Nová aplikace pro ActaPublica - aktuální informace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Nová aplikace pro ActaPublica - aktuální informace

Příspěvekod zeter » stř říj 21, 2020 12:06

Letos se to teda fakt sešlo, Opava, Litoměřice, MZA... už jen čekám, odkud ještě přiletí nějaká další ťafka.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Nová aplikace pro ActaPublica - aktuální informace

Příspěvekod greghouse » stř říj 21, 2020 12:24

zeter píše:@greghouse - FF


Pokud budete chtít, můžu Vám sdělit postup pro jednorázové skrytí té náhledové mapy nebo pro trvalé skrytí, do doby, kdy tuto funkci přidají autoři do samotné aplikace. Řešení to nejsou nikterak elegantní, ale pokud Vám ten náhled činí takové obtíže, tak by Vám to možná za to stálo.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 483
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Nová aplikace pro ActaPublica - aktuální informace

Příspěvekod zburget » stř říj 21, 2020 12:53

Takže ještě nějaké (asi už poslední) informace z MZA:

Ohledně problému s chybami v nové aplikaci AP:
MZA píše:…oprav mám ve své evidenci přes 2500, tak skoro ve čtvrtině matrik máme od roku 2013 nějakou chybu. Co bylo před tím netuším. Tohle množství při nejlepší snaze nemůže dopadnout na výbornou a každá nepodařená chyba se nám určitě vrátí. Chyby musí být opraveny než to spustíme.


Ptal jsem se ještě, jak to vypadá s gruntovnicemi, které se roky skenují a zveřejněno není furt nic - odpověď přišla obecnější, nejen ke gruntovnicím:
MZA píše:Co se týká ostatního materiálu, žádné nové aplikace nebudou, čeká se na dokončení prezentačního webu, který je vyvíjen se SOA Zámrsk. Tam budou zveřejňovány zdigitalizované materiály. Má to i jednu nevýhodu, materiál musí být zpracován v systému pro pořádání pomůcek. To už probíhá, předpokládám, že ty pomůcky, které vznikly analogově a mají zdigitalizovaný materiál, budou přepsány do systému přednostně. Ale to už organizuje jiná skupina a předpokládám, že tohle brali v úvahu. Pokud vím, přepis pomůcek je nyní v kurzu díky homeoffice, který máme nařízený.

Termín dokončení prezentačního webu je příští rok, ale určitě bude mít zpoždění. Také jeho nasazení bude určitou dobu trvat,..... Ale je to po několika letech alespoň dobrý směr.


Tyhle zprávy mě naplňují optimismem, že i v MZA pracují lidé, kteří se snaží dělat práci poctivě a tak, aby byli i badatelé spokojení. Tahle paní mi všechno psala zcela otevřeně a na rovinu. Žádné mlžení, žádné zatloukání, takže jí věřím.
Takovýhle lepší dojem mám z komunikace se třemi kontakty z MZA. Bohužel jsem se tam setkal i lidmi, kteří tedy jednali diametrálně jinak. Takže držím palce těm poctivým (a taky nám badatelům), aby jejich nadřízení patřili ke stejné "krevní skupině", neházeli jim klacky pod nohy a hlavně - aby na tom pracovali lidi, kteří to dělat chtějí, protože je to baví. Jak se do toho vloží nějaké "staré struktury", tak celé takovéhle nadšení zabijou.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12522
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 19 návštevníků