou farnost ( nebo okres) .

Většinu obcí znám, ale pokud potřebuji hledat tam, kde to neznám, je těžké pochopit, kde je chyba...a že vůbec nastala chyba...

Zjednodušeně řečeno - opakovaně se mně ve zvoleném výběru objevují obce, které jsem nevolila.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29088
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » čtv srp 05, 2021 10:02

Problém s Brnem / Cetkovicema si myslím, že jsem odhalil - a budou to pravděpodobně i všechny ostatní obce zobrazené tam, kde je nečekáš.
Když do vyhledávacího pole napíšeš Brno, objeví se pod vyhledávacím polem tři řádky:
Brno (Brünn), okres: Brno - město
Úsobrno (Hausbrünn, Hussobrno), okres: Blansko
Staré Brno (Vetero Bruna), obec: Brno, okres: Brno - město

Úsobrno je tam proto, že obsahuje řetězec "brno"

Když v tomhle okamžiku zmáčkneš Enter, vyhledá se všechno, v čem je řetězec "brno", tedy i ono úsobrno, které je v matrikách Cetkovic. Tenhle stav poznáš podle toho, že je nad seznamem nalezených matrik v šedomodrém rámečku napsáno Brno.
Pokud ale v okamžiku, kdy se ti zobrazí seznam pod vyhledávacím polem myší klikneš na řádek "Brno (Brünn), okres: Brno - město", bude v tom šedomodrém rámečku napsáno "Brno (Brünn), okres: Brno - město" a pak už v seznamu Cetkovice neuvidíš.
Abys nemusela při tom hledání sahat na myš, když už máš ruce na klávesnici, tak můžeš při obrazení toho seznamu tuknout na šipku dolů a on se modře označí řádek s Brnem. Když pak ťukneš na Enter, tak se stane totéž, jako bys na ten řádek klikla myší.

Pokud se ti to bude chovat jinak a v seznamu obcí uvidíš něco jiného, než očekáváš, piš, prosím. Já jim to nahlásím i s detailním popisem, co je tam blbě, jen tu chybu musím být schopný přesně zreplikovat.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků